CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ripple kurucusundan Washington’a uyarı: “Sonuçları felaket olabilir”

kripto para haber coinajans

Ripple’ın yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD’nin yavaş hareket ettiğini, Çin’in öne geçmesine olanak tanındığını belirterek Washington’ın Blockchain alanında daha çok yer alması konusunda uyarı yaptı.

Wall Street Journal muhabiri Paul Vigna ile gerçekleştirilen bir söyleşide konuşan Larsen, Pekin’in Washington’a göre, Blockchain sektöründe çok daha ileride olduğunu söyledi. Larsen’e göre, Amerika’nın teknolojiye 1.4 trilyon dolar harcamaya hazır olan Çin’e yanıt vermesi gerekiyor.

Çin’in Mayıs ayında yapay zeka, 5G ve blok zinciri dahil bir dizi teknoloji için 1.4 trilyon dolarlık harcama yapmayı planladığı ortaya çıkmıştı.

Ripple’ın kurucu ortağı, Amerika’da uygulamaya konan düzenleyici politikaların Çin’in üstünlük kumasına yardımcı olduğunu düşünüyor. Regülatörlerin berbat ICO’ları kapatma konusunda iyi iş çıkardığını ifade eden Larsen, “Şimdi sırada, Çin ile nasıl rekabet ederiz, nasıl ayak uydururuz konuları var. Şimdiye kadar ABD regülatörleri Çinli madenciler tarafından etkili bir şekilde kontrol edilen Bitcoin ve Ethereum’a resmen açıklık kazandırarak Çin’e yardım etti. Bu bir hata.” ifadelerini kullandı.

Larsen, sözlerinin devamında bunun yerine politika yapıcıların ABD ve müttefikleri için daha elverişli teknolojileri desteklemeye çalışması gerektiğini söyledi. Ek olarak Larsen, Çin’in Blockchain’de bu kadar güçlenmesine izin vermenin sonuçlarının felaket olabileceğini ifade etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Coinbase borsasının emanet hesaplarında Bitcoin miktarı rekor kırıyor

Coin Ajans

Ripple analizi: XRP fiyatı nereye gidiyor?

Coin Ajans

Batan borsanın çalışanı, 250,000 dolarlık kripto para çalmış

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası