CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram_coinsignal

Ripple (XRP) fiyat grafiğinde karar anı! Şu anda hem USD hem de BTC karşısında yükselişini sürdürüyor. Peki XRP hangi seviyeleri hedefliyor?

Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!

XRP, 1.350 doların üzerinde bir baz oluşturduktan sonra dalgalandı ve fiyat ABD doları karşısında yeni bir artışa başladı. XRP/USD çifti, pozitif bölgeye geri dönmek için 1.50 dolar ve 1.60 dolar direnç seviyelerini kırdı.

XRP fiyatı geçtiğimiz hafta, 1.70 dolar ve 55 MA seviyesinin üzerine çıktı. Fiyat 1.76 dolar seviyesinde bir tepe oluşturduktan sonra aşağı yönlü harekete başladı. Düzeltmenin devam ettiği dönemde önce 1.65 sonra ise 1.60 dolar destekleri kırıldı.

XRP fiyatı, 1.328-1,760 dolar yükselişinin Fib: %23.6 seviyesini de kırdıktan sonra, 55 MA’nın de bulunduğu 1.50 dolar üzerinde konsolite oluyor.

koinmedya_paradex

Fiyat şimdilik Fib: %50 bölgesinde sıkışmış gibi dursa da özellikle 4 saat grafiğinde 1.58 dolar civarında önemli bir düşüş trendinin oluştuğunu söylememiz gerekir.

Eğer bu noktadan yukarı yönlü bir hareket olursa, 1.60 dolar direnci XRP’yi karşılayacak ilk engel olacaktır. Daha sonra ise önce 1.70 dolar ardından 1.75 dolar dirençleri gelebilir.

Fiyat düzeltme aşamasına devam ederse, 1.52 doların altında önce 1.50 dolar ardından da 1.35 dolar destekleri bulunuyor.

ripple teknik analizi Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!
XRP/USD TradingView

XRP 4 saat grafiğinde, MACD göstergersi yükseliş trendine doğru bir ivme kazanıyor.

RSI göstergesi, 50 seviyesine yakın. Bu aşamada XRP için kilit destek seviyeleri, 1.50 dolar ve 1.35 dolar. Kilit direnç seviyeleri ise 1.60 dolar ve 1.75 dolar.

Kaynak

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Ripple Teknik Analizi: Ripple rallisi için kritik seviyeler!

Ripple, son zamanlarda 1 doların üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturdu ve şu anda hem USD hem de BTC karşısında yavaş yavaş yükselişini sürdürüyor. XRP fiyatı, 1,40 dolardaki kritik desteğin üzerinde kapanış yaparsa, güçlü bir ralli başlatabilir.

Ripple nedi? XRP nedir?

Son 24 saattir düzeltme yapmasına rağmen, XRP fiyatı 20 günlük MA’da sağlam bir destek buldu. Bitcoin karşısında ise 2600 SAT’ı koruma mücadelesi veriyor.

Kısa vadeli XRPUSD teknik analizi 

Boğalar 20 günlük hareketli ortalamayı savunuyor!

  • Kritik destek seviyeleri: 1,40$, 1,25$, 1,10$,
  • Kritik direnç seviyeleri: 1.74$, 1.98$, 2.10$.

XRP, Nisan ayının son haftasında yeniden yükselişe geçti ve yaklaşık 1.00$’dan 1.74$’a yükseldi. Burada, .786 Fib Geri Çekilme seviyesinde bir dirençle kaşılaştı ve kırmayı başaramadı. 

“koinmedya_binance”

Dün 20 günlük MA (1,40$) civarında destek bulunana kadar, birkaç gündür düşüş eğilimi gösterdi. Boğalar bu seviyeyi savundu ve bugün parite, 1,46 dolara yükselirken güç kazanmaya başladılar.

ripple teknik analizi Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!
Günlük XRPUSD grafiği – Kaynak: TradingView

Ripple teknik analizi ve XRPUSD kısa vadeli fiyat tahmini

Yukarı tarafa baktığımızda, ilk direnç 1.74$ (.786 Fib Düzeltme) seviyesinde yer alıyor. Bunu 1,98 dolar (Nisan 2021’in en yüksek seviyesi), 2,10 dolar (1,618 Fib Genişletme) ve 2,40 dolar (1,272 Fib Genişletme- mavi renkli olan) takip ediyor.

Diğer yandan, ilk destek 1,40 dolarda yani 20 günlük MA’da bulunuyor. Bunu da sırasıyla 1,25 dolar (Şubat 2018’in en yüksek seviyesi), 1,10 dolar (0,5 Fib) ve 1,00 dolar takip ediyor.

RSI dün orta çizginin altına düştü, ancak bugünkü toparlanma ile birlikte tekrar bu çizginin üzerine geri döndü. Boğalar henüz piyasa ivmesi üzerindeki kontrollerinden vazgeçmeye hazır olmadığı için, bu durum piyasadaki kararsızlığa işaret ediyor.

XRPBTC teknik analizi 

  • Kritik destek seviyeleri: 2450 SAT, 2225 SAT, 2000 SAT
  • Kritik direnç seviyeleri: 2877 SAT, 3000 SAT – 3058 SAT, 3360 SAT

XRP mayıs ayı başında 2877 SAT (.618 Fib) direncine ulaştı ve bu direnci kıramadı. Nisan ayının son haftasında 2000 SAT’tan yukarı döndü ve piyasa 2877 SAT direncine ulaşana kadar yükselmeye devam etti.

Ancak son birkaç gündür piyasaya hakim olan düşüş trendinin de etkisiyle, daha da düştü ve dün 2500 SAT’taki 20 günlük MA’yı test etti. Bununla birlikte, mum kapanışına kadar boğalar, seviyeyi savunmaya çalışıtı ve XRP’yi 2600 SAT’ın üzerine çıkardılar.

ripple teknik analizi Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!
Günlük XRPBTC Grafik. Kaynak: TradingView

XRPBTC kısa vadeli fiyat tahmini

Ayıların 2600 SAT’ı geçmesi durumunda, ilk destek 2500 SAT’da (20 günlük MA) olacak. Bunu ise sırasıyla; 2400 SAT, 2225 SAT (.382 Fib), 2000 SAT (.5 Fib) ve 1900 SAT (Temmuz 2020’nin en düşük seviyesi) takip edebilir.

Diğer yandan, ilk güçlü direnç 2877 SAT’ta ( .618 Fib) yer alıyor. Bunu da 3058 SAT (Nisan ayının en yüksek seviyesi), 3200 SAT ve 3362 SAT (Şubat 2020’nin zirvesi) takip ediyor.

USD paritesine benzer şekilde burada da RSI bugün, orta hattın üzerinde toparlanmayı başardı. Bu olumlu bir işaret. Çünkü alıcıların, piyasanın kontrolünü geri kazandığını gösteriyor.

Bununla birlikte orta hattın altında gerçekleşecek bir kırılma, 2600 SAT’daki desteğin kırılmasına ve XRP’nin 2000 Sat bölgesine geri çekilmesine neden olabilir.

Kaynak

XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi? (22 Şubat 2021)

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Ancak ya alehte sonuçlanırsa…

XRP fiyatlarında sabahın erken saatlerinde gelen yüksek alım baskısı, fiyatlarda büyük bir değişime yol açıtı ve fiyatlar 50 cent seviyesinden 65 cent’e kadar çıktı.

XRP’deki bu hareketlilik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanının Ripple lehindeki açıklamaları ve Ripple’ın genel merkezini Wyoming eyaletine taşıma kararının ardında geldi. Ripple lehine gelişen bu açılımlar, XRP fiyatlarına olumlu yansıdı. Ancak kalıcı bir etki doğurup doğurmayacağı tartışılır. Zira XRP 65 cent’i gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile fiyatlar başladığı seviyeye geri döndü. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!

Yukarıdaki grafik XRP piyasasında ciddi bir manipülasyonun yaşandığı şeklinde de yorumlanabilir.

Top kripto paraların son 3-6 aylık serüvenine baktığımızda birçoğunun 2017-2018 dönemindeki rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu kripto paralara örnek olarak Bitcoin, Ethereum ve Binance’i verebiliriz. Cardano da oldukça yakın. Muhtemelen SEC davası olmasaydı bu listeye Ripple’ın XRP’sini de ekleyecektik!

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Bu senaryoya göre şu an XRP almak, çok iyi bir yatırım kararı olacaktır. Ancak dava Ripple lehinde sonuçlanmazsa ya da uzarsa o zaman XRP almak pek de mantıklı karar olmayacaktır.

Kısaca Ripple fiyatlarını XRP teknik analizinden tahmin etmek pek de kolay olmayacaktır. XRP fiyatlarını içsel faktörlerden ziyade dışsal gelişmeler belirliyor: SEC davası, balina hareketleri ve kripto para borsalarının list/delist kararları vesaire.

Yine de bazı temel teknik göstergelere göz atabiliriz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki günlük değişimi, Bollinger Bandlarını (BB) ve Stokastik RSI değerlerini görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple teknik analizi 10 Mayıs: XRP grafiğinde kritik anlar!

Fiyatlar BB bantlarının içerisinde hareket ediyor ve 65 cent seviyesinde bir direnç hattı oluşuyor. Stokastik RSI değerleri ise aşırı satım bölgesinde ve trend değişim sinyali veriyor. Yani XRP, tekrardan 65 cent’i test edebilir.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 1.35 dolar. Ayrıca 1 Ripple 10.86 TL ediyor.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Peter Brandt’in Ripple tahmini gerçek mi oluyor? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu! TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum golden cross ne zaman gerçekleşir? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası