CoinAjans.com
Altcoin

Ripple OTC cüzdanına 1 milyar XRP gönderimi

Ripple OTC cüzdanına 1 milyar XRP gönderimi 1

Ripple OTC cüzdanına 1 milyar XRP gönderdi! San Francisco merkezli şirket, Ripple Esrow Wallet olarak bilinen emanet hesaptan, yaklaşık 226 milyon dolarlık XRP daha çıkardı. Bu ne anlama geliyor?


Ripple OTC cüzdanına 226 milyon dolarlık XRP gönderdi!

San Francisco merkezli FinTech şirketi Ripple OTC cüzdanına 1 milyar XRP gönderdi. Bu hareket, Twitter’da kripto para balinalarını takip eden bir hesap olan Whale Alert tarafından duyuruldu. Bununla birlikte Ripple’nin aylık olarak, ne kadar XRP sattığına dair sorular yeniden gündeme geldi.

Bugün, Ripple Esrow Wallet olarak bilinen emanet hesaptan, yaklaşık 226 milyon dolarlık XRP daha çıkarıldı ve Ripple OTC cüzdanına gönderildi.

Şirkete ait bu OTC cüzdanı, sahibi olduğu tokenlerin bir kısmını düzenli olarak, tezgah üstü (OTC) kurumlara satmak için kullanılıyor.

Bu arada, toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan Ripple, dijital varlık satışlarını son aylarda yavaşlatmıştı.

Ancak bu cüzdan, şubat ayında oldukça aktifti ve bilinmeyen cüzdanlara 17 milyon dolarlık 75,202,210 XRP gönderildi. Toplamda satılan miktar, şu an için net değil. Şirket önümüzdeki aylarda, yerel tokeni XRP ile ilgili gelişmelere yer verdiği ilk çeyrek raporunu yayınladığında açıklanacak.

ripple-otc-cuzdanina-koinmedya-com

Ripple tarafından yayınlanan son rapor, şirketin geçen yılın dördüncü çeyreğinde 13.08 milyon dolar değerinde XRP sattığını gösteriyor. Daha önceki çeyreklerde satılan XRP miktarları göz önüne alındığında, XRP satışlarında çarpıcı bir düşüş olduğu görülüyor.

Nitekim Ripple geçen yılın ilk çeyreğinde 169.42 milyon, ikinci çeyrekte ise 251.51 milyon ve üçüncü çeyreğinde toplam 66.24 milyon dolarlık XRP satmıştı.

Bununla birlikte Ripple, XRP’nin geçen yılın üçüncü ve dördüncü çeyreklerinde kripto para birimi borsalarındaki planlı satışlara ara verdiğini söyledi. Fakat, 2020 satış programını açıklamadı.

“… Ripple bir süredir, programlı satışlara ara verdi; yalnızca EMEA ve Asya gibi stratejik bölgelerde XRP kullanımı ve likiditesi adına, birkaç stratejik ortakla tezgah üstü (OTC) satışlarımıza yoğunlaşıyoruz.”

Ripple her ay “ekibi, şirketi ve ekosistemi büyütmek” için yaklaşık 1 milyar XRP’yi dolaşıma dahil ediyor. Bu işlem, genellikle her ayın ilk gününde gerçekleştiriliyor.

Aslından firma, her ayın başında 1 milyar adetlik yeni paket açıklar. Bu paketlerin içindeki 1 milyar adetlik XRP, o ay içinde uluslararası finans kuruluşlarına veya bankalara satılmaya çalışılır.

Bir kısmı ise Ripple OTC cüzdanına ve oradan da tezgah üstü piyasalarda (OTC) alıcılarla buluşur. Satılamayan kısım ay sonunda yeniden emanet hesaba aktarılır. Ve kısa süre sonra, çkarılan XRP’lerin büyük bir kısmı, hatta bazen tamamı emanet hesaba geri gönderilir.

Ripple’nin, her ay piyasaya yüklü miktarlarda token sürdüğü, artık herkes tarafından biliniyor. Ripple Labs ise, emanet hesapta bulunan tokenlerin 1 milyarını her ay serbest bırakacağını ve bu işlemin Ripple ekosisteminin gelişmesi için gerekli olduğunu ifade ediyor.

Bknz: Ripple nedir? 4 maddede XRP ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Kaynak

İlgili Haberler

Binance son günlerin gözdesi Tezos için marjin ticaretini başlatıyor

Coin Ajans

Blockstream CEO’sundan Çarpıcı Açıklama: Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) Fiat Para Birimleri

Coin Ajans

Analiz: Ripple 2017 boğa koşusunu tekrarlayabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası