CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Ripple, Brave ve Huobi tek hedef için güçlerini birleştiriyor TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Geleceğin ödemeler sistemini oluşturmak için içerisinde Ripple, Brave ve Huobi gibi dev şirketlerin bulunduğu geniş çaplı bir konsorsiyum geliştiriliyor.


Ripple, Brave ve Huobi dev konsorsiyumun öncülüğünü yapıyor

Kripto paralar blockchain teknolojisi sayesinde kolay, hızlı ve güvenli uluslararası para transferinin yapılmasına olanak sağlıyor. Kripto para yatırımcıları bir email gönderme kolaylığında para transferinde bulunabiliyor. PayID ödemeler sistemi bu amaçla blockchain üzerine inşa edilmiş güçlü bir platform.

Ripple, Brave ve Huobi gibi 40 blockchain şirketi PayID ismini verdikleri uluslararası bir ödeme sistemi geliştiriyor. Şimdilik bu ödeme sisteminde geleneksel finansal kuruluşlardan bir katılımcı bulunmuyor. PayID kripto para ağırlıklı bir oluşum.

Bilindiği üzere Paypal’da ödeme yapmak istediğimizde hesap ya da IBAN numarası yerine email adresimizi kullanıyorduk. Sonrasında Paypal hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle Türkiye’deki işlemlerini sonlandırmak zorunda kaldı. PayID de Paypal gibi email bazlı bir ödemeler sistemi geliştiriyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

2019 yılında Facebook, PayID gibi uluslararası ödemeler sistemi kurmak için kolları sıvamıştı. Facebook, Libra isimli kripto parasını ve ödeme sistemini 2020 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyordu. Ancak Facebook ciddi regülasyon engelleri ile karşılaştı ve Libra projesi belirtilen takvimde ilerlemiyor. PayID’nin de bezer hukuki engellerle karşılaşması ilerleyen süreçte kuvvetle muhtemel.

Fakat şunu da belirtmekte yarar var: Cin şişeden çıktı bir kere. Blockchain teknolojisinin ödemeler sistemine getirdiği yeniliği ülkelere ve regülatif çevre reddedemiyor. Bir ülke, kripto para ve blockchain’i yasaklayıcı bir mevzuat geliştirse bu teknolojide geri kalma tehlikesi ile karşılaşıyor. Bu nedenle kripto paraları yasaklamadan yumuşak bir regülasyon, birçok gelişmiş ülke için daha güçlü bir seçenek olarak görülüyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde – Neler oluyor?

Coin Ajans

CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık” TAKİP ET

Grayscale kripto para portföyü güncellendi: Sizce hangi kripto paraların portföy payı düştü? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası