CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ripple CTO’su “Oyun Değiştirici Olacak!” Dedi ve XRP’deki Gelişmeleri Paylaştı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, yeni bir XRP Ledger (XRPL) yükseltmesinin oyunun kurallarını değiştireceğini söylüyor.

XRPL’deki her sunucunun, “benzersiz bir node listesi” (UNL) vardır

XRPL’deki her sunucunun, doğrulayıcıların listesini içeren “benzersiz bir node listesi” (UNL) vardır. Yeni yükseltme, donanım bakımı, internet sorunları, saldırılar ve/veya doğal afetler gibi harici koşullar nedeniyle çevrimdışı veya arızalı olabilecek doğrulayıcıları hesaba katacak. XRPL web sitesinde konuya yönelik şu açıklama yer alıyor:

“Negatif UNL”, kalan doğrulayıcıların fikir birliğiyle beyan edildiği üzere, çevrimdışı veya hatalı çalıştığına inanılan güvenilir doğrulayıcıların bir listesidir. Negatif UNL’deki doğrulayıcılar, yeni bir genel muhasebe sürümünün bir fikir birliğine ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için göz ardı edilir.

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, şu anda test ağlarında kullanılabilen ancak henüz XRP Ledger protokolünde bir değişiklik olarak mevcut olmayan yükseltmenin daha çeşitli doğrulayıcıları etkinleştirmeyi kolaylaştıracağını söylüyor. David Schwartz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir doğrulayıcı seçerken, performans tek kriter değildir. Yargı yetkisi, kurumsal taahhüt, ağ yedekliliği, ağa bağlılığı ve diğer birçok faktör buna dahil edilmelidir. Negatif UNL önerisinin en büyük avantajı, birinin oturma odasındaki küçük bir makineyle tek bir konut bağlantısı üzerinde çalışıyor olsalar bile, daha çeşitli doğrulayıcılara “evet” demeyi çok daha kolay hale getirecek olmasıdır.


Ripple CTO’su “Oyun Değiştirici Olacak!” Dedi ve XRP’deki Gelişmeleri Paylaştı 3

Daha fazla doğrulayıcı eklemeyle ilişkili riskleri önemli ölçüde azaltarak, canlılığı riske atmadan ademi merkeziyetçiliği iyileştirmemize olanak anıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Ocak 2018’den Beri İlk Defa 17.000 Dolara Ulaştı!

Dünyaca Ünlü Kâhin, Bitcoin İçin Kritik Olan 4 Seviyeyi Açıkladı!

Bitcoin Enflasyon Değeri 15 Gün İçerisinde Dünya Ortalamasının Yarısına Düşecek!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası