CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) açtığı davadan gelecek olumsuz habere karşı şimdiden ön alıyor. Başarılı olabilir mi?

Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

“Öldürmeyen acı güçlendirir” özdeyişi Ripple için de geçerli olacak mı? Hatırlanacağı üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı piyasaya illegal biçimde menkul değer sürmek suçlaması ile mahkemeye verdi. Bu olayın ardından ABD merkezli birçok kripto para borsası Ripple’ın XRP’sini liste dışı bıraktı.

Mahkeme kararının etkisi ile Ripple, 2020-2021 döneminde yaşanan boğa sezonunu değerlendiremiyor. Ethereum ve Bitcoin rekordan rekora koşarken XRP’nin 2018 yılının rekorunu aşması neredeyse imkansız gibi. Ripple şirketinden yapılan açıklamalarda ise Ripple’ın şimdiden mahkemeden gelecek olumsuz haberi kabullenmiş oldukları anlaşılıyor. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un geçtiğimiz günlerde “Ripple çekip gitse bile XRP yoluna devam eder açıklamasını birçoğumuz itiraf olarak anladık.

Lütfen Bkz: XRP fiyat tahminleri

Ripple, alternatif açılımlarla mahkemeden gelecek olumsuz haberin yıpratıcı etkilerine şimdiden ön almaya çalışıyor. Bu noktadan sonra en mantıklı politika ABD piyasalarına değil de alternatif piyasalara odaklanmak olacaktır. Zira Ripple da bunu yapıyor. Ripple Avrupa ve Uzak Doğu piyasalarına açılıyor. Bu sayede ABD piyasasındaki kayıplarını bir nebze azaltabilir.

“sportsbet”

Ripple Uzak Doğu Asya piyasaları için profesyonel bir ismi işe aldı ve görevlendirdi. UBER’in eski yöneticilerinden Brooks Entwistle, Ripple’ın Uzak Doğu Asya sorumlusu olarak görev yapacak. Böylece Ripple, Asya piyasalarına daha da odaklanmış olacak.

Entwistle UBER’in başındayken şirketi uluslararası bir marka haline getirdi. UBER’deki vizyonunu Ripple’a aktarabilirse XRP, ilk 3’te olmasa dahi ilk 10’daki iddiasını sürdürebilir.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarının son dönemdeki performansını görüyoruz.

ripple haberleri Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

Kaynak

Ripple haberleri: Dev XRP transferleri ne anlama geliyor?

Balina işlemlerini takip eden Whale Alert tarafından elde edilen son verilere göre, Ripple ve en büyük ABD merkezli kripto borsası Coinbase, toplamda 237.1 milyon XRP’nin transfer edildiği birkaç işlem gerçekleştirdi.

Whale Alert tarafından tespit edilen bu işlemlerde yaklaşık 108.505.501$  dolarlık XRP taşındı.

Ripple ve Coinbase 237,1 milyon XRP taşıdı!

Whale Alert’e göre, son 15 saatte Fintech devi ve Coinbase, toplam 108,5 milyon dolarlık XRP’nin taşındığı üç transfer gerçekleştirdi.

İşlemlerden ikisinde Ripple, operasyonel harcamalarını karşılamak üzere XRP satışlarında kullandığı emanet cüzdanlardan biri olan RL18-VN aracılığıyla 37,4 milyon XRP’yi (yaklaşık 16,5 milyon dolar) nakite çevirdi.

Ayrıca Coinbase, iki cüzdan arasında tek bir transferde 200 milyon coin göndererek dudak uçuklatan cinsten bir işlem gerçekleştirdi. 

Ripple haber

Coinbase 30 Aralık’tan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan yasadışı XRP satışları ile ilgili davaya konu oldu.

“daisyturkiye”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple’i mahkemeye vermesinin ardından Coinbase XRP’yi delist etti. Ancak, ABD merkezli borsa hala, müşterilerinin XRP’yi cüzdanlarında muhafaza etmesine ve coinlerini kolayca çekmesine izin veriyor.

Ripple haberleri

Coinbase’e karşı açılan davadan önce, SEC Ripple ve üst düzey kurucu ve yöneticilerinden Chris Larsen ve Garlinghouse’a karşı yasal işlem başlattı.

Davaya rağmen Ripple, bu tarz şüpheli işlemleri geçekleştirmekten geri durmuyor. Dahası Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb de son bir hafta içinde 108 milyon XRP’yi piyasaya sürmek için cüzdanından çıkardı.

Ripple haber: Jed McCaleb yine XRP satıyor! (10 Mart 2021)

Ripple’in ilk CTO’su Jed McCaleb, XRP cüzdanını boşaltmaya devam ediyor!

XRPscan, Ripple Labs’ın kurucularından ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, son bir hafta içinde 108 milyon XRP’yi piyasaya sürmek için cüzdanından çıkardığını tespit etti. En son satışın ardında cüzdanında yaklaşık 537 milyon XRP kaldı.

McCaleb’in cüzdanı boşalıyor!

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan Jed McCaleb’e ait cüzdandan toplam 108 milyondan fazla XRP’nin taşındığı yedi büyük  kripto işlemi gerçekleştirildiğini gösteriyor:

ripple haberleri Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

Jed McCaleb, 108,3 milyon XRP’yi nakite çevirdi!

Bu işlemlerin USD karşılığı ise; 0.47$’lık mevcut XRP fiyatından yaklaşık  252.301.364$’a tekabül ediyor. Toplam değeri 252.301.364$ olan bu işlemlerin her birinde 13 ila 18 milyon XRP taşındı. Ancak McCaleb’in cüzdanında satılmayı bekleyen yaklaşık 537 milyon XRP daha var.

Yukarıda belirtilen işlemlerin ardından McCaleb’in cüzdanının bakiyesi 536,996,596,086819 XRP’ye düştü.

Ancak topluluk, “tacostand” dışında, Ripple Labs’ın eski kurucusunun, yaklaşık üç milyar tokeni kaldığını düşünüyor.

ripple haberleri Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

McCaleb hala yaklaşık 3 milyar XRP’ye sahip!

Kripto topluluğu, Jed’in yaklaşık 3 milyar tokeni kaldığını ve bu yılın sonuna kadar hepsini satacağını düşünüyor. Şöyle ki;

McCaleb de Ripple’ın kurucu ortaklarından biri ve kayıtsız yatırım sözleşmeleri (tahvil satmakla suçlanan Larsen ve Garlinghouse gibi McCaleb de XRP satıyor. Ancak Ripple’ın kurucu ortağı olmasına ve XRP satmasına rağmen, kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı ile ilgili davada henüz McCaleb’in adı geçmedi.

Ripple haberleri

Peki ünlü kurucu neden XRP satıyor?

Aynı zamanda Stellar’ın kurucusu olan McCaleb, 2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ekibindeydi ancak 2014 yılında Stellar’ı geliştirmek üzere şirketle yollarını ayırdı. Daha sonra Ripple olarak yoluna devam eden OpenCoin’i kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın sabit bir programa göre 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Yani tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi. Satışların, XRP fiyatını etkilememesi adına şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yılllık bir anlaşmaya vardılar. 

2016’da yapılan bu anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor.

Kaynak

Ripple’a Fransız öpücüğü!

Son haftaların durgun kripto paralarından olan Ripple’da, temel analiz faktörleri devreye giriyor. Uluslararası yeterliliğe sahip dünyanın en büyük muhasebe kuruluşlarından olan CPA Avustralya, Ripple hakkında gündem oluşturan bir rapor yayımladı.

CPA Avustralya yayımladığı raporda, Fransa Merkez Bankası’nın Ripple ve XRP’yi dijital euro ihraç etmek için potansiyel bir platform olarak kullanmayı düşündüğünü belirterek, XRP holderlarının heyecanlanmasına neden oldu.

ripple haberleri Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

Raporda öne çıkanlar!

CPA Australia’nın ”Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Karşılaştırmalı Bir İnceleme” başlıklı raporunu incelediğimizde çarpıcı sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Raporda Bitcoin’in çok riskli bir takas aracı olduğu belirtilirken, Ethereum’un merkezi olmadığını ve hiçbir hükümetçe kontrol edilemeyeceği bildiriliyor.

Öte yandan Ripple ve Fransa Merkez Bankası için kışkırtıcı cümleler kuruluyor:

”Fransa merkez bankası Banque de France, Ripple / XRP’yi, Avrupa’nın merkezi dijital para birimi için olası en büyük platform olarak görüyor.”

Ayrıca raporda Ripple’ın sınır ötesi ödemelerde kusursuz çalışan ağı ve de yaptığı büyük ortaklıklardan övgüyle bahsedilirken, Ripple.Net’in CBDC’ler için biçilmiş kaftan olabileceği vurgulanıyor.

ripple haberleri Ripple çıkış arıyor: Bu strateji doğru olabilir!

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Ukrayna Merkez Bankası dijital parası için XLM’i seçtiğini duyurmuş ve XLM’de eşine az rastlanır bir pump hareketi yaşanmıştı. Benzer şekilde Fransa Merkez Bankası’ndan yapılacak resmi bir Ripple açıklaması, XRP’yi öngörülemez bir yükseliş furyasına sokabilir.


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple ve SEC arasındaki davaya yeni bir taraf daha ekleniyor!! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple XRP yükseliş trendini devam ettirmek için bu seviyeyi korumalı

Coin Ajans

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası