CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple davasında yeni gelişme: SEC kişisel bilgileri istiyor! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler yaşandı. SEC davaya ilişkin yeni taleplerde bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada farklı gelişmeler yaşanıyor. Dava sürecinde iki taraf arasında karşılıklı gelişmeler yaşandı. Son gelişme ise davada adı geçen Ripple yöneticilerini ilgilendiriyor. SEC, davada adı gecen Ripple yöneticilerinden, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’e ait kişisel hesap bilgilerini talep etti. İki yöneticinin 8 yıllık verileri incelenmek isteniyor.

Yöneticiler ise istenilen bilgilerin davanın ana konusunu oluşturmadığını iddia ediyor. Bu nedenle federal mahkemeye başvurarak kişisel hesaplarına ilişkin verilerin verilmesini engellemeye çalışıyorlar. Garlinghouse ve Larsen’e göre kişisel mali durumları ve özel harcamaları davayı ilgilendirmiyor. Ripple hesaplarının kişisel hesapları ile bağlantılı olmadığını söyleyen yöneticiler dava ile ilgili olmayan ticari işlemlerden marketlerde harcadıkları paralara kadar her şeyin görülmesi talebini saçma bulduklarını ifade ediyorlar.

Bkz: Ripple, Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Garlinhouse ve Larsen XRP ile ilgili tüm işlemler için kayıt paylaşımında bulunmayı kabul etseler bile SEC bu paylaşımı yeterli bulmadı. İkilinin avukatı ise:

“daisyturkiye”

SEC, neden bu bilgilere sahip olmak istediğine dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamıyor.” Şeklinde açıklama yaptı.

Dava ise ikilinin XRP ile ilgili işlemlerden şahsen 600 milyon dolarlık kazanç sağladığını ve yöneticilerin XRP’nin bir menkul kıymet sayılabileceği tavsiyelerini görmezden geldiğini ve buna uygun hareket etmediklerini iddia ediyor.

Davanın açıklandığı 2020 Aralık ayından itibaren XRP’nin değeri %33 düşüşle 0,6599 dolardan 0,4403 dolara düştü.

XRP anlık olarak 0,4450 dolardan işlem görüyor. (12.03.2021, 15:47)

Kaynak

“daisyturkiye”

Ripple ve Youtube anlaştı: XRP’nin anlaşmaya tepkisi ne oldu?

Ripple ve Youtube, XRP hediye dolandırıcılıklarını önlemek için beraber çalışacak. 2020 yılında Ripple, video paylaşım platformu Youtube’ye  XRP hediye dolandırıcılığı yapılmasına izin verdiğini iddia eden bir dava açmıştı. Ripple ceo’su Brad Garlinghouse 9 martta twitter’den yaptığı açıklamada takipçilerine Youtube ile anlaştıklarını duyurdu.

Garlinghouse, yeni çözümün Ripple ve Youtube’nin bu dolandırıcılıkları tespit etmek, önlemek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışmasını içerdiğini ifade etti.

Bkz: Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Garlinghouse, yaptığı açıklamada dünyanın her yerindeki hükümetlerin kripto paraya yakından baktığı çok önemli bir zamanda yerleşim koşulları gizli olsa da hesap verebilirliğin olmamasının güveni aşındırdığını da belirtti.

Bu açıklamalara XRP’nin vereceği tepki merak konusuydu. Çözüm durumdan habersiz olan kripto meraklılarına fayda sağlayacak olsa da XRP’nin fiyatı anlaşmadan çok az etkilendi. Ripple, Youtube ile anlaşmazlığı çözmesine rağmen, haberler XRP’nin fiyatında yatırımcıların beklediği tepkiyi yaratamadı.

XRP’nin fiyatı, nereye gideceğine dair herhangi bir gösterge olmadan dar bir aralıkta konsolide olmaya devam ediyor.

XRP’nin grafiğine bakıldığında 12 saatlik 50 basit hareketli ortalamanın üzerinde 23 Şubat’tan bu yana sert bir direnç ile karşı karşıya kaldığı görünüyor. Bu arada 12 saatlik 200 basit hareketli ortalaması güçlü bir destek görevi görüyor.

ripple yorumları Ripple davasında yeni gelişme: SEC kişisel bilgileri istiyor!

XRP’nin 0,495 dolarlık direnç seviyesini aşması durumunda, 0,653 dolara doğru bir yol açılabilir. Tersine, 0,424 dolarlık destek seviyesinin altına iten aşağı yönlü bir baskı artışı, 0,315 dolara doğru %26’lık bir düzelmeye yol açabilir.

Kaynak

Ripple CEO’sunun açıklamalarını itiraf olarak mı anlamalıyız!

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple aleyhinde devam eden hukuki süreç hakkında ilginç ifadeler paylaştı. Axios on HBA’da Garlinghouse’un paylaştığı ifadeler şu şekilde:

“Eğer bir şirketin hisselerine sahipseniz, size şirketin sahiplik hakkı verir ve bu doğru. Fakat Ripple çekip giderse XRP yoluna devam edecektir.”

Garlinghouse ifadeleri bazı eleştirmenler için oldukça çelişkili geldi. Garlinghouse belki Ripple ile XRP arasın menkul değer ifade edecek bir ilişkinin olmadığını vurguluyor. Ancak yukarıdaki ifadeler, Ripple şirketinin aleyhinde bir karar çıkabileceğinin ön kabulü şeklinde de yorumlanabilir. Yani mahkeme Ripple aleyhinde karar verebilir.

Garlinghouse’a göre Ripple şirketinin başına kötü bir şey gelse bile, en kötüsü iflası olacaktır, XRP yoluna devam edecektir.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Yukarıdaki ifadeler Ripple CEO’sunun itirafı olabilir. Yani şimdiden çıkacak kararı açıklıyor olabilir ve XRP yatırımcılarını çıkacak olumsuz haber için şimdiden hazırlıyor olabilir.

Garlinghouse şu noktada haklı: Dünya sadece ABD’den ibaret değil. Ripple aleyhinde çıkacak karar XRP’nin ABD sınırları içerisinde işlem görmesini engelleyebilir. Buna rağmen XRP, ABD dışında kullanılmaya devam edecektir. Ancak mahkemeden çıkacak olumsuz haberin XRP’nin konumunu hiç etkilemeyecek de diyemeyiz.

2019 verilerine göre küresel anlamda yaratılan ekonomik değerin toplam parasal karşılığı 90 trilyon dolar! ABD piyasaları bu varlığın 20 trilyon dolarını yaratıyor. Yani küresel GSYİH’nin yaklaşık %23’ünü üreten bir ekonominin XRP’yi dışlaması illaki XRP’nin konumunu olumsuz etkileyecektir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple’i mahkemeye vermesinin ardından Coinbase ve Kraken gibi kripto para borsaları XRP’yi delist etti. Bu gelişmenin ardından XRP, CoinMarketCap sıralamasındaki konumunu kaybediyor.

XRP yazının kaleme alındığı saatte 21 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli 7’nci kripto para konumunda.  Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamalarından XRP’nin sıralamada daha da geriye düşebileceğini anlayabiliriz.

Kaynak

Ripple yorumları: XRP ne olur?

SEC davası sonrası Ripple ne olur?

Analistler, XRP’nin kısa ve orta vadeli geleceği hakkında farklı görüşlere sahip. Bazıları, XRP’nin ABD’de tahvil olarak kabul edilse bile; küresel olarak kullanıldığını ve bu nedenle SEC tarafından açılan davanın tek başına, XRP’nin sonu anlamına gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü Ripple’ın müşterilerinin %90’ı ABD’de değil. Dahası XRP’nin işlem hacminin %90’ı ABD dışındaki borsalarda gerçekleşiyor. Ve XRP, Singapur, İngiltere, İsviçre ve Japonya’da tahvil olarak görülmüyor.

Ripple yorumları

Uzun vadeli Ripple yorum ve tahminleri

Ripple yükselir mi?

Bazılarına göre, dava Ripple ve yatırımcılar lehine sonuçlanacak ve XRP kaldığı yerden devam edecek. Dahası temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda, XRP’yi orta ve uzun vadede yeniden yükseliş trendi bekliyor.

(Not: Elbette tüm bunlar, SEC tarafından açılan davanın sonucuna bağlı olarak tamamen değişebilir. Bundan sonra bahsedeceğimiz XRP yorumları ve fiyat tahminlerinin, bu davadan bağımsız olarak yapıldığı unutulmamalı.)

Peki Ripple coin (XRP)’i, yükseliş trendine tam olarak ne taşıyacak?

Ripple’ın bir FinTech şirketi olarak, uzun vadeli hedefleri, XRP’yi çok daha yüksek seviyelere taşıyabilir.

Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

Şöyle ki; Ripple da SWIFT gibi, uluslararası finansal işlemlerde taraflar arası para transferlerinde aracı bir platform olmayı hedefliyor.

Ripple’ın bu hedefe ulaşma potansiyelini ve bu potansiyelin XRP’ye sağlayacağı katkıları değerlendirmeden önce, her iki platformu kısaca tanımlamak ve üstün yönlerini ortaya koymak daha doğru olacak.

Ripple nedir?

Ripple, uluslararası ödeme transferleriyle ilgili sorunları çözmeye odaklanan küresel bir ödeme, para transferi ve borsa sistemidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP, Ripple Labs Inc. tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen ve işlemleri kolaylaştırmak için bu platformda kullanılan bir kripto para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Swift sistemi nedir?

1973 yılında kurulan SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), BIC (Bank Identifier Codes) olarak bilinen banka tanımlama kodu sayesinde dünya genelinde neredeyse tüm bankaları tanımlayabiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

SWİFT ne işe yarar?

Bu güvenli ağ, fon transferlerine bir Swift kodu vererek finansal işlemlerin, hem kayıt altına alınmasını hem de transferin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir mi?

Ripple şirket olarak, sınır ötesi ödeme sektöründeki en güçlü rakibi SWIFT’in yerine geçeceğini iddia ediyor. Fakat kısa vadede bu pek mümkün görünmüyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

ripple-sinir-otesi-odeme-devi-ripple-swift-yerini-alabilir

“Peki uzun vadede böyle bir hedef mümkün olabilir mi?”

Ripple Swift’in hakim olduğu bu sektöre rakip olma hedefiyle, banka ve finans kuruluşları arasında anlık ve düşük maliyetli uluslararası para transferleri gerçekleştiren alternatif bir ödeme ağı geliştirdi.

Ripple kurucusu Chris Larsen, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerini alabileceklerini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

Ripple, PayPal ile rekabet edebilir mi?

Çoğunlukla, sınır ötesi geleneksel ödeme platformlarında, transfer işlemlerinin maliyetleri yüksektir. PayPal gibi hizmetler, bu alanda faaliyet gösteren bankalara kıyasla daha ucuz işlemler gerçekleştirebilir.

Fakat Ripple, PayPal’dan bile daha hızlı ve daha düşük maliyetli uluslararası ödemeler yapabilir. Şöyle ki;

PayPal Ripple
PayPal ortalama saniyede 193 işlem gerçekleştirirken Ripple saniyede 1.500 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.
rripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Uzmanlardan heyecan veren XRP yorum ve tahminler

Her şeyin çok hızlı olduğu internet çağında, uluslararası işlemlerin sonuçlanması, günler hatta bazen haftalar sürebilir. Bu sürecin uzun sürmesi, müşterileri zarara uğratırken, finansal kurumlar bu durumdan fayda sağlar.

Ripple ise bu düzeni kökten değiştirmeyi ve uluslararası transferleri geleneksel sistemlerden çok daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi hedefliyor.

Uzmanların kısa, orta ve uzun vadeli Ripple yorumları nasıl?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, fiat para birimlerini dijital çağa uygun bir forma dönüştürmek isteyen merkez bankaları için XRP’nin ideal bir çözüm olabileceğini iddia ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple yöneticilerinden Marcus Treacher ise, finansal hizmetler sektöründe 2020 ve sonrasında kökten değişiklikler olacağını ve Ripple’ın burada çok önemli bir pozisyona sahip olacağını ifade ediyor.

Treacher’a göre, bankalar ve diğer finansal hizmet firmaları, müşterilerine sınır ötesi işlemler sunarken daha hızlı yöntemleri tercih edecek. 

Aynı zamanda Ripple çözümlerini kullanmaya başlayan bu kurumlar, insanların diğer ülkelerde yaşayan akrabalarına hem anlık hem de düşük maliyetli olarak para gönderebilmelerini sağlayacak.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Daha önceki Ripple yorumları ile ilgili yazılarımızda belirttiğimiz gibi, bu eğilim talepten kaynaklanıyor. Nitekim müşteriler, uluslararası transfer ve ödeme işlemleri yaparken daha yeni, daha ucuz ve daha hızlı yollar arıyor.

Mevcut finansal yapı ise, bu değişimi blockchain sektöründe olduğu gibi verimli bir şekilde destekleyemiyor. Ancak kullanıcılar, Ripple’nin mevcut blockchain ağı ile dünya genelinde sorunsuz bir şekilde anlık ödemelerin keyfini çıkarabiliyor.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Şirket, önümüzdeki yıllarda daha fazla finansal kurumun, Ripple ağını kullanmaya başlayacağını iddia ediyor. Kurumsal ortakların sayısındaki bu artış ise, Ripple’nin teknolojisinin benimsenmesini artıracak.

Dolayısıyla Ripple, XRP için daha fazla farkındalık yaratacak. Kitlesel kabulün artmasının tek yolu budur. Nitekim, Ripple, “hizmet platformu olarak bankacılık işlemleri” isteyen bankalar ve şirketler için mükemmel bir platform olduğunu kanıtladı.

Bu ağ, sadece ülkeler arasındaki transferleri daha verimli hale getirmiyor; ayrıca finansal kurumlar ve müşteriler açısından işlemlerin maliyetlerini de önemli ölçüde azaltıyor.

Ripple geleceği parlak mı? 

Ripple teknolojisinin, şu anda 300’den fazla kurum tarafından kullandığı göz önüne alınırsa, şirketin geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz.

ripple-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorum-ripple-forum-ripple-tahminleri-ripple-tahmin-koinmedya-com

Şöyle ki; XRP’nin fiyatı hakkında kesin tahminler yürütmek mümkün olmasa bile bir kurum olarak şüphesiz; Ripple, geleceği parlak bir şirket.

Çünkü son 2 yıl içinde pek çok banka ve kurumun yanı sıra, MoneyGram gibi uluslararası havale devleri sınır ötesi işlemler için Ripple ile işbirliği yaptı.

Ripple ortakları ve XRP fiyatına etkisi

XRP fiyatının yükseliş hareketlerini, şirketle ilgili gelişmelerle birlikte değerlendirirsek, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

ripple yorumları Ripple davasında yeni gelişme: SEC kişisel bilgileri istiyor!Fakat bu minvaldeki Ripple yorumları, topluluk üyelerini memnun etmeye yetmiyor. Genel olarak, fiyatlar üzerinde beklenen etkiyi göstermediği için, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyorlar.

Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir. Nitekim Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu değil. Fakat uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için, elbette bir anlam ifade edecek.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Örneğin, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Santander ile başarılı bir proje başlatmış olan şirketin başarısı takdiri hak ediyor. Ki Santander, yüzlerce Ripple müşterisinden sadece biri.

Diğer bir konu ise; önümüzdeki yıllarda XRP talebinin, başta bankalar olmak üzere, finansal kurumlardan geleceği yönünde.

En büyük Ripple ortakları kimler?

Ripple son birkaç yıldır, istikrarlı bir şekilde yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor. Bunların arasında American Express, Standard Chartered, Axis Bank, Santander ve MUFG de var.

Aşağıdaki listedeki ortaklar, bunların sadece küçük bir kısmı.

Euro Exim Bankası
American Express
Amerika Bankası
FTCS
Santander
Ahli Kuveyt Bankas
BFC Bahreyn
ConnectPay
GMT
Olympia Trust Company
WorldCom Finans
ripple yorumları Ripple davasında yeni gelişme: SEC kişisel bilgileri istiyor!

Şimdi de gelecekteki performansını tahmin etmek için kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve XRP yorumlarına bakalım:

Uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri nasıl?

Bazı analistler, kitlesel kabule bağlı olarak uzun vadede 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerinde bulunuyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve tahminlerine bağlı olarak, analistlerin XRP fiyat beklentileri çok yüksek. Daha önce de birçok kez, 2021 ve sonrası için 4 USD ve 20 USD gibi heyecan verici XRP fiyat tahminleri yapıldı. Evet belki birçoğumuza, bu tahminler imkansız görünebilir.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, “kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil” diyebiliriz. Elbette, bu tahminlerin gerçekleşmesi öncelikle SEC tarafından Ripple ve üst düzey iki yöneticisi aleyhine açılan davanın, Ripple lehine sonuçlanmasına bağlı.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Dijital para dünyasında kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

Bknz: Ripple neden geleceğin Bitcoin’i olabilir?

Kitlesel kabule dayalı XRP yorumları

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”.  San Francisco merkezli Fintec şirketi Ripple Labs’in yerel tokeni olan XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey de aslında bu.

Kripto paraların kullanımı giderek artsa da yakın zamanda, kripto paraların fiat para birimine dayalı bankacılık sisteminin yerini alması mümkün görünmüyor. Fakat Ripple bu alanda şu ana kadar çok büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Ripple Forum ve geliştirici ekibi

Birçok dijital para biriminin ilerleme kat edememesinin nedenlerinden biri de; liderlerinin, tokenleri yatırımcılar ve ortaklıklar açısından cazip hale getirecek geliştiricileri ya da yöntemleri seçememesi.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Bu konuda çok iyi olan Ripple ise şirket olarak, başarılı ve hızlı bir şekilde risk sermayesi yatırımcılarını ve büyük yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bu şirketler, ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve güvence altına almak adına Ripple’ye yatırım yapıyor.

Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürdü. Fortune ile yaptığı bir röportajında Garlinghouse, Ripple’nin 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi.

Ripple yorumları ile ilgili en çarpıcı açıklamalar, genellikle şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’dan geliyor. Ünlü CEO, Ripple’ın müşteri tabanının 2021’de %30-40 büyümesini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artmasını bekliyor.

Ripple’ın XRP’ye ihtiyacı var mı?

Evet Ripple’ın uluslararası transfer işlemlerini hızlı ve düşük maliyetli olarak gerçekleştirebilmesi için XRP’ye ihtiyacı var. Fakat Ripple, güçlü teknolojisiyle XRP olmadan da ayakta kalabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple daha fazla XRP basabilir mi?

Hayır, Ripple en başta belirlenen 100 milyar XRP arzının dışına çıkamaz ve daha fazla token basamaz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP 1000 dolara ulaşacak mı?

XRP’nin 100 milyarlık arzla, 1000 dolar gibi ütopik bir fiyata ulaşması mümkün değil. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple kaç dolar olacak?

Analistler XRP’nin 2021’de, 1 dolar olmasını bekliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP 2021 ve sonrasında kaç dolar olacak?

Kitlesel kabule dayalı tahminlere bağlı olarak, uzmanlar 2021 ve sonrasında 4 USD ve 20 USD gibi büyük fiyat tahminlerinde bulunuyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple ODL platformu nedir, ne işe yarar?

XRP’yi işlemlerde kullanılan para birimleri arasında anlık bir bağlantı olarak kullanan ve sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir platformdur. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple ve XRP’nin geleceği parlak mı? 

Evet, şu anda 300’den fazla kurumun Ripple’ın teknolojisini kullandığı göz önüne alındığında şirketin ve yerel kriptosunun gelecek vadettiği söylenebilir.Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP kullanımı artıyor mu?

Evet, işlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetmeye başladı ve piyasalarda XRP’ye olan talep hızla artıyor.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 1 dolar, boğalar yoluna devam eder mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple’dan XRP Ledger’ı Merkez Bankalarına açacak kritik adım! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası