CoinAjans.com
Altcoin

Richard Heart’ın HEX Tokenı Kripto Topluluğunda Endişeye Sebep Oluyor

Kriptokoin – İlk yüksek faizli blok zinciri mevduat sertifikası olduğunu iddia eden ve yeni bir kripto para birimi olan HEX, farklı analistler projenin esas olarak kurucusunu zenginleştirmek için başlatıldığını iddia ettikten sonra ciddi bir tepkiyle karşı karşıya kalıyor.

FairSpin

Yeni Kripto Para

2 Aralık’ta, Blockchain düşünce lideri ve kripto para yatırımcısı Richard Heart, bir Bitcoin UTXO snapshot aracılığıyla Ethereum ağında HEX adında yeni bir kripto başlattı. Heart, tokenın “tarihin içindeki her şeyden daha hızlı bir şekilde değer artırmak için tasarlandığını” ve “2,5 yıldan kısa sürede 10.000x’in üzerinde getiri” sağlayacağını iddia ediyor.

Şimdiye kadar, proje otomatik olarak HEX’e dönüştürülen “bağışlarda” yaklaşık 5 milyon dolar değerinde 33.000’in üzerinde ETH aldı.

StormGain

Popülerliğine rağmen, Goldman Sats gibi birçok analist, HEX’in bir Ponzi veya piramit planının çok ötesinde olduğunu savunuyor. Yakın tarihli bir Medium gönderisinde Goldman, projenin protokolün içine yerleştirilmiş “kurucusunun sürekli kendini zenginleştirme” gibi bir özelliğe sahip olduğunu garanti ediyor.

Goldman Sats şu ifadelere yer veriyor:

“Daha derin bir analiz, HEX’in yalnızca bir şey için tasarlandığını gösteriyor: diğer tüm katılımcılardan ziyade Richard Heart’ın kendisini zenginleştirmek,. Etik olarak şüpheli projelerden oluşan bir alanda bile, HEX en korkunç olanı olarak öne çıkıyor.”

Analistlere göre, HEX’in ortaya konulma şekli, “Kaynak Adresi” olarak adlandırılan bir şeyle tokenlerin neredeyse yarısını Heart’ın sahipliğine veriyor.

HEX’in “Layman’ın Anlaşma Koşulları”nda açıklandığı üzere, Kaynak Adres, projenin başarısından bağımsız olarak protokolde belirtilen tüm bonus ödemelerinin bir miktarını alıyor. Ve cezaların yarısını da stake etmeyi içeriyor.

Goldman bu noktada şunları vurguluyor:

“Eğer daha fazla Bitcoin sahibi ücretsiz hak talep ederse, Kaynak Adres, ön uçta daha fazla“ Hız Talebi ”ve“ Tavsiye ”bonusu ve lansman aşamasının sonunda daha fazla“ Yeterli Çoğunluk/Viralite ”primi alacak. Daha az Bitcoin sahibi hak iddia ederse, Kaynak Adreste, tüm talep edilmemiş HEX’i stake edenlere dağıtan daha fazla “We Are All Satoshi (Biz Hepimiz Satoshiyiz)” bonusları alacaksınız.”

Her Şey Heart’ın Lehine

Goldman, Heart’in “tüm HEX’lerini atıp projeyi terk etme” kararı verse bile, Kaynak Adresindeki dengenin, ceza verilen HEX ile zaman içinde artacağına inanıyor. Goldman, Heart’in “bir oyun yarattı, fişlerin çoğunu kendisine verdi ve kuralların her zaman kendi lehine olacak şekilde bu kripto parayı oluşturduğunu” ifade ediyor.

Goldman Stats, Richard Heart’ın yeni kripto para birimine karşı görüşlerini ortaya koyan ve kripto topluluğunda öne çıkan tek kişi değil. JP Morgan Chase‘in eski başkan yardımcısı Tone Vays, bu kripto para birimini “shitcoin” olarak nitelendirdi ve Monopoly parasıyla karşılaştırdı. Bu arada, bir Bitcoin evangelisti Giacomo Zucco, HEX ile alay etmek için zuxbux.win’i yarattı. What Bitcoin Did podcast yayının sunucusu Peter McCormack, Heart’ı dolandırıcı olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin ve Ripple Balinaları Milyonları Borsalara Taşıdı!

Coin Ajans

Ripple büyüme potansiyeli tüm kripto paraların üzerinde!

Coin Ajans

Altcoin piyasası en kritik haftalık kapanışla karşı karşıya TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası