CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

PlanB: Bitcoin hakimiyeti daha da yükselecek!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin hakimiyeti daha da artabilir! Popüler bir kripto analisti tarafından yayınlanan bir grafiğe göre BTC, 2. aşamaya girmek üzere. Bu, altcoinler için ne anlama geliyor?


Bitcoin hakimiyeti daha da artabilir!

2019’un sonuna yaklaşırken analistler, ardı ardına 2020 fiyat tahminlerini paylaşıyor ve yatırımcıların ilgisini canlı tutmaya çalışıyor.

Üçüncü Bitcoin (BTC) halving etkinliği ve Ethereum’un Proof-of-Stake (PoS) konsensüne geçiş durumu, kripto topluluğu için heyecan verici konuların başında geliyor.

Bu arada Twitter’da popüler bir kripto analisti olan PlanB, Bitcoin piyasa hakimiyetinin dört aşamasını gösteren ilginç bir grafik yayınladı.

Grafikten anlaşılan o ki; Bitcoin hakimiyeti daha da artabilir. Aynı zamanda bu, altcoinler için zor zamanların yakın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin hakimiyet grafiğindeki 4 aşama

Tarihsel grafikte, PlanB, kripto dünyasının en önemli indikatörlerinden birini ele aldı – Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu.

Altcoinlere ve BTC’e yönelik talebi karşılaştırmak için kullanılan bu gösterge, BTC’nin piyasa kapitalizasyonunun, 4000 civarındaki diğer tüm kripto para birimlerinin kapitalizasyonuna oranını gösteriyor.

PlanB, dikey harketlerin görüldüğü grafikte BTC’nin hâkimiyetini dört aşamada gösteriyor. Nisan 2017’den önce sona eren ilk aşamada, BTC hâkimiyeti %90‘ın üzerinde.

2017’nin Nisan ve Eylül arasındaki döneme tekabül eden ikinci aşamada bu oranın, %70 ile %90 arasında olduğu görülüyor.

Şimdi grafikte BTC, %70’e yaklaşarak ikinci aşamaya yeniden girmek üzere ve böyle devam ederse Bitcoin hakimiyeti daha da artabilir!

Üçüncü ve dördüncü aşamalar ise, Eylül 2017’den günümüze kadar iki kez tekrarlandı. 2018’in başlarında, gösterge tüm zamanların en düşük seviyesi olan %35’i gördü.

Şu sıralar Bitcoin hakimiyeti % 67 civarında ve BTC 2 . asamaya girdiğinde bu oran %70 ila %90 arasında seyredebilir. Bu da altcoinler için çok büyük bir tehlike demek.

Altcoinler yok mu olacak?

PlanB, grafiğini “#altcoinannililation” (altcoinlerin yok oluşu) hashtagiyle paylaştı. Bu nedenle PlanB bu aşamayı, altcoinler için kötü bir işaret olarak yorumluyor. 

Ayrıca burada, BTC’nin yüksek fiyatı ve düşük piyasa hakimiyeti arasında korelasyon olduğunu da görebiliriz.

Analist, BTC baskınlığı daha da artacak derken, diğer taraftan, teknik göstergeler doğrultusunda 2020’nin başında büyük bir düşüş öngörüyor.

Geçtiğimiz günlerde Adamant Capital’in kurucusu ve aynı zamanda bir BTC savunucu olan Tuur Demeester de, BTC fiyatının bir kez daha 5.000$‘a düşeceğini iddia etti.

Ona göre bu seviyeye, zayıf yatırımcıların, uzun vadeli boğa koşusundan önce pes etmesi sonucu ulaşılacak.

Kaynak

İlgili Haberler

2016 Bitcoin haftalık golden cross %75 kar bırakmıştı – BTC aynısını yapar mı?

Coin Ajans

Bitcoin’den Tarihi Rekor! 3’ten Fazla Tahmini Doğru Çıkan Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz

Kanadalı yatırım şirketi Bitcoin ETF için finansal dosyaları hızlandırıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası