CoinAjans.com
Altcoin

RandomX güncellemesi sonrası Monero hash rate ikiye katlandı

fairspin_koinmedya

Monero hash rate yüzde 186 arttı. Bu artış ise şirketin RandomX güncellemesini yapmasından sonra yaşandı. 


Monero hash rate ikiye katlandı

Kripto para Monero’nun (XMR) ekibi Monero ağında RandomX güncellemesini yaptı. Bunun ardından ise hash rate verilerinde hızlı bir artı olduğu bildiriliyor.

Monero topluluğu da ağlarını 30 Kasım’da güncellemişti. Güncelleme ile ağa RandomX ismi verilen proof of work (iş ispatı) algoritması uygulanmıştı. Bu güncelleme, madencilik işlemlerinin etkinliğini azaltmak ve coinin ASIC’lere dirençli hale getirmek için hafıza bazlı tekniklerle rastgele kod kullanımını öngörüyor.

Monero hash oranı 309 MH/s’den 950 MH/s’ye sıçradı

Monero’nun hash rate verileri yüzde 186 arttı. Bitinfocharts verileri, kripto para XMR hash rate verilerindeki artışın 29 Kasım’da başladığını gösteriyor. Yani ağın güncellenmesinden bir gün önce. Bu verilere göre hash oranı 29 Kasım’daki 309 MH/s’den 7 Aralık’ta 950 MH/s’ye yükseldi.

İlgili – 2020 itibariyle en karlı kripto madenciliği hangi coinde?

Monero hash rate yüzde 186 arttı. Bu artış ise şirketin RandomX güncellemesini yapmasında sonra yaşandı.

Kaynak: Bitinfocharts

Hash oranındaki bu hızlı yükseliş, Monero ağındaki madencilerin çalışmasına işaret ediyor. Bu da madencilerin hala ağa katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Yine de kripto para XMR ağındaki bu gelişmelere rağmen, coinin fiyatı bu pozitif verilere tepki vermiyor. Ağ güncellemesinin olduğu gün, kripto paranın fiyatı 55 dolardan 53 dolara düşmüştü.

Monero’nun RandomX güncellemesi, ağda ASICS kullanan profesyonel kripto madencilerinin işini de etkiledi. Madenciler XMR ağına katkı yapmaya ve ağın merkezsiz yapısını korumaya devam ediyorlar. Son zamanlardaki olumsuzluklara rağmen.

Bu arada XMR coin bazı borsalardan delist edildi. Borsaların Monero’yu platformlarında çıkarması kripto paranın fiyatını olumsuz etkiledi. Bu deliste sebep olarak ise coinin gizlilik odaklı yapısı gösteriliyor.

İlgili – Almanya Maliye Bakanlığı: Monero Bitcoin’den daha tehlikeli

Kaynak

İlgili Haberler

Bu Altcoin, Ünlü Bitcoin Borsası Paribu’da Devasa Sıçrama Gördü!

Coin Ajans

12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

Coin Ajans

Piyasa Analisti “Ripple Yeni Başlıyor” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası