CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Rapora Göre Bitcoin Hodlerları Piyasalar Çökerken Ağır Kayıplarla Ellerindeki BTC’yi Satmış

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – TokenAnalyst’e göre, Bitcoin Hodlerları son pazar çöküşü sırasında teslim oldu. Ancak bir kişi trendi yakaladı.

Son Bitcoin piyasasının çöküşü sırasında, birçok yatırımcı ellerindeki Bitcoin’i satın aldıklarından daha düşük fiyatlarla sattı. Ancak bunu yaparken para biriktirmiş olabilirler.

Karşılaştırılan İki Fiyat

Blockchain istihbarat şirketi TokenAnalyst, blockchain verilerini inceliyor ve Bitcoin’in borsalara girip çıkmasını izliyor. Varsayım, Bitcoin bir borsadan geldiğinde, yeni satın alındığı ve koin bir borsaya gönderildiğinde satılmak üzere anlayışına dayanıyor. TokenAnalyst, piyasaya kuşbakışı bakmak için iki fiyatı karşılaştırıyor.

TokenAnalyst’e göre, trader’lar piyasa çöküşü sırasında
ortalama % 1,5-7,7’lik bir kayıpla BTC’lerini sattılar. Bitcoin fiyatında %
50’ye varan bir düşüş olduğunu hesaba katarsak bu kayıp çok kötü görünmüyor.

“Fiyat düştükçe, tüketiciler kayıpları azaltmak için hızlı bir şekilde büyük miktarlarda BTC’yi  hareket ettiriyor veya fiat takası yapıyorlar. Fiyat düştükçe tüketici cüzdanlarından borsalara giden BTC’de dramatik bir artış görülüyor.”

Rapora Göre Bitcoin Hodlerları Piyasalar Çökerken Ağır Kayıplarla Ellerindeki BTC’yi Satmış 3

OKEx’e Girişler

Özellikle TokenAnalyst, kripto borsası OKEx’e girişlerde dikkate değer bir artış gözlemledi. Borsada toplamda yaklaşık 23.000 BTC olmak üzere 11 mevduat görülmüş durumda. Verilere göre, BTC ortalama satın alma fiyatı 12.815 $ ve depozito fiyatı 6.459 $ olarak görünüyor. TokenAnalyst, trader’ların varlıklarını satması halinde kayıpların 146 milyon dolara kadar çıkacağını ifade ediyor.

Ancak bir trader zarara uğramaktan endişe etmiyordu.

2012’de sadece 9,10 $ karşılığında satın alınan 10 Bitcoin, 4 Mart’ta Bitcoin’in fiyatı 8,769 $ olduğunda Binance’e yatırıldı. Satılmış olsaydı, tüccar 88.000 $ elde edecek ve % 96.262 yatırım getirisi elde edecekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Corona Virüsü Çin’in Dijital Para Çalışmalarını Hızlandıracak

Coin Ajans

Wall Street Efsanesinden Yeni Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahmini!

Coin Ajans

Ethereum ve Bitcoin Odaklı Dev Tahmin: 2021’in Sonuna Kadar 20 Kat Artacak!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası