CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple kurucusu XRP cüzdanını boşaltıyor!! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_brave

Ripple Labs’ın kurucusu cüzdanını boşaltıyor! Ünlü isim son iki hafta içinde piyasaya sürmek üzere, cüzdanından milyonlarca XRP çıkardı.

Ripple haber: Jed McCaleb yine XRP satıyor!

JedMcCaleb, milyonlarca XRP satıyor! Ripple’in ilk CTO’su Jed McCaleb, XRP cüzdanını boşaltmaya devam ediyor.

Ripple haberleri

XRPscan, Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, son iki hafta içinde üzdanından piyasaya sürmek için 127 milyon XRP çıkardığını tespit etti.

McCaleb’in cüzdanı boşalıyor!

Jed McCaleb, geçtiğimiz iki hafta içinde tacostand olarak bilinen cüzdanından nakde çevirmek üzere yaklaşık 127 milyon XRP tokeni çekti.

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan Jed McCaleb’e ait cüzdandan toplam 126.6 milyon XRP’nin taşındığı 15 büyük kripto işlemi gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

ripple haberleri Ripple kurucusu XRP cüzdanını boşaltıyor!!

Jed McCaleb’in 126.6 milyon XRP’yi nakite çevirdiği bu işlemlerin USD karşılığı ise; 0.55$’lık mevcut fiyattan yaklaşık 71,000,000$’a tekabül ediyor. Bununla birlikte McCaleb’in cüzdanında satılmayı bekleyen 336 milyon XRP daha var.  

Ünlü kurucu neden XRP satıyor?

Aynı zamanda Stellar’ın kurucusu olan McCaleb, 2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ekibindeydi ancak 2014 yılında Stellar’ı geliştirmek üzere şirketle yollarını ayırdı. Daha sonra Ripple olarak yoluna devam eden OpenCoin’i kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

“sportsbet”

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın sabit bir programa göre 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Yani tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi. Satışların, XRP fiyatını etkilememesi adına şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yılllık bir anlaşmaya vardılar. 

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

McCaleb bundan önce de 152 milyon XRP sattı!

Bundan önce de yine şirketin kurucu ortağı dokuz gün içinde 152 milyon XRP tokenini nakde çevirmişti. Bu da yaklaşık 65.183.376 dolara tekabül ediyor. McCaleb’in yaptığı sık satışlar, genellikle XRP’nin fiyatını etkilemiyor.

Çünkü 2016’da yapılan anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Ripple McCaleb’in tek seferde dev miktarlarda XRP satmasını önlemek için ona parça parça ödeme yapıyor.

Bu arada McCaleb de Ripple’ın kurucu ortaklarından biri ve kayıtsız yatırım sözleşmeleri (tahvil satmakla suçlanan Larsen ve Garlinghouse gibi McCaleb de XRP satıyor. Ancak Ripple’ın kurucu ortağı olmasına ve XRP satmasına rağmen, kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı ile ilgili davada henüz McCaleb’in adı geçmedi.

Kaynak

Ripple haberleri: Dev kripto borsaları 72 milyon XRP taşıdı! (27 Mart 2021)

Büyük kripto işlemlerini takip eden Whale alert, son 24 saat içinde devasa miktarda XRP transferleri gerçekleştiğini ortaya koydu. 

Twitter’da Whale Alert olarak bilinen popüler bot hesap, dev kripto borsaları arasında 72 milyon XRP’nin taşındığı büyük işlemler tespit etti.

Yaklaşık 72 milyon coin, XRP işlemlerini durduran Binance US dahil olmak üzere Bitstamp, Kraken ve popüler bazı kripto platformları arasında transfer edildi.

XRP fiyatı 55 cente yükseldi!

XRP fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %13 oranında değer kazanarak yeniden 0.55 doların üzerine çıktı. Ancak XRP fiyatı her ne zaman yükselişe başlasa bu tür transferler gerçekleştiriliyor. XRP’deki bu yükselişin ardından da Whale Alert, 72 milyon XRP’nin taşındığı büyük balina işlemlerini ortaya çıkardı.

Whale Alert ekibi, geçtiğimiz yirmi dört saat içinde, Ripple’ın Avrupa’daki koridoru Bitstamp da dahil olmak üzere, büyük borsalar tarafından yaklaşık 40 milyon dolar değerinde XRP’nin yer değiştirdiğini tespit etti.

Aralarında Bitstamp, Binance ve Huobi gibi borsa devlerinin de yer aldığı bazı kripto para platformunda, toplamda 72 milyon XRP’nin taşındığı birkaç büyük işlem gerçekleştirildi. Bu dev işlemin USD karşılığı, işlemin yapıldığı sıradaki fiyattan 39,934,849 dolara tekabül ediyordu.

San Francisco merkezli girişimin XRP tabanlı sınır ötesi ödeme platformu ODL (İsteğe Bağlı Likidite)’yi destekleyen ve XRP/EUR ODL koridorunu çalıştıran ortaklarından Bitstamp borsası, 11 milyon XRP’yi Binance ve Houbi borsalarına kaydırdı. Ayrıca Whale Alert tweet’e göre Kraken, Uphold’a 20 milyon XRP gönderdi.

“daisyturkiye”

İsviçre merkezli Lykke borsası XRP’yi yeniden listeledi

İsviçre merkezli bir kripto borsası olan Lykke, Ocak ayında XRP işlemlerini askıya aldıktan sonra dün (26 Mart) alım satım işlemlerini yeniden başlatma kararı aldı.

Yakın tarihli bir tweet’te, platformun başkanı Richard Olsen, son zamanların tartışmalı kripto para birimini yeniden listelediklerini duyurdu. Olsen ayıca XRP’nin, blockchain temelli geleceğin para birimleri ve geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurabileceğini belirtti. 

Bu arada KoinMedya olarak dün, bazı borsaların yakın zamanda XRP yeniden listelemeye başlayabileceğinden bahsetmiştik.

Kaynak

Ripple haberleri: Borsalar yakında XRP’yi tekrardan listeleyebilir! (26 Mart 2021)

XRP’nin bazı kripto borsalarından çıkarılmasının ardından, devam eden kampanyalar, atılan adımlar ve son gelişmeler, dijital varlığın yakın gelecekte yeniden listelenebileceğini gösteriyor.

Şöyle ki; “XRP Ordusu” olarak anılan XRP savunucuları, borsalar üzerinde baskı oluşturan bir hareket başlattı. Ve Twitter’da birçok ülkede trend olan “#RelistXRP” etiketiyle kripto parayı yeniden listeletmek için harekete geçti.

Ripple nedi? XRP nedir?

Hareketin geçtiğimiz birkaç gün içinde yakaladığı coşku ve bunu destekleyen binlerce hesap, son zamanlarda XRP’nin yeniden listelenmesine yönelik artan talebin seviyesini gösteriyor. Esasen bu ilgi ve talep aynı zamanda, dijital varlığın değerini de olumlu yönde etkileyebilir.

Nitekim Ripple aleyhinde açılan davadan bağımsız olarak, kripto para son zamanlarda iyi bir ivme yakaladı. Ve geçen hafta kayda değer bir artış gördü. Bu yükseliş, zor zamanlardan geçen bir varlık için oldukça umut verici görünüyor.

ripple haberleri Ripple kurucusu XRP cüzdanını boşaltıyor!!
XRPUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

Geçen hafta, SEC tarafından başlatılan yasal mücadeleye rağmen XRP fiyatında yaşanan bu %9’luk artış, XRP’ye yönelik ilginin arttığını gösteriyor.

Aynı zamanda son raporlar, Ripple Labs’ın kurucusu Chris Larsen’in, şirket aleyhine açılan davayı reddetmek amacıyla şirketin CEO’su Bradley Garlinghouse ile birlikte önemli girişimlerde bulunduklarını ortaya çıkardı.

Ripple haberleri

Bu arada Amerikalı editör Michael Arrington Twitter’da birkaç gün önce, yasal savaşın Ripple lehine sonuçlanacağını ima etti. Ve Coinbase ve diğer platformların XRP’yi yeniden listelemelerinde herhangi bir risk bulunmadığını söyledi.

Ripple ve SEC arasındaki dava nasıl sonuçlanır?

2012’de piyasaya sürülen XRP, 24,45 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ile en büyük yedinci kripto para birimidir. 

Kripto para birimi hemen hemen piyasaya çıktığı günden bu yana zaten merkezi olduğu gerekçesiyle eleştiriliyordu. Eleştirilerin başında Ripple ağı (RippleNet) üzerinde değer transfer etmeyi sağlayan bu kripto paranın arzının yaklaşık %60’ının şirkete ait olması geliyor.

Geçen yılın sonlarında SEC, şirketin üst düzey iki yöneticisinin “kayıtsız, menkul kıymet satışı yoluyla 1.3 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini iddia etti. Ripple Labs, SEC tarafından kendisine yöneltilen tüm iddiaları reddetse de aralarında Binance.US, Coinbase, Bitstamp, Crypto.com ve Bittrex’in de yer aldığı birçok kripto borsası XRP’yi delist etti.

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle XRP’nin Amerikalı yatırımcılara satılması, kayıtsız menkul kıymet satışı olarak görülüyor. Ve Ripple, üst düzey iki yöneticisi ile birlikte, kayıtsız tahvil satışı yapmakla yargılanıyor.

Ripple haberleri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan yasal savaşın ardından; pek çok kripto para platformu Ripple’a cephe alırken; şirketin yerel tokeni XRP bazı borsalardan çıkarıldı.

Ancak davanın ardından her platform, dijital varlığın satışı veya değişimi konusunda farklı parametreleri baz aldı. Bazı şirketler, XRP’yi yalnızca ABD platformlarından kaldırırken, bazıları ise küresel çapta bir delist işlemi gerçekleştirdi.

Ayrıca bazı kripto borsaları, tokeni listesinden çıkarırken, bir kısmı alım satım işlemlerini durdurdu, askıya aldı veya devre dışı bıraktı.

Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu ve iTrustCapital gibi platformlar ise, faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde Ripple tokeni için alım satım işlemlerini askıya aldı.

Bununla birlikte, son gelişmeler, dijital varlık için bu sürecin yavaş yavaş sona ermeye başlayacağına işaret ediyor. Artan propagandalar borsaların  kriptoyu yeniden listelemek zorunda kalacağını ve raporlar ise davanın Ripple lehine sonuçlanması gerektirdiğini gösteriyor.

Kaynak


 

Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Korkutan Ripple XRP fiyat tahmini – 0.07 dolara düşüş mümkün mü?

Coin Ajans

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı Bitcoin’den faydalandı TAKİP ET

Coinajans.com

XRP hareketleri sonucundaki  güçlü ivmeler ve kazanımlar için hazır olun! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası