CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Popüler Altcoin’in Bitcoin İle Korelasyonu Bu Gelişmeye İşaret Ediyor?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Ethereum, son birkaç hafta içinde Bitcoin ile rekor düzeyde bir korelasyon yaşıyor. Bu durum, ETH’nin hareketlerinin BTC tarafından daha önce görülmemiş bir şekilde görülen hareketlerle hizalanmaya başlamasının ardından geliyor.

Bu korelasyon devam ederse, kripto para biriminin bir sonraki eğilimi büyük ölçüde BTC’ye bağlı olabilir.

Bununla birlikte, analistler Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda büyük bir düşüş görecek şekilde konumlandığına inandığı için Ethereum’un bazı önemli kısa vadeli kayıpları görmeye hazır olduğuna işaret ediyorlar.

Kripto Paralar Yön Tayini Çabasında

Ethereum ve tüm kripto para piyasası şu anda yönlerini arama gayretindeler. Birçok altcoin yükseliş trendine girmiş olsa da, Bitcoin’in fiyatı 9.000 $ seviyesinde kaldı.

Popüler Altcoin’in Bitcoin İle Korelasyonu Bu Gelişmeye İşaret Ediyor? 4

Bu, yatırımcılara tüm piyasanın yılın geri kalanında nerede eğilime girebileceği konusunda fikir vermek için çok az şey gösteriyor.

Ethereum’un kısa vadeli fiyat hareketinin, karşılaştırmalı dijital varlığa büyük ölçüde bağlı kalacağı konusunda güçlü bir olasılık var.

Bir analist yakın zamanda ETH’nin artık Bitcoin ile yıllardan daha fazla ilişkili olduğunu gösteren bazı verilere dikkat çekti.

Popüler Altcoin’in Bitcoin İle Korelasyonu Bu Gelişmeye İşaret Ediyor? 5

Bu durum yakın dönemde meydana gelebilecek BTC düşüşünün Ethereum’u da düşürebileceği anlamına geliyor.

Ethereum Bitcoin’i Takip mi Ediyor?

Ethereum’un fiyat eylemi her zaman Bitcoin ile yakından ilişkili kalsa da, yükseliş trendleri sırasında tipik olarak kripto para biriminden daha iyi performans gösterir ve düşüş trendleri sırasında ise düşük performans gösterir.

Bununla birlikte, veriler kripto para biriminin şimdi BTC tarafından görülen yüzde hareketlerini yakından takip ettiğini gösterdiğinden, bu eğilim değişiyor gibi görünüyor.

Bitcoin Yakında Ethereum’a Baskı Yapabilir

Şu anda Ethereum, Bitcoin ile yüksek derecede korelasyon içerdiğinden, bir BTC düşüş trendinin sonucu olarak herhangi bir kayıptan kaçınması olası değildir.

Bitcoin’in yanlamasına ticaretine devam etmesi keskin bir fiyat düşüşü olasılığı artıyor.

Ethereum’un Bitcoin’in kazanç ve kayıp yüzdesini yakından takip ettiğini varsayarsak, BTC’nin potansiyel olarak yaklaşmakta olan düşüşünün yaratacağı olumsuz durumdan önemli ölçüde etkilenebileceğini ifade edebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Uniswap’ın Yeni Tokeni Piyasada! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı

Milyarderler Bitcoin’e yöneliyor – kripto piyasası coşuyor

Popüler Gizlilik Koini Bitcoin’den Daha İyi Performans Sergiliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası