CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple rallisi tamam mı devam mı? TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com

Ripple (XRP) fiyat grafiğinde karar anı! Şu anda USD karşısında yükselişini sürdürüyor ancak Ripple rallisi için kritik olan bu seviyenin aşılması gerekiyor!

Ripple Teknik Analizi: Ripple rallisi için kritik seviyeler!

Ripple, 1,16 doların üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturdu ve şu anda USD karşısında yükselişini sürdürüyor. XRP fiyatı, 1,50 dolardaki kritik direnci kırarsa, güçlü bir ralli başlatabilir.

Ripple (XRP) yeni bir ralliye hazırlanıyor!

Ripple nedi? XRP nedir?

Geçtiğimiz hafta, Ripple’ın yerel kriptosu 1,65 doların üzerinden aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. XRP, Bitcoin ve Ethereum gibi düşüş göstererek, 1,50 dolarlık desteğin altına kadar sarktı. Bu da 1.20 dolarlık desteğin altında daha fazla düşüşe kapı araladı.

Ancak boğalar, 1,15 dolar seviyesinin üzerinde oldukça aktifti. Fiyatı yeniden bir üst bölgeye taşıdılar. Bununla birlikte fiyat 1,25 dolar ve 1,30 dolar direnç seviyelerini de kırdı. 

koinmedya_paradex

Dahası 1.97$’dan 1.162$’a doğru gerçekleşen aşağı yönlü hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde de bir kırılma oldu. Şu anda 1,3500 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor. Bu arada XRPUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 1.50 dolara civarındaki direnç ile oluşan büyük bir daralan üçgen var.

ripple teknik analizi Ripple rallisi tamam mı devam mı?

1,50$ civarındaki üçgen direnci ise kilit bir seviye. Bir sonraki direnç ise 1.56 dolar olabilir. Bu direnç aynı zamanda, pariteyi 1.97$’dan 1.162$’a doğru çeken düşüş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Üçgen direncinin üzerinde başarılı bir kırılma ve ardından 1.56 doların aşılması, yükselişe daha fazla ivme kazandırabilir. Bu durumda, fiyat yeniden 1,65 dolar ve 1,70 dolar seviyelerinin üzerine çıkabilir.

XRP fiyatı tekrar düşer mi? – Düşüş senaryosu

1.5000$’lık direnci veya 1.560$’ı kıramazsa daha da düşebilir. Bu durumda aşağı yöndeki ilk destek, 1.3200 dolar seviyesine ve 100 SMA’ya yakın olacak.

Bir sonraki büyük destek ise 1,28 dolar seviyesine ve üçgenin alt trend çizgisine yakın olabilir. Daha fazla düşüş durumunda ise, yakın vadede 1,15 dolarlık destek bölgesine doğru bir düşüş daha başlayabilir.

“koinmedya_binance”

Teknik göstergeler:

  • 4 Saatlik MACD: XRPUSD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.
  • 4 Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): XRPUSD için RSI şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
  • Kritik destek seviyeleri: 1,32 doları, 1,28 doları ve 1,15 doları.
  • Kritik direnç seviyeleri – 1.50$, 1.56$ ve 1.65$.

Kaynak

XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi? (22 Şubat 2021)

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Ancak ya alehte sonuçlanırsa…

XRP fiyatlarında sabahın erken saatlerinde gelen yüksek alım baskısı, fiyatlarda büyük bir değişime yol açıtı ve fiyatlar 50 cent seviyesinden 65 cent’e kadar çıktı.

XRP’deki bu hareketlilik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanının Ripple lehindeki açıklamaları ve Ripple’ın genel merkezini Wyoming eyaletine taşıma kararının ardında geldi. Ripple lehine gelişen bu açılımlar, XRP fiyatlarına olumlu yansıdı. Ancak kalıcı bir etki doğurup doğurmayacağı tartışılır. Zira XRP 65 cent’i gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile fiyatlar başladığı seviyeye geri döndü. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

koinmedya_brave
ripple teknik analizi Ripple rallisi tamam mı devam mı?

Yukarıdaki grafik XRP piyasasında ciddi bir manipülasyonun yaşandığı şeklinde de yorumlanabilir.

Top kripto paraların son 3-6 aylık serüvenine baktığımızda birçoğunun 2017-2018 dönemindeki rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu kripto paralara örnek olarak Bitcoin, Ethereum ve Binance’i verebiliriz. Cardano da oldukça yakın. Muhtemelen SEC davası olmasaydı bu listeye Ripple’ın XRP’sini de ekleyecektik!

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Bu senaryoya göre şu an XRP almak, çok iyi bir yatırım kararı olacaktır. Ancak dava Ripple lehinde sonuçlanmazsa ya da uzarsa o zaman XRP almak pek de mantıklı karar olmayacaktır.

Kısaca Ripple fiyatlarını XRP teknik analizinden tahmin etmek pek de kolay olmayacaktır. XRP fiyatlarını içsel faktörlerden ziyade dışsal gelişmeler belirliyor: SEC davası, balina hareketleri ve kripto para borsalarının list/delist kararları vesaire.

Yine de bazı temel teknik göstergelere göz atabiliriz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki günlük değişimi, Bollinger Bandlarını (BB) ve Stokastik RSI değerlerini görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple rallisi tamam mı devam mı?

Fiyatlar BB bantlarının içerisinde hareket ediyor ve 65 cent seviyesinde bir direnç hattı oluşuyor. Stokastik RSI değerleri ise aşırı satım bölgesinde ve trend değişim sinyali veriyor. Yani XRP, tekrardan 65 cent’i test edebilir.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 1.35 dolar. Ayrıca 1 Ripple 10.86 TL ediyor.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında kırılma beklentisi – Hangi yöne? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple ODL platformu önemli işlem hacimlerine imza atmaya başladı

Coin Ajans

Ripple davasında yeni gelişme: SEC kişisel bilgileri istiyor! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası