CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Popüler Bitcoin cüzdanı, hem SEC hem de CFTC’den ceza yedi

kripto para haber coinajans

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), popüler Bitcoin ve kripto para cüzdanı Abra’ya para cezası verdi.

Cezanın gerekçesi, Abra’nın yasal dayanağı olmadan kullanıcılarına hisse senetlerinin token’laştırılmış versiyonunu alıp satmasına izin vermesiydi.

300 bin dolar ödeyecek

SEC, Abra’nın kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia ederken kripto para şirketi şimdi 300 bin dolarlık bir para cezası ödemek zorunda. Para cezasının yanı sıra şirket, token’laştırılmış hisse senetleri sunmayı da tamamen durduracak. Abra, söz konusu hizmeti, 2019 yılının Şubat ayında sunmaya başlamıştı. Daha sonra gelen tepkilerin ardından bazı düzenlemelere gidilse de bunlar yeterli olmadı.

Abra CEO’su: Harika haberler için beklemede kalın

Abra CEO’su Bill Barhydt konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı ancak cezanın açıklanmasının ardından Twitter’a gelerek Abra’nın işlerinin sadık Amerikalı kullanıcılarıyla yolunda olduğunu belirterek “100 ülkeden kullanıcıya sahibiz. Müşterilerimiz banka, stabil kripto para, Bitcoin, kredi kartı ve 50’den fazla diğer kripto paralarla milyonlarca dolar yatırıyor. Yakında gelecek harika ürün duyuları için beklemede kalın.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

IOTA’dan devrim gibi güncelleme sonrası IOTA fiyatları uçtu: Devamı gelir mi? TAKİP ET

Tether BitFinex davasında son gelişmeler

Coin Ajans

Icrypex CEO’su Gökalp İçer: Kullanıcı sayısı ve işlem hacminde üssel bir artış yaşıyoruz

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası