CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Piyasaları heyecanlandıran iddia: Paypal Bitcoin!!! TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarında heyecan uyandıran dedikodular. Eğer gerçekleşirse piyasa için müthiş Paypal Bitcoin ilişkisi. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Paypal Bitcoin yakınlaşması

Uluslararası ödemeler sistemi Paypal bir email kullanma kolaylığında para transferine imkan tanıyan oldukça talep gören bir finansal platform. Özellikle eBay gibi online alışveriş sitelerinde ödemeler Paypal üzerinden gerçekleştiriliyor. Paypal o kadar güvenli bir ödeme sistemi kurdu ki eBay alıverişlerinde Paypal ödeme opsiyonu olan satışlar, müşteriler tarafından tercih ediliyor. eBay müşterileri sadece kredi kartı ödeme opsiyonu sunan satışlardan ziyade Paypal’lı ödemeleri tercih ediyorlar, neden?

Paypal alıcı satıcı arasında oluşacak olası uyuşmazlıklarda bir hakem heyeti oluşturarak hızlı biçimde haklı ve haksızı ayırt edebiliyor.  Bu süre zarfından Paypal hesaplara bloke koyarak olası mağduriyetleri de önlemiş oluyor. Bu hakem heyeti, şikayetleri (dispute) 1 hafta gibi kısa sürede sonuçlandırarak hesaptaki blokeyi kaldırabiliyor. Bu da online alışveriş yapan eBay müştrilerine güven veriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir? ETH nereden alınır? Ethereum‘um geleceği nasıl?

koinmedya_brave

Örneğin eBay üzerinden 100 dolarlık bir kol saati satın aldınız ve ödemeyi Paypal üzerinden gerçekleştirdiniz. Saatiniz geldi ama eBay’de anlatılan özelliklerden farklı. Hemen eBay hesabınıza girerek dispute koyuyorsunuz. Paypal hızlıca satıcının hesabına 100 dolarlık bloke koyuyor ve alıcıyı koruma altına alıyor. Taraflar arası uyuşmazlık 1 hafta içerisinde sonlanıyor. Olası mağduriyetler önleniyor.

Benzer kolaylık kripto para alımında da olsa ne güzel olurdu değil mi? Yukarıda bahsettiğimiz iddialar da bu çerçevede. İddiaya göre Paypal doğrudan Bitcoin ve kripto para satışına başlayacak.

325 milyonluk kullancı sayısı olan Paypal’ın bu girişimi kripto paraların kullanımını ciddi biçimde yaygınlaştırabilir.

Kaynakta gösterdiğimiz haber sitesi, söz konusu iddiayı 3 haber kaynağına dayandırıyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel Bitcoin fiyat tahmini: 2021-2025 TAKİP ET

DeFi coinleri pump yaparken Ethereum neden yerinde sayıyor? TAKİP ET

ADA rüzgarı devam – Cardano’ya bir destek de Coinbase’den TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası