CoinAjans.com
Kripto Analiz

Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik göstergeler ve beklenen yön

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto Para Haber – XRP şu anda 11,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0,255 dolardan işlem görüyor. SEC’in davasından sonra, XRP fiyatı normalden daha fazla sabit kaldı. Bu boğa koşusuna tepkisiz kalmak XRP sahipleri için sıkıntılı olabilir. Bu haberin yazıldığı sırada, token çok az volatilite ve sabit satış baskısı gösteriyor.

Devam eden dava etrafında olumlu gelişmeler olmazsa, XRP için daha fazla düşüş görmemiz oldukça muhtemel.

Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik göstergeler ve beklenen yön 4

XRP yükselecek mi?

XRP’nin 4 saatlik grafiği, piyasadaki azalan satın alma baskısını simgeleyen düşüş eğilim çizgisine göre fiyatı vurguluyor. Bunun devam etmesi, yatay/eğimli desteğin çökmesine yol açabilir. Bu, bir sonraki destek seviyesi olan 0,2081 dolara doğru bir düşüşe yol açabilir. Bu düşüş, XRP’nin şu anki fiyatından %18’lik bir oranda gerçekleşebilir. Zaman ilerledikçe, fiyat daha da kısıtlanacak ve kırılmaya zorlanması olası.

RSI göstergesi aşırı satım bölgesinden bir sıçrama kaydetti, ancak satış baskısı devam ederse, RSI aşırı satım bölgesine düşebilir.

OBV göstergesi, RSI’ya oldukça benzer bir tablo çizdi ve alım/satım baskısında bir düşüşü ima etti, bu da azalan oynaklığı açıklayabilir.

Düşüş muhtemel

MACD göstergesi, hem MACD hem de Sinyal çizgileri birbirine yakın hareket ederken hacim ve momentum eksikliğini de yansıtıyor. Bununla birlikte çizgilerin her ikisi de sıfırın altında olduğu için, ne kadar küçük olursa olsun satış baskısının XRP’ye hakim olduğunu gösterdi.

Bu eğilimin devam etmesi, fiyat aralığının daralmasına yol açacak ve bu da oynaklığın azalmasına neden olabilir. Buradan aşağı doğru bir kırılma, fiyatı XRP’nin karşılaşacağı ilk acil destek olan 0,2081 dolara düşürebilir. Bu seviyenin ihlali ise XRP’yi %23 oranında aşağı çekerek 0,1956 dolara indirebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Binance Coin fiyat analizi: BNB nereye gidiyor? Tahminler, teknik göstergeler

2 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları, teknik göstergeler ve çok daha fazlası

Dogecoin, Bitcoin rallisine katılıyor: Altcoin’de artış dikkat çekici

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası