CoinAjans.com
Altcoin

Ripple 7 aylık dip seviyesinden kurtulmaya çalışıyor

Ripple 7 aylık dip seviyesinden kurtulmaya çalışıyor 1
koinmedya_googlenews

Ripple 7 aylık en düşük seviyeden kurtulmaya çalışıyor. Düşen bir kanalda işlem görmeye devam eden XRP, yeniden momentum kazanabilecek mi? Yakın vadede USD ve XRPBTC paritelerini hangi seviyeler bekliyor?


Ripple 7 aylık dip seviyesinden kurtulabilecek mi?

  • Ripple düşen bir kanalın içinde işlem görüyor. XRP’nin, yakın vadede 0.215’ın üzerine doğru bir çıkış yapması muhtemel görünüyor.
  • Bitcoin karşısında, Ripple 2580 SAT seviyesinde destek bulduktan sonra ivme kazanmaya başladı. Şu sıralar 2875 SAT bölgesinde hareket ediyor.

XRPUSD paritesi kanal içinde sıkışıp kaldı. Son 7 ayın en düşük seviyesini gören XRP, momentumu geri kazanabilir mi? Kripto para için hangi seviyeler önemli?

Kritik direnç seviyeleri: 0.185$, 0.215$

koinmedya_brave

Kritik destek seviyeleri: 0.13$, 0.11$

Ripple’nin yerel kriptosu, haftalık mumu 0.215$ civarında açtı. Bununla birlikte, 12 Mart’ta kripto para piyasasını vuran çöküşün ardından, Bitcoin gün içinde %40‘ın üzerinde değer kaybederken, XRP de %50 oranında büyük bir düşüş yaşadı. Şu ana kadarki toplam düşüş ise %60 civarında.

13 Mart’ta en düşük 0.11 doları gören XRP, 24 saatlik işlem süresinde toparlandı ve yeniden 0.15 dolara yükseldi. Şu an itibariyle ise 0.15$ civarında işlem görüyor ve Ripple 7 aylık düşen bir kanalda hareket ediyor.

Fiyat, birkaç gün önce kırılan ve kritik bir destek seviyesi olan 0.185 dolarlık (turuncu ile işaretlenen) alana geri dönmek için mücadele ediyor. XRP 0,2 dolar seviyesinin üzerine çıkabilirse, yükseliş trendine dair umutlar yeniden yeşerebilir. Şu an için, hala Ripple 7 aylık düşen kanalın içinde.

XRPUSD paritesi için kısa vadeli fiyat tahmini

Haftalık en düşük seviye olan 0.11 dolardan, dün 0.16$’a sıçrayan kripto, şu anda %2’lik bir düşüşle 0.151$’dan işlem görüyor. 

0,185$ direncinin üzerine çıkar ve 0,215$ seviyesini (haftalık açılış fiyatı) yakalamayı başarırsa, XRP’nin alçalan kanalın üzerine çıkmaya hazırlandığından bahsedebiliriz.

Öte yandan XRP’nin, bahsedilen bu seviyeleri aşma konusunda başarısız olması ve 0.185$ direncinin altında kalması durumunda, düşüş eğilimine devam etmesi muhtemel görünüyor. Bu arada, dikkat edilmesi gereken ilk destek seviyesi 0,13 dolar (perşembe gününün kapanış fiyatı) ve 0,11 dolar.

ripple-7-ripple-7-aylik-koinmedya-com
Ripple 7 aylık dip seviyesinden kurtulmaya çalışıyor

XRP 2580 SAT desteğinin altına düşer mi?

Kritik direnç seviyeleri: 3075 SAT, 3300 SAT

Kritik destek seviyeleri: 2580 SAT, 2400 SAT

Bitcoin karşısında, Ripple son haftalarda çok fazla düşüş değer kaybetti. Ancak fiyat, günlük grafikte mavi olarak gösterilen, 2580 SAT seviyesinin üzerinde kalmaya devam etti. Bu alan son birkaç aydır kritik bir desteğe dönüştü.

Kanala geri döndükten sonra, söz konusu destek etrafında hareket ederken XRP, tekrar yükselişe geçti. Ve psikolojik bir seviye olan 3000 SAT direncine doğru momentum kazandı. Fakat daha sonra hızla 2844 SAT seviyesine geri döndü.

Günlük grafiğe baktığımızda, Ripple’nin şu anda kararsız olduğunu görebiliyoruz. Bu da bir sonraki fiyat hareketi hakkında henüz net bir yorum yapmayı zorlaştırıyor.

XRPBTC için kısa vadeli fiyat tahmini

Yukarı tarfta izlenmesi gereken seviye 3000 SAT. Bununla birlikte XRP, Aralık 2019’dan itibaren direnç seviyesi olan 3075 SAT’lık ilk turuncu alanı aşabilirse, daha etkili bir yükseliş momentumu başlatabilir.

Dahası, bir sonraki kilit direnç 3300 SAT’de yer alıyor; ki bu seviye şubat ortasında dirence dönüşen destek seviyesiydi.

Aşağı tarafta ise, mavi alan (yani 2580 SAT desteği) boğalar için “son savunma hattı” olarak işlev görüyor. Bu destek bozulursa, XRP fiyatının Eylül 2019’un en düşük seviyesi olan 2400 SAT destek seviyesine düşme ihtimali yüksek. 

ripple-7-ripple-7-aylik-koinmedya-com
Ripple 7 aylık dip seviyesinden kurtulmaya çalışıyor

Ripple (XRP) hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Basic Attention Token (Bat Coin)

Coin Ajans

“XRP’ye Dikkat Edin!” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

Coin Ajans

Yüzde 200 Fırlayacak Diyen de Var! İşte 4 Usta Analistin Son Ripple Tahminleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası