CoinAjans.com
Altcoin

Ripple ağı işlem hacmi yükselse de XRP güven vermiyor

fairspin_koinmedya

Neden XRP güven vermiyor! Ripple ağı işlem hacmi yükseliyor ve ağın temel dinamikleri güçleniyor, fakat XRP bir türlü kendisinden beklenen performansı gösteremiyor.


Neden XRP güven vermiyor?

Ripple, 2018’in başlarında tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesi olan 3.00$‘ı gördükten sonra, adeta yere çakıldı. Ve kendini 2018 ve 2019’un sonuna kadar devam eden sert bir düşüş trendinin içinde buldu.

Her ne kadar birçok büyük altcoin, 2019’un ilk yarısında bir miktar toparlansa da XRP 0,30$’ın altındaki bölgede sıkışıp kalmaya devam etti.

Ve tüm piyasada kasım ayının başlarında gerçekleşen çöküş, XRP’yi de 0.20’a sürükledi. Bu düşüşe rağmen, Ripple ağı işlem hacmi, son zamanlarda büyük bir artış kaydetti.

Ancak bu, XRP’nin fiyatını yakın vadede yükseltmek için yeterli olmayabilir. Zira yükselen işlem hacimine rağmen, bazı analistler XRP’nin hala inanılmaz derece savunmasız olduğunu söylüyor. 

Peki neden XRP güven vermiyor?

FinTech şirketi Ripple ile yakından ilişkili olan XRP, şüphesiz, 2019’un en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi.

2019’un sonlarına yaklaşırken, XRP tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin neredeyse %93‘ünü kaybetti. 

Teknik göstergeler Ripple (XRP) için neye işaret ediyor?

Geçtiğimiz hafta, XRP, 0.21$’ın altındaki bölgede güçlü bir alım baskısıyla karşılaştı ve burada kripto para birimi için iyi bir destek seviyesi oluştu.

Bu fiyat seviyesinin hemen altında, yaklaşık olarak 0,20$’da, kasım ayının sonunda Bitcoin’in düşüşüyle eşzamanlı olarak oluşan bir başka güçlü destek bölgesi de mevcut.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise %1,98‘lik bir düşüşle yaklaşık 0.224$‘dan işlem görüyor.

Ripple, son zamanlarda temel dinamiklerinin güçlendiğine dair işaretler gösteriyor. Ancak yine de XRP güven vermiyor.

XRP ağı işlem hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Dahası Ekim ayının sonlarında günlük 1 milyona ulaşan işlem hacmi, bu ayın başlarında 4,5 milyonun üzerinde kaydedildi. 

Artan işlem hacmine rağmen, analistler hala XRP’nin yakın vadede daha fazla kayıp göreceğini tahmin ediyor. Ve XRP’nin daha fazla düşüşe hazırlandığını iddia ediyorlar.

Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan Teddy, son tweetinde bu konuya değindi. XRP’nin tam 8 haftadır, 700 gün önce oluşan bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını açıkladı.

Ona göre hala inanılmaz derecede savunmasız olan XRP, güven vermiyor ve yükselişe dair herhangi pozitif bir işaret de görünmüyor.

Bununla birlikte bazıları ise, 2019’un sonuna yaklaşırken, işlem hacminin ve kullanım durumlarının artmasıyla birlikte XRP’nin temel dinamiklerinin güçlendiğini ve yeni yılda bir miktar güç kazanabileceğini ileri sürüyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

XRP, Coinbase’de 8.300 Dolardan Satıldı!

Coin Ajans

1.1 milyar adet VET çalındı

Coin Ajans

Bu İki Kripto Para, Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası