CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ripple ortağı MoneyGram Güney Kore’de yeni bir entegrasyona hazırlanıyor TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ripple ortağı MoneyGram, Güney Kore’nin en büyük havale firması olan Global Money Express ile yeni bir entegrasyona hazırlanıyor.


 Ripple ortağı MoneyGram ve Global Money Express işbirliği

Uluslararası havale ve ödeme devi MoneyGram ve Ripple arasında kurulan startejik ortaklık güçleniyor. Geçtiğimiz yıl San Francisco merkezli kripto ve fintech şirketi Ripple ile stratejik bir ortaklık kuran küresel para transferi ve ödeme devi MoneyGram, Asya pazarında büyümeye devam ediyor.

Ripple ortağı MoneyGram Güney Kore'de yeni bir entegrasyona imza atıyor

Ripple destekli MoneyGram girişimi, dünya çapında çeşitli coğrafyalarda finansal momentuma katkı sağlamaya devam ediyor. MoneyGram, Asya’da havale ve ödeme hizmetlerini genişletmek amacıyla Güney Kore merkezli büyük bir fintech firması ile işbirliği yaptı.

Ripple tarafından desteklenen havale devi, Güney Kore’de Global Money Express ile ortaklık anlaşması yaptı. PR Newswire’da yer alan habere göre; Ripple’ın P2P havale alanındaki en büyük ortaklarından MoneyGram, Asya’da yeni ve büyük bir entegrasyona hazırlanıyor.

koinmedya_brave

Ripple ortağı MoneyGram Güney Kore’de genişliyor

Ripple ortağı MoneyGram, Global Money Express (GME) olarak bilinen büyük bir yerel fintech şirketi ile ortaklık kurdu. Şirket, finansal hizmetlerini Güney Kore’deki müşterilere sunmak için Global Money Express ile ortak oluyor. Bu entegrasyon, fonlarını Güney Kore’den Asya ve Çin’e havale eden kullanıcılara hizmet sunacak.

MoneyGram’ın COO’su ve aynı zamanda dijital platform başkanı Kamila Chytil’e göre, büyük fintech firmalarıyla ortaklık kurmak, MoneyGram’ın dijital alanda genişleme planının bir parçası.

Chytil, MoneyGram’ın Mayıs ayında dijital işlemlerde yıllık bazda %100 artış kaydettiğini açıkladı. Aynı zamanda GME gibi büyük bir P2P ödeme deviyle ortaklık yapmak, MoneyGram’ın dijital ödemeler sektöründe genişlemesine katkı sağlayacak.

Elbette şirket bu pazarda yeni değil; daha önce de benzer ortaklıklar için adım atmıştı. Örneğin; Mayıs ayı sonlarında, bu sektörde büyümesinde önemli bir kilometre taşı olan Güney Kore para transferi şirketi E9Pay ile ortaklık kurdu.

koinmedya_brave

Dolayısıyla Ripple ortağı, Dünya Bankası’ndan alınan verilere göre, yıllık ödeme akışında yaklaşık 13,5 milyar doları bularak Güney Kore’deki havale endüstrisinde lider konuma yükseldi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Digital Dollar 22 yeni danışman atadı – White paper 2020 ikinci çeyrekte

Coin Ajans

Rusya’da İki Kripto Para Madencisine Dava Açıldı

Coin Ajans

Önde gelen İspanyol bankası, Ripple destekli ödeme sistemini Meksika’ya açıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası