CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple destekli Flare Network’ten sürpriz entegrasyon! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Ripple destekli Flare Network, Litecoin ve Dogecoin’den sonra şimdi de DeFi’yi başka bir kripto para ekosistemine taşıyacak bir entegrasyona hazırlanıyor!

DeFi’yi Stellar ekosistemine taşıyacak entegrasyon!

Flare Networks Ripple’dan sonra, merkezsiz finans (DeFi) ve akıllı sözleşmeleri kripto para birimi platformuna getirmek için şimdi de Stellar ile entegrasyon planlıyor.

Flare, Ripple’dan sonra Stellar’a da destek sunacağı haberini Twitter üzerinden paylaştı. 

Flare Networks ayrıca bundan önce de Litecoin ve Dogecoin’i destekleyeceğini duyurmuştu.

Ripple haber ve gündem

Ripple destekli Flare Networks, Stellar’a (XLM) ekosistemine akıllı sözleşmeler getirerek büyümeyi hedefliyor.

“daisyturkiye”

Flare Network nedir? Ne işe yarar?

Twitter duyurusunda, ekosistemlerin birleştirilmesi gerektiğini belirten akıllı sözleşmeler sağlayıcısı, birlikte çalışabilirlik odaklı bu blockchain lansmanını, 2021’in ilk yarısında gerçekleştirecek. 

F-Asset protokolü, herhangi bir kripto para biriminin Flare ağı üzerinde, Ethereum benzeri akıllı sözleşmelerle birlikte kullanılmasını sağlar, yani birlikte çalışabilirlik kazandırır. Aynı zamanda entegre ettiği kriptoların, gelişen merkezsiz finans ekosisteminin bir parçası olmasını sağlar.

Aralık ayında XRP sahipleri için düzenlediği airdrop kapsamında, DeFi protokolü Flare Finance, bu yılın sonlarında DAOFlare (DFLR) tokenlerini de dağıtacak.

Bu arada Flare Networks yakın zamanda, Gala Games’i entegre ederek büyüyen ekosistemini genişleterek NFT yarışına da dahil oldu. 

Kaynak

“daisyturkiye”

Ripple haberleri: Dev ortaklık sona erdi!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan yasal savaşın ardından; pek çok kripto para platformu Ripple’a cephe alırken; şimdi de blockchain şirketinin en büyük ortağı, Ripple’dan vazgeçiyor!

Ripple haberleri

SEC davası, MoneyGram ile Ripple arasındaki 2019 yılına dayanan bir ortaklığı sona erdirdi. MoneyGram, Ripple ile arasındaki ortaklığı dava nedeniyle askıya aldığını açıkladı.

Bu duyuruya kadar, küresel para transferi ve ödeme devi MoneyGram, San Francisco merkezli kripto ve fintech şirketi ile kurduğu stratejik bir ortaklığın parçası olarak, Ripple’ın ödeme protokolünü kullanıyordu. 2019’da başlayan ve 2023’e kadar sürmesi planlanan ortaklık, şu anda devam eden yasal sorunlar nedeniyle vaktinden önce sona eriyor.

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

MoneyGram tarafından yapılan duyuruda, SEC davasına ilişkin belirsizlik nedeniyle şirketin, Ripple’ın platformundaki işlemlerini askıya aldığı açıklandı.

Ripple Moneygram ortaklığı nasıl başladı?

Bu ortaklık, MoneyGram 2018 yılında para transferlerinin maliyetini azaltmak amacıyla, Ripple’nin dijital tokeni XRP’yi test etmek için imza attığında başladı. 

Haziran ayında Ripple, para transferi devinin XRP’yi sınır ötesi ödemeler için kullanması karşılığında, iki yıllık ortaklığın bir parçası olarak, 30 milyon dolar değerinde MoneyGram hissesi satın almaya karar verdi. Anlaşmaya göre Ripple, hisse başına minimum 4,10 dolardan 20 milyon dolarlık daha satın alabilecek ve toplamda 50 milyon dolarlık yatırım yapabilecekti.

Nitekim XRP’nin arkasındaki şirket kasım ayında, MoneyGram’a 20 milyon dolarlık ilave yatırımla, daha önce yapılan anlaşma doğrultusunda taahhütte bulunduğu 50 milyon dolarlık yatırımı tamamlamıştı.

Ripple’nin MoneyGram’a yaptığı 50 milyon dolarlık yatırımın ardından, Moneygram havale ödeme sisteminde XRP’nin kullanımını artırmıştı.

Şöyle ki; Ripple’in ortağı MoneyGram, havale ağının en önemli kullanıcısı olmaya devam ederek, ABD-Meksika işlemlerinin yaklaşık %10’unu bu platformu kullanarak gerçekleştiriyordu.

Ve 2020’nin son çeyreğinde Ripple, MoneyGram’a piyasa geliştirme ücretleri adı altında 8,5 milyon dolar daha ödedi. Şimdi ortaklık sona erdiği için MoneyGram, Ripple’ın piyasa geliştirme ücretlerinden daha fazla yararlanmayı planlamadıklarını belirtti.

Kaynak

Ripple haberleri: SEC, Ripple’ın kirli çamaşırlarını böyle ortaya döktü!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, blockchain devi Ripple ve şirketin iki CEO’su aleyhinde açtığı dava kapsamında düzenlediği ilk şikayetini, mahkemeye sundu.

Kripto sektöründe büyük yankı uyandıran davada SEC, şimdi de somut bilgiler eklediği şikayet dilekçesi ile, davalıları XRP’nin kayıtsız menkul kıymet olarak satılmasında önemli bir rol oynamakla suçladı.

SEC yeni raporda, “satışların yöneticiler tarafından tokenin performansını manipüle etmek için kullanıldığı” yönündeki iddiayı destekleyen birden fazla durumu belgeledi.

Örneğin; Nisan 2016’da CFO, Larsen ve Garlinghouse’a “XRP fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskı” ile ilgili bir e-posta gönderdi. Mesajda, Regülatörlerin, “istikrarı ve XRP fiyatının yükselmesini önemsediğimizi görmeleri için, birkaç günlüğüne net satış hedefimizi biraz düşürelim” şeklinde bir öneriye yer veriliyor.

Garlinghouse, para kaşılığında borsalara XRP’yi listeletti

Ripple haberleri

Ayrıca rapor, Garlinghouse’un XRP’yi ABD ve yurt dışındaki kriptopara platformlarında listeletmek için özel bir çaba harcadığından da bahsediliyor.

Aralık 2016’da Garlinghouse, XRP’yi yine bir A Platformu’nda listeletmeye çalıştı. 1 Aralık 2016 tarihli bir e-postada, uluslararası transferlerde XRP’nin kurumsal olarak benimsenmesini artırma çabalarının yanı sıra, Ripple’ın 2017 teşvik programında da “[Platform A] traderleri için fırsatı artırın” şeklinde bir ifade geçiyor.

Ayrıca patformun, XRP’yi kısa vadeli öncelikler listesine dahil etmesi karşılığında, aylık garantiler sunulacağından bahsediliyor.

Yine adı belirtilmeyen bir kripto para platformuna gönderilen bir e-postada Garlinghouse borsaların, menkul kıymet statüsü ile ilgili endişeler nedeniyle XRP’yi listelemeyi kabul etmediğini belirtiyor.

Ripple haberleri

Bu arada Larsen Ripple’ın yönetim ekibinde yer almadığı zamanlarda bile, borsaların XRP’yi listelemeleri için aktif çaba göstermiş.

Örneğin bir türev borsası, yasal belirsizlik nedeniyle XRP’yi listelemeyi reddettiğinde, hayal kırıklığını Garlinghouse’a aktarıyor. Ve Garlinghouse da buna karşılık, Ripple Agent-1’den, hem kendisini hem de Larsen’i bu konuda bilgilendirmeye devam etmesini istiyor. 

Garlinghouse ve Larsen satışlarda ABD borsalarını kullandı

 Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle XRP’nin Amerikalı yatırımcılara satılması, kayıtsız menkul kıymet satışı olarak görülüyor. Ve Ripple, üst düzey iki yöneticisi ile birlikte, kayıtsız tahvil satışı yapmakla yargılanıyor. 

SEC Ripple'a yüklü bir miktar ceza kesebilir. Ripple hangi ölçütlere göre bu cezayı alabilir?

SEC tarafından güncellenen davada, Garlinghouse’un ve Larsen’in kişisel XRP satışlarının bir kısmının, ABD sınırları içinde gerçekleştiğine de değiniliyor. Esasen bu önemli bir konu. Çünkü eklenen yeni bilgiler, SEC’in iddialarını güçlendirecek cinsten.

Rapor, Garlinghouse’un satışlarını, (A ve B Platformları dahil) ABD merkezli en az iki ve yurtdışı kaynaklı (ancak New York’ta bulunan) çeşitli dijital varlık alım satım platformlarında gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor.

Bu arada Garlinghouse, Nisan 2017’den Ekim 2019’a kadar 159 milyon doların üzerinde XRP sattı. Ve Larsen ise eşi ile birlikte, 2015’ten Mart 2020’ye kadar ise 450 milyon dolardan fazla net kar elde etti.

Kaynak

Ripple haberleri: Balinalar, 425 milyon XRP taşıdı! (16 Şubat 2021)

Popüler balina takipçisi Whale Alert tarafından yayınlanan son veriler, son 24 saat içinde dev kripto para borsası Coinbase, Kraken, OKex ve kimliği bilinmeyen bir kripto balinası tarafından, 425 milyon XRP’lik transferler gerçekleştirildiğini ortaya çıkardı.

Ripple haberleri: Ripple davasında işler kızışıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple’a kayıtsız menkul kıymet satışı yapma suçlamasıyla açılan davanın ardından, yeni bir gelişme daha yaşandı.

“Şirket, SEC ile yaptığı gizli görüşmeleri açıklamak zorunda!”

Davada Ripple firmasının, 2013 yılında tahvil piyasası kanunlarına aykırı olarak piyasadan fon topladığı ve XRP’yi başta ABD olmak üzere tüm dünyaya pazarladığı belirtiliyor.

Şimdi de 2018 yılında Ripple’a toplu bir dava açan davacı taraf, şirket ile SEC arasındaki e-posta yazışmalarının açıklanmasını talep etti.

Ripple aleyhine açılan toplu davanın başındaki isim Bradley Sostack, 2 gün önce, mahkeme heyetinden bir talepte bulundu. Heyetten, blockchain şirketinin, 1 Ocak 2015’ten itibaren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaptığı yazışmaları mahkemeye sunması için harekete geçmesini talep ediyor.

ripple haberleri Ripple destekli Flare Network'ten sürpriz entegrasyon!

Ripple kanadından elbette bu talebe itiraz geldi. Şirket, gizlilik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle bu talebi reddediyor. Ancak zaten bu tarz özel yazışmaların dava ile ilgili olanlardan ayrıştırılması gerektiğini söyleyen davacı taraf ise; Ripple’ı, belgeleri sunmamak için bahane üretmekle itham ediyor.

Ripple haberleri

Bradley Sostack, özellikle Brad Garlinghouse’ın XRP ile ilgili yaptığı açıklamalara güvenerek XRP aldığını ve aldıktan sonra zararına satmak zorunda kaldığını iddia ediyor. Bu doğrultuda 20218 yılında Ripple’a dava açmıştı.

Mahkemeye sunulan bu önergeyle ilgili ilk duruşma, 25 Mart 2021’de yapılacak.

ripple haberleri Ripple destekli Flare Network'ten sürpriz entegrasyon!

CEO Brad Garlinghouse, Aralık ayının sonlarında, dava açılmadan önce SEC ile bazı görüşmeler yaptığını kabul ediyor.

Ancak SEC yaptığı görüşmelerin konuyla ilgisinin olmadığını iddia ederken; Sostack ise; mahkemeden, şirketi bu görüşmeleri açıklamaya zorlamasını istiyor.

Önergede, SEC ve Ripple arasındaki e-postaların önemli olduğu, yani Sostack’in başlattığı toplu davanın merkezinde yer alan iddiaları destekler nitelikte olduğunu öne sürüyor.

Kaynak

RippleNet Cloud ne işe yarar?

Ripple’ın ana ürünü olan RippleNet ve bulut tabanlı çözümü, nihayet SOC 2 sertifikasını alarak, önemli bir aşama daha kaydetti.

Bu sertifika, bağımsız bir CPA tarafından geliştirilen bir ürünün yüksek güvenlik seviyesini onaylayan bir dizi rapora karşılık geliyor.

Bu raporlar sayesinde kullanıcılar bir ürünü kullanırken, ürüne ilişkin riskleri ölçebilir. Dolayısıyla bu sertifika hizmet sağlayıcıya duyulan güveni ortaya koyar.

Bu arada 2020’de gerçekleşen lansmandan bu yana kırktan fazla bankacılık kurumu ve ödeme servisi RippleNet Cloud’a katıldı. Artık ürün, gizlilik ve güvenlik konusunda böyle bir onayı aldığı için, bu ağdaki tüm Ripple müşterileri, gönül rahatlığıyla ürünü kullanmaya devam edebilecek.

Ripple’ın bulut tabanlı ağına, en son Birleşik Arap Emirliği (BAE) ve Hindistan arasında bir havale koridoru oluşturan BAE merkezli LuLu borsası katıldı.

Ripple, mevcut ve potansiyel müşterileri için geliştirdiği bulut tabanlı bu ödeme seçeneği ile bankaların ve finans kurumlarının ek donanım veya personel için masraf yapmadan, Ripple Net’e bağlanmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

RippleNet Cloud, müşterilerin RippleNet üzerindeki tüm müşteriler arasında tek bir entegrasyon ve ortak bir Ripple Ödeme Çözümü (RPO) ile ödeme yapmasına olanak sağlar. Bu sayede müşteriler ölçeklemeye hazır olduğunda daha az sorunla karşılaşır.

Ayrıca RippleNet Cloud, finansal kuruluşların ODL (İsteğe Bağlı Likidite) aracılığıyla alternatif çözüm eklemelerini kolaylaştırır. Dahası bulut müşterileri, tüm RippleNet bağlantılarına tek bir API aracılığıyla daha kolay yeni bağlantılar ekleyebilirler. 

Ripple, SOC 2 sertifikasını aldıktan sonra, 2021’de çok daha fazla müşterinin RippleNet Cloud’a katılacağına inanıyor. 

Ripple haberleri

Ripple haberleri: Japon finans devinden XRP’ye kredi desteği! (4 Şubat 2021)

Japon finans devi SBI Group’a bağlı bir şirket olan SBI VC Trade, bugün (4 şubat 2021) XRP için kredi hizmetleri sunmaya başladığını duyurdu.

Şu andan itibaren, XRP yatırımcıları faiz kazanmak için para yatırabilecek ve aynı zamanda SBI VC Trade ile, yatırımcılar artık 100.000 XRP’ye kadar ödünç verebilecek. (Depozito limiti 1.000 ila 100.000 arasında değişiyor.) Borç verme süresi ise, şu an için 84 günle sınırlı.

Esasen SBI VC Trade, kripto para ile kredi hizmetini Kasım 2020’de başlattı. O dönemde platform, yalnızca Bitcoin’i desteklerken, minimum 0.1 BTC’den başlayan yatırım miktarıyla kripto para yatırımcıları için kredi hizmeti sunmaya başladı.

Ancak Kasım 2016’da kurulan SBI VC Trade, hizmet alanını genişletmeyi planlıyor. SBI Group’un kripto para odaklı kolu, kasım ayında yaptığı açıklamada, kredi seçeneklerine Ethereum’u da ekleyeceğini duyurmuştu.

Ripple’ın en büyük ortaklarından SBI Holding XRP’yi savunmaya devam ediyor

SBI Holding, XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple’a, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava açılmasının ardından, her fırsatta şirkete destek olmaya çalışıyor.

SEC, kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia etse de aslında XRP, Japonya yasalarına göre zaten “kripto para birimi” olarak kabul ediliyor.

Şöyle ki; Japonya’nın menkul kıymet düzenleyicisi olan Financial Services Agency (FSA) de 13 Ocak’ta, XRP’yi bir tahvil olarak değil; bir kripto para birimi olarak gördüğünü açıklamıştı.

Japonya’nın Düzenleyici Kurumu, yerel bir haber sitesine yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“FSA, XRP’yi Ödeme Hizmetleri Yasasının tanımlarına uygun bir kripto para birimi olarak görüyor. Ve FSA, diğer yetkililerin konuya ilişkin verdikleri tepkiler hakkında yorum yapmayı uygun bulmuyor.”

Ripple haberleri: XRP hangi kripto borsalarında delist edildi?

Ripple haberleri

Her platform, dijital varlığın satışı veya değişimi konusunda farklı parametreleri baz aldı. Bazı şirketler, XRP’yi yalnızca ABD platformlarından kaldırırken, bazıları ise küresel çapta bir delist işlemi gerçekleştirdi.

Ayrıca bazı kripto borsaları, tokeni listesinden çıkarırken, bir kısmı alım satım işlemlerini durdurdu, askıya aldı veya devre dışı bıraktı.

Popüler kripto analisti Leonidas Hadjiloizou da XRP ile ilgili bu kayıtsız tahvil iddialarına karşılık, varlığı platformundan kaldıran 26 şirketin yer aldığı bir liste yayınladı.

XRP’yi delist eden ya da platformundaki XRP işlemlerini askıya alan kripto para borsaları:

Buna göre; Bitstamp, Abra ve eToro ile birlikte kripto platformu B2C2, yalnızca ABD’de XRP alım satım işlemlerini askıya aldı. Kripto borsası Stex de yalnızca ABD’de XRP alım satımını devre dışı bıraktı.

Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu ve iTrustCapital gibi platformlar ise, faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde Ripple tokeni için alım satım işlemlerini askıya aldı. Jump Trading ve Galaxy Digital gibi büyük şirketler de aynı yaklaşımı benimsedi.

XRP’yi ABD’de tamamen delist eden kripto platformları ise şöyle:

  •  BinanceUS
  • CrossTower
  • Crypto.com
  • Bittrex
  • Kripto cüzdan Swipe

Bununla birlikte, XRP’yi küresel ölçekte listeden çıkaran tek borsa, Eobot oldu.

Varlık yöneticisi 21shares ve Sarson Funds da kriptoyu küresel olarak delist etti. Dahası Sarson Funds, kripto varlık yöneticisi Bitwise ile birlikte XRP pozisyonlarını da kapattı.

Bunların yanı sıra, Kripto ödeme şirketi Simplex, XRP işlemlerini küresel olarak engellerken, popüler bir ödeme şirketi olan Wirex yalnızca ABD’de XRP ödemelerini devre dışı bıraktı.

Brokers Genesis Trading ve Bitcoin Suisse ise, XRP desteğini tamamen kaldıran platformlar arasında yer aldı.

Bu arada bazı kripto platformları ise, tahvil iddialarının odağındaki dijital varlığa yönelik geçmişte verdikleri destek nedeniyle, yasal savaşa dahil oldu.

Örneğin; Coinbase’e, XRP satışı yaptığı gerekçesiyle dava açıldı. Kayıtsız bir tahvil olduğunu bilmesine rağmen, Coinbase’in XRP sattığı iddia ediliyor.

Ripple haberleri

SEC – Ripple haberleri

Dava sonrası Ripple’dan ilk açıklama

Ripple haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı dava ile ilgili konuştu. Ona göre şirket bu davayı kazanacak. Garlinghouse konu ile ilgili 22 Aralık’ta bir blog yayını kaleme aldı. Ripple CEO’suna göre SEC’in kripto para XRP aleyhinde açtığı dava “genel olarak kriptoya yapılan bir saldırı”.

Garlinghouse’a göre düzenleyicilerden gelen bu adımın sektör üzerinde bir “çığ” etkisi olacak. Sonuçta Coinbase gibi birçok kripto para sektörünün önemli aktörlerini etkileyecek. Bitcoin (BTC) ve Ether’in (ETH) de etkileneceğini iddia ediyor.

“Davada ismi geçenler Ripple, Chris ve ben olabilirim. Ancak bu saldırı genel olarak tüm kripto sektörüne. Bu durumda XRP sektördeki diğer coinlere ulaşmanın ilk hedefi. Buradan çığ etkisi yapacak. Bu piyasadaki hiçbir oyuncu için iyi haber değil. Buna Coinbase gibi borsalar da dahil. Bu, dijital bir varlıkla çalışan herhangi bir şirket için sektör genelinde korkunç bir örnek teşkil ediyor.”

Garlinghouse daha da ileri giderek SEC’in “kripto sektörüne tam teşekküllü bir saldırı düzenlediğini” iddia etti. Hem de bu düzenleyici kurumun dijital varlık alanında yeniliği teşvik etmeye kararlı olduğu açıklamasına rağmen.

Garlinghouse mahkemede halkı çıkacaklarına inanıyor. CEO ayrıca XRP’nin “bir yatırım sözleşmesi” olduğunu vurguluyor. Bundan dolayı da XRP sahiplerinin Ripple ile bir bağı ve ilişkisi yok diyor.

Garlinghouse’un bir savı daha var. Ona göre tahvillerden farklı olarak XRP fiyatı Ripple’ın faaliyetleri ile korelasyona sahip değil. Şöyle devam ediyor.

“Burada sadece hukuk bizim tarafımızda değil, aynı zamanda tarih de bizim tarafımızda olacak.”

Ripple CEO’su ayrıca SEC’in bu adımı ile Ripple’ı merkezini ABD dışına taşımaya ittiğini de belirtiyor. Ancak yine de yeni hükümetle bir çözüm bulma konusunda çalışacaklarını da belirtiyor.


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple teknik analizi: XRP fiyat yükselişi tehlikede TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple rallisi en çok ona yaradı! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple teknik analizi: XRP ayağa kalkmaya hazırlanıyor! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası