CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Ripple fiyatı analizi-XRP nereye gidiyor?

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

 

XRP nereye doğru gidiyor? Ripple fiyatı son günlerde yine düşüş trendinde. Yazımızda bu konuyu değerlendireceğiz.


  • Ripple fiyatı düşüyor ve 0.256 ABD dolarının altında seyrediyor.
  • Bitcoin bugün %3’ten fazla düştü ve Ethereum 178 dolar yakınındaki bir major destek çizgisini kırdı.
  • Kraken’den alınan bir veri kaynağına göre, saatlik XRP/USD grafiğinde 0.253 dolar civarındaki dirence takılan bir düşüş trendi gözleniyor.
  • Fiyat kısa süre içinde tam manasıyla düşerek 0.240 dolar desteğini test etti.

Ripple fiyatı, ABD doları karşısında ciddi bir düşüş trendi sergiliyor. Bitcoin ise 8,000 dolara yaklaşıyor. XRP fiyatı muhtemelen 0.256 dolar ve 0.260 dolar civarı direnç için mücadele verecek.

 XRP nereye gidiyor?

0.266 dolara yakın bölgede ara bir zirve oluşturduktan sonra, XRP ABD doları karşısında ağır bir yenilgiye uğradı. XRP/USD paritesi 0.256 dolar civarındaki bir çok kilit desteği kırdı ve düşüş bölgesinde daha fazla5 yol aldı.

Dahası, 0.256 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düşüş, daha fazla kayba kapı araladı ve fiyat 0.250 dolar seviyesinin altına doğru sert bir düşüş gösterdi. Ripple, dün 0.240 dolar desteğini test ettikten sonra ayın en düşük seviyesi olan 0.239 dolara yaklaştı. Şu an ise buradan hafifçe yükselerek 0.255 dolar civarında seyrediyor.

Bakınız:Tron, BoA’nın Justin Sun hesabını kapatmasına sert tepki gösterdi

0.256 dolardan 0.230 dolara düşüş esnasında %50 Fib retracement seviyesi test edildi. Yukarıya doğru 0.254 dolar direncini geçen XRP’yi, 0.256 dolar direnci bekliyor. Yazı hazırlandığı esnada henüz bu seviye aşılamamıştı. Bu seviyeyi geçerse O’nu 0.258 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama direnci bekliyor.

Daha önemlisi, son düşme sonucunda %76.4 Fib retracement seviyesi çok muhtemelen güçlü bir direnç gibi işlev görecek. Son olarak, dünün vurgulanan düşüş trend çizgisi, aynı grafik üzerinde 0.262 dolar yakınındaki dirençle birlikte bozulmamış halde duruyor.

Bakınız:Bitcoin hafıza havuzu onaylanmamış işlem yoğunluğuna maruz kaldı

Aşağı yönde ise 0.248 dolar seviyesi acil destek gibi duruyor. Eğer fiyat 0.248 dolar altına yeni bir düşüşe karar verirse, muhtemelen 0.242 dolar ve 0.240 dolar seviyelerini test eder. Daha fazla düşme, Bitcoin’in 8,000 dolar hattını kırıp düşmesine bağlı. Bu gerçekleşirse daha büyük  bir geri çekilme gözlenebilir.

Grafiğe baktığımızda Ripple fiyatının açıkça 0.256 dolar altına düşüş momentumu kazandığı görülebilir. Kısa dönemde yukarı yönde bir düzeltme beklenebilir. Fakat fiyat 0.270 doların altında seyrettiği sürece düşüş trendi devam edecektir.

Kaynak

 

İlgili Haberler

En büyük Bitcoin balinası olan Satoshi Nakamoto’nun toplam serveti ne kadar? TAKİP ET

NANO fiyat düzeltmesi sonlanmış olabilir

Coin Ajans

Bitcoin Pişmanlık Klübü ne demek? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası