CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Rekor kıran Bitcoin talebinden sonra Binance Ethereum vadelilerini piyasaya sürüyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Binance, Ethereum vadelilerini piyasaya sunuyor! Borsa, 1.4 milyar doları aşarak rekor kıran Bitcoin talebinden sonra, şimdi de yatırımcılarının karşısına ETH vadeli işlem sözleşmeleriyle çıkıyor.


Binance, Ethereum vadelilerini piyasaya sürdü

En büyük ve en popüler kripto para borsalarından biri olan Malta merkezli Binance, Eylül 2019’un başında, Vadeli A ve Vadeli B olarak adlandırdığı iki test platformu ile vadeli işlemler piyasasına giriş yapmıştı.

Bitcoin vadelileri, başlatıldıktan kısa süre sonra vadeliler piyasasında güçlü rakiplerle boy ölçüşecek konuma geldi ve günlük işlem hacmi bakımından rekor kırdı.

Rekor kıran Bitcoin talebinden sonra, bu kez de Binance, Ethereum vadelilerini piyasaya sürüyor!

Platform, traderlerin 50 kata varan kaldıraçla bahis yapmalarına izin veren Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sunduğunu duyurdu.

Yapılan duyuruya göre, ETH vadeli işlem sözleşmeleri, bir stablecoin olan Tether (USDT) karşısında işlem görecek.

Ayrıca platform, 13 Aralık 2019 tarihine kadar, tüm Binance vadeli işlem sözleşmelerindeki işlem ücretlerinde %50 indirim sunacak.

Binance, Ethereum vadelilerini sunarken, BTCUSDT ve ETHUSDT perpetual (sürekli) sözleşmeleri üzerindeki işlemlerin, spot piyasadaki mevcut BTCUSDT ve ETHUSDT işlem paritelerine benzer olduğunu ifade etti.

Ekip, her ikisinin de “aynı şekilde fiyatlandırıldığını ve yine aynı şekilde gerçekleştirildiğini” belirtirken, kaldıraç konusunda şu ifadeleri kullandı:

“Binance, ileri derecede geliştirilmiş bir risk motoru ve likidasyon modeli kullanarak yüksek kaldıraçlı alım satım işlemleri sunuyor. Bu rakam, pozisyonun boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Pozisyon ne kadar büyük ise, izin verilen kaldıraç da o kadar düşük olur.”

Binance borsası ETH vadeli işlemleri piyasaya sunarken, bu arada platformun BTC vadeli işlem hacmi giderek artıyor. Borsanın kaydedilen mevcut günlük BTC vadeli işlem hacmi, 185.835 Bitcoin.

Bu da yaklaşık 1.4 milyar dolara tekabül ediyor, yani Binance’nin toplam spot işlem hacminden yaklaşık %40 daha yüksek.

Bununla birlikte 15 Ekim 2019’da, Binance, BTCUSDT vadelilerinde 700 milyon dolardan fazla işlem hacmi kaydederek ilk rekorunu kırmıştı.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Dünya Ekonomik Forumu, merkez bankası dijital parası rehberi hazırladı

Coin Ajans

Dev banka popüler Bitcoin borsasının halka arz hazırlıklarına öncülük edecek

Kripto paralar yerinde durmuyor! Yoksa manipülasyon mu var?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası