CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Popüler Gizlilik Koini Bitcoin’den Daha İyi Performans Sergiliyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin- Popüler gizlilik koini kripto para birimlerinin amiral gemisinden daha iyi performansa sahip. Gelin şimdi detaylara bir bakalım.

Bitcoin bu hafta bir geri dönüş yaşadı ve büyük borsalar mücadele ederken altın ve diğer güvenli limanlarla birlikte artışa geçti.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta % 2’nin biraz üzerinde yükseldi. Dün yatırımcılar nakitlerini koyabilecekleri bir yer ararken Bitcoin’de olanlar güçlü kazançlar elde ediyorlar.

Bununla birlikte bir kripto para birimi, geçen haftaki bitcoin’in kazanımlarını geride bıraktı ve hala yükselişine devam ediyor.

Popüler Gizlilik Koini Bitcoin’den Daha İyi Performans Sergiliyor 3

Popüler Gizlilik Koini Monero

Şu anda toplam değeri 1 milyar doların biraz altında olan ve CoinMarketCap veri sitesinde 11. en değerli kripto para birimi olarak sıralanan gizlilik odaklı kripto para birimi Monero, geçtiğimiz hafta neredeyse % 5 oranında değer kazanarak Bitcoin’i geçti.

Kullanıcıların kimliğini bitcoin’den daha iyi gizleyen Monero, son 24 saatlik zaman diliminde de % 6’nın üzerinde bir artışla değerine değer kattı ve bir anlamda kripto para piyasasının parlayan yıldızlarından biri oldu.

Artıştaki Neden

Monero’nun ani yükselişinin kesin nedeni henüz bilinmiyor ancak son aylarda bitcoin rakibi için bir dizi olumlu gelişme oldu.

Monero geliştiricileri kısa süre önce, işlemin yürütülmesini
ve kripto para biriminin Tor ve I2P gizlilik ağlarıyla nasıl çalıştığını
iyileştirmek için tasarlanan Carbon Chameleon yazılımında bir güncelleme
yayınladı.

Monero ve gizlilik koinleri de son zamanlarda teknoloji ve kripto endüstrisindeki bazı yüksek profilli figürlerden destek aldı.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Ocak ayında bir blog yazısında, “Bence gizliliğin 2020’lerin baskın zincirlerinden birine entegre olduğunu göreceğiz. İnternetin HTTP ile nasıl başlatıldığı ve ancak daha sonra birçok web sitesinde HTTPS’yi varsayılan olarak tanıttığı gibi, nihayetinde 2020’lerde yerleşik gizlilik özelliklerine sahip bir gizlilik koini veya blockchain göreceğimize inanıyorum. Çoğu durumda yaptığınız her ödemeyi şeffaf bir deftere yayınlamak mantıklı” açıklamasında bulunuyor

Kendisiyle ilgili bir çok tartışma bulunan ve sözlerini söylemekten hiç çekinmeyen antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee, Monero’yu bu yılın başlarında kendi kripto para birimi olarak seçti.

Bitcoin fiyatı 2020’nin sonuna kadar 500.000 $’a ulaşamazsa, “kendi penisini ulusal televizyonda yeme” sözünden cayan McAfee, popüler gizlilik koini Monero’yu ve kripto para dünyasının en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u övdü.

McAfee, Monero’nun bitcoin üzerindeki teknolojik üstünlüğüne
benzer imalarda bulundu.

McAfee, “Bitcoin ilkti. Bu eski bir teknoloji. Herkes onu biliyor” diyerek kripto para birimi kullanıcılarına Twitter aracılığıyla Monero’yu tavsiye etti ve şu açıklamayı yaptı:

“Yeni blok zincirlerinde gizlilik, akıllı sözleşmeler, dağıtılmış uygulamalar ve daha fazlası var. Bitcoin bizim geleceğimiz mi? Model T otomobilin geleceği miydi?”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

2020’de Bitcoin, XRP ve BNB Kaybettirirken Bu Altcoin’ler Kazandırdı

Coin Ajans

Bitcoin fraktal analizi 9000 doları işaret ediyor!

Coin Ajans

Bu coine dikkat! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası