CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptkoin.com – Dev Bitcoin borsası Kraken’in anketine katılanlar, kripto para biriminin bu yıl yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşabileceğini öne sürdükleri için Bitcoin’de süper yükseliyorlar. Ayrıca yatırımcılar, Ethereum’un yılsonuna kadar 2018 zirve fiyatına kıyasla yaklaşarak 6 kattan fazla yükselebileceğine inanıyorlar.

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler 6

Yatırımcılar Bitcoin’in yılsonuna kadar göreceği seviyeyi belirledi:
22.866 dolar!

Yatırımcılar, Kraken Intelligence ekibi tarafından düzenlenen ve 400 müşterinin beklentilerini belirleyen bir ankete katıldılar. Katılımcılar, bireysel yatırımcılar, kurumlar, yatırımcılar, ödeme firmaları, kripto borsaları ve madenciler dahil olmak üzere geniş kapsamlıydı. Ankete katılanlardan 2020 yılına yönelik Bitcoin fiyat hedeflerini vermeleri istendi ve tüm duygular çok farklıydı. Bazı kötümser katılımcılar fiyatın sıfıra ineceğini düşünürken, daha iyimser olanlar 100.000 dolara kadar yüksek fiyatları öne sürdü.

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler 7
Bitcoin ve Ethereum 2020 fiyat hedefleri (Kaynak: Kraken)

Duygudaki büyük değişime rağmen, fiyat hedeflerinin ortalama değerlemesi 22.866 dolardı ve Bitcoin hakkında son derece yükselişe işaret etti. Ortalama fiyat hedefi 19.424 dolarken, katılımcıların çoğunluğu bu yıl beklenen fiyat olarak 20.000 doları aktardı. Bu fiyatlar, Aralık 2017’de Bitcoin’in 20.000 dolarlık markayı ilk geçtiği zamana kadar kaydedilen en yüksek fiyat aralığında. Bitcoin şu anda 6.200 dolar civarında işlem görüyor ve 22.866 dolarlık ortalama fiyat hedefine ulaşmak için 3,7 kez toplanması gerekecek.

10 bin dolar diyen de var: İşte Ethereum’un 2020 sonuna kadar görebileceği
seviyeler

Ankete katılanlar Ethereum için de benzer bir yükseliş eğilimi gösterdiler ve fiyat hedefleri ortalama 810 dolardı. Yine, kötümser katılımcılar Ethereum değerinin sıfıra düşmesini beklerken, çılgınlar ise fiyatın yıl içinde 10.000 dolara ulaşmasını bekliyorlar. Ethereum için ortalama fiyat hedefi 500 dolardı ve en çok atıfta bulunulan 300 dolarlık makul bir fiyat hedefi oldu. Ethereum‘un şu anda 130 dolar civarında işlem yaptığı göz önünde bulundurulduğunda, ortalama hedef fiyatına ulaşmak için altı katın üzerinde toplanması gerekiyor. 

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler 8
2020 için Ethereum fiyat hedefleri (Kaynak: Kraken)

Buna rağmen Kraken’in kripto topluluğu, dijital varlıkların yıl boyunca performansı konusunda son derece olumlu görünüyor ve dolayısıyla yükseliş görünümlerine bağlı kalıyorlar. Bu düşünceler, kripto para piyasasının nereye gittiğine dair rehberlik sağlayabilir. Ayrıca çalışmada önemli bir kısım, genellikle herhangi bir ticari karar vermeden önce teknik analiz yaptıklarını ve temelleri dikkate aldıklarını belirtti. Bu nedenle uzmanlara göre, duygularının vahşi tahminlerden ziyade teknik verilerle desteklendiğini düşünmek akıllıca olacak. 

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler 9

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin yeni seviyesine doğru ilerliyor – parabolik hareket mi geliyor?

Muhteşem bir yıl: Bitcoin tutan şirketin yönetimi altındaki varlıklar 10x yaptı

Analist görüşü: Bitcoin daha fazla düşebilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası