CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Piyasa tahminleri, boğalar, ayılar, madenciler – Haftanın Bitcoin haberleri TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Yazımızda bu haftanın blockchain ve Bitcoin haberleri verilecek, madenciler, balinalar ve marketin genel durumu değerlendirilecektir.

Haftanın Bitcoin haberleri neler?

Bu hafta Bitcoin için oldukça hareketliydi. Neredeyse %5 azalma gösterdi. Fakat bir noktada işler çok daha kötü görünüyordu. 8,900 dolara bir çöküş, üç aylık bir düzeltmenin kendisini beklediğiyle ilgili konuşmalara yol açtı. Bu, gelecek Cuma günü vadesi dolacak olan 100,000 Bitcoin açık emiri nedeniyle bir miktar abartılmış olabilir.

En azından şimdiye kadar, doğrulamanın büyük ölçüde gerçekleştiği düşünülüyor olsa da, bu, tahvil piyasalarındaki büyük çalkantı nedeniyle yaşanmış olabilir. e Toro CEO’su Yoni Assia, önümüzdeki üç haftada market çöküşü öngörüyor. Bitcoin şimdilik markette üstün performans gösteriyor ve güvenli cennet olarak görev yapıyor. Geçen hafta, kripto marketi dışında da hareketliydi. Fakat polis ırkçılığı ve şiddetine karşı eylemler devam ederken, Tatiana Koffman, Bitcoin’in desentralize arzının hükumet otoriterliği karşısında neden pratik bir cevap olduğunu açıkladı.

Ve bu cevap gittikçe daha verimli hale geliyor. Madenciler bu yılın ilk beş ayında 71 boş blok üretti. Ve bu, geçen yılın aynı döneminde kazılan boş blok yüzdesinin yarısından biraz daha az. Madencilik konusunda gelişme, halving yaklaşırken işlem ücretlerine odaklı daha iyi madencilik teknolojisi geliştirmeye indirgenmiş olabilir. Ya da sadece şans eseridir kim bilir?

koinmedya_brave

Diğer taraftan, Bitcoin balina popülasyonu, fiyatın 20,000 dolara yaklaştığı 2017 Eylül ayındaki seviyeye geri döndü. Şimdi, en az 1,000 Bitcoin sahibi 1,882 balina var. Ancak her biri tipik olarak 2016’da tuttuklarından daha az Bitcoin’e sahipler.

Bitcoin balinalarının etkisini azaltmanın bir yolu, benimsenmeyi arttırmak. CoinGenius, 25-26 Haziran’da “kitlesel kabulün yol haritası”nı belirlemek üzere iki günlük bir konferans düzenliyor. Katılımcılar tüm günlük eğitim oturumlarına %50 indirim ile kayıt yaptırabilirler.

Bitcoin haberleri bunlarla sınırlı değil. Satoshi olduğunu iddia eden Craig Wright, hala yaylım ateşine tutuluyor. Mt. Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles, Wright’ın kendisinin sahibi olduğunu iddia ettiği 80,000 Bitcoin’in, borsadan Mart 2011’de çalındığını söyledi. Wright ise Karpeles’in hem yalancı hem de hırsız olduğunu söylüyor.

REvil kesinlikle hırsız. Ve bu sıralar yine meşguller. Fidye yazılım çetesi, ABD ve Kanada’da 3 şirket vurgunu yaptı. Robert Farkas hırsız olduğunu itiraf etti. Kripto para şirketi Centra Tech kurucusu, bir aldatmaca ICO’su boyunca tahvil ve hat dolandırıcılığı işlemek suçlamasıyla Manhattan federal mahkemesine çıkarıldı ve suçlu bulundu. O ve REvil yalnız değil. Kısa süre önceki bir hükumet duruşması, insanlar online daha fazla zaman geçirdiğinden, siber suçların %75 arttığını ortaya koydu.

koinmedya_brave

Fakat belki bunlar Facebook ve İnstagram’ın hatası. Telegram kurucusu Pavel Durov, sosyal medya platformlarının kendi ismini kullanan sahte reklamlardan para kazandığını söylüyor. Sahte reklamları kaldırmada yavaşlar. Fakat kripto para içeriklerini hızlı bir şekilde uzaklaştırıyorlar.

Roger Ver de bu konuda hemfikir. YouTube, kendisine ait Bitcoin.com kanalını, hizmet şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdı. Video sitesi daha sonra kanalın “yanlışlıkla” sonlandırıldığını belirterek Bitcoin.com’u yeniden yükledi.

Belki de Ver sadece yorumları kapatmayı denemeli. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da böyle yaptı. Zhao, bunu dolandırıcıları ayıklamak ve “daha iyi cevap vermek ve ilişki kurmak” maksadıyla yaptığını söyledi.

Bazı dolandırıcılar, fonları çalmak için blockchain kullanırken, Dünya Ekonomik Forum’u (WEF), yolsuzluğu azaltmak için blockchain kullanıyor. WEF, blockchain teknolojisinin, kamuya bir miktar şeffaflık getireceği görüşünde.

Bakınız:Coinbase Compound rüzgârına kayıtsız kalmadı: Pazartesi gel başla

ABD de benzeri bir şey yapıyor. Para Denetim Ofisi yeni yöneticisi Brian Brooks, kripto teknolojisi kullanarak hükumetin finansal sistemlerini güncellemeyi umuyor. Brooks, Coinbase’ın yasal başkanıydı.

Çin’e ayak uydurmak istiyorsa Brooks’un hızlı hareket etmesi gerekecek. Bu ülke, bir merkez bankası dijital parası çıkaran ilk ülke olabilir. Ledger-Vault’un Asya Pasifik bölgesi başkanı Glenn Woo, Çin’in dijital parayı geniş ölçüde kullanmasının, O’nun kimseye fark ettirmeden bunu yapabileceği anlamına geldiğini söyledi. Çin’in komşusu Kazakistan da geride kalmak istemiyor.. Merkez Asya ülkesi, önümüzdeki üç yılda kripto ilişkili yaklaşık 740 milyon dolarlık yatırım çekmeyi umuyor.

Eğer bir milyar doların üçte ikisi tutarında bir kripto yatırımı kalbinizi hızla çarptırıyorsa endişe etmeyin. Blockchain medikal endüstri ve sağlık verilerinin, depolanma ve korunma şeklini değiştirebilir.

Haftanın blockchain ve Bitcoin haberleri şimdilik bunlar. Bu hafta gerçekten olaylı oldu.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Visa ve Paypal söylentileri Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşıyabilir mi? TAKİP ET

Bitcoin süper döngüsü milyon dolar seviyeleri ile sonlanabilir mi? TAKİP ET

Piyasaları heyecanlandıran iddia: Paypal Bitcoin!!! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası