CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi? TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com

Bugün piyasada yaşanan düzeltmenin ardından, XRP fiyatı psikolojik olarak kritik bir seviye olan 1 doların altına düştü. Peki XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi? 

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Bugün piyasa, kaldıraçlı long pozisyon açan yatırımcılara çok ağır bir fatura kesti. Kaldıraçlı long pozisyonlarda devasa bir tasfiye yaşandı. Bu pozisyonlarda sadece bir saat için 500 milyon dolardan fazla fon likide edildi.

Kripto para piyasalarında yaşanan dev tasfiyelerin ardından, Bitcoin ile birlikte tüm piyasada yaklaşık %10’a varan düşüşler yaşandı.

İlgili: Bitcoin neden düştü? İşte büyük düzeltmenin perde arkasında yaşananlar…

Neredeyse tüm altcoinler çift haneli düşüşler kaydetti. Elbette XRP de istisna değil. Tüm bunlar olurken; XRP fiyatı %15’lik bir düşüş yaşadı. Ancak 1 doların hemen üzerinde hızla toparlandı. 

Piyasada yaşanan bu düzeltmenin ardından, Ripple XRP fiyatı da psikolojik olarak kritik bir seviye olan 1 doların altına düştü. Ancak kısa sürede toparlanarak, yeniden 1 doların üzerine çıktı. Peki XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi?

XRPUSD için önemli destek ve direnç seviyeleri:

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi?
  • Önemli destek seviyesi: 1; 0,96$
  • Önemli direnç seviyeleri: 1,06$, 1.2$

XRP fiyatı bugün alçalan üçgeni kırarak, üçgenin altına düştü. Ve 0.95 dolara keskin bir fitil attıktan sonra, 1 dolarlık trend çizgisinde yeniden destek buldu.

XRP’nin mavi üçgenin altına düştüğü göz önüne alındığında, bir önceki 1,06 dolarlık desteğin dirence dönüştüğü söylenebilir. Dolayısıyla XRP’nin yükseliş trendine geri dönebilmesi için bu seviyenin üzerine çıkması gerekiyor.

1 dolarlık destek şu an için alıcılar tarafından korunuyor. Fakat trendin yönüne dair net bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü paritenin bugün, günlük mumu nasıl bir kapanışla yapacağını görmek gerekiyor. Mum, 1 doların altında kapanırsa, XRP kısa vadeli bir düşüş trendine girebilir.

XRPUSD için teknik göstergeler:

 İşlem Hacmi: Bu düşüş sırasındaki hacim önemliydi. Bu da birçok kaldıraçlı uzun pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Fiyat düşerken, hacim artıyorsa; bu, piyasanın hakimiyetinin ayıların elinde olduğunu gösterir.

RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): XRPUSD için RSI, 4 saatlik zaman diliminde hızla aşırı satım bölgesine düştü. Bu, düzeltmenin büyük kısmının gerçekleştiğini ve bu noktada satışların azalabileceğini ve yakın vadeli düşüşlerin daha az volatilite gösterebileceğine işaret ediyor.

MACD (Moving average convergence divergence – Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması): Üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan MACD, 4 saatlik zaman diliminde keskin dönüş ve düşüş eğilimi gösteriyor.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi?

Bu fiyat hareketi, aynı zamanda günlük MACD’deki düşüş sinyalini güçlendirdi. Bu nedenle XRP’nin yakın vadede yükseliş trendine geri dönmesi pek mümkün görünmüyor.

Kısa vadeli Ripple XRP fiyat tahmini

Kısa vadeli görünüm, düşüş trendine işaret ediyor. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi, bu günlük mum kapanışından sonra yeniden değerlendirilmesi gereken bir konu. 1 doların altındaki bir kapanış, XRP’yi daha düşük seviyelere doğru bir düşüş eğilimine taşıyabilir. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek bir kapanış ise, tam tersi bir durumu tetikleyebilir. 

Yatırımcıların XRP’de yeni bir pozisyon açmadan önce, fiyat hareketinin ve volatilitenin azalmasını bekleyebilir. Yakın vadede, XRP fiyatı yerel desteğin bulunduğu 0,90$’ın hemen üstünde giriş için fırsat sunabilir ve 1$’ın üzerinden yukarı yönlü etkileyici bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Boğalar, 1 dolarda tutunmaya devam ederse; fiyatın toparlanabileceği yönünde bir argüman yapılabilir. Öte yandan, bu seviyenin altında gerçekleşecek olası bir kırılma, aşağı yönlü yeni ve büyük bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

 

Kaynak 

 

 

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2021 Ripple yorum

2021 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

 


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın.


Ripple 2 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Mayıs ayı içinde 2 dolara yaklaştı. Boğaların gelişi ile 2 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalabilir. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

 

 

 

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Traderin XRP tahmini – Kısa vadede 0.135 dolara düşebilir

Coin Ajans

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında kritik hareketlenme TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple, SEC davasına “öldürücü” darbe hazırlığında – XRP yükselir mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası