CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple SEC davasında kritik bir adım daha! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in hedefindeki Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, davayı düşürmek için kritik bir adım attı. İşte Ripple SEC davasından son gelişmeler…

Ripple SEC davasını düşürmek için harekete geçti!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen, aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendilerine karşı açılan davayı reddetmek için mahkemeye ayrı ayrı dilekçe sundu.

Esasen burada bir şeyin açıklığa kavuşturulması gerekiyor. SEC davasında iki temel suçlama var. Ve davanın gidişatını belirleyecek olan şey ise, bu suçlamaların birbiriyle olan ilişkisi. İlk suçlama, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu; bu da ABD menkul kıymet yasalarının ihlali anlamına geliyor. Diğer suçlama ise, Ripple ve üst düzey iki yöneticisinin token satışıyla maddi kazanç elde etmesi.

Ripple haberleri: Ripple SEC davası.

Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları, davaya konu olan işlemlerin “ağırlıklı olarak ABD dışında” olduğunu savunuyor. SEC bazı XRP alıcılarının ABD’de bulunduğunu iddia etmesine rağmen, Garlinghouse dilekçesinde menkul kıymet düzenleyicisinin, ABD sınırları içinde gerçekleşen tek bir işlem gösteremediğini söylüyor.

“koinmedya_binance”

Sanıklara göre, Bölüm 5’i ihlal etme iddiaları mahkeme tarafından reddedilmeli. Çünkü davacı, Ripple yöneticilerinin token satarak, sözkonusu yasayı bilerek ihlal ettiğini kanıtlayacak herhangi somut ve makul bir kanıt ortaya koyamadı.

Ayrıca Larsen’in avukatları, yasal işlemlerin başlatılabileceği süreyi kısıtlayan zamanaşımı kanunuyla SEC’in parasal tazminat talebinde bulunulmasını engellediğini öne sürüyor.

Dahası onlara göre; davayı açmadan önce Ripple ve yöneticilerini iki buçuk yıldan fazla araştırmasına, Larsen’in XRP alım satım kayıtlarını almasına ve finansal kazanç sağladığı satışların tamamını tespit etmek için tüm fırsatlara sahip olmasına rağmen SEC, bu iddiasını destekleyecek bir argüman ortaya koyamadı.

ABD New York Güney Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen karara göre; SEC, 14 Mayıs’a kadar Larsen ve Garlinghouse’un davayı reddetme talebine ilişkin itiraz belgelerini sunmak zorunda kalacak.

Bununla birlikte sanıkların ise 4 Haziran’a kadar SEC’e, karşı cevap hakkı olacak. 

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple ilk yasal zaferini kazandı! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple mahkemede SEC karşısında bir zafer daha kazandı! Mahkeme sonucunu etkiler mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple fiyatı düşen kamada – XRP düşüşten kurtulacak mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası