CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı Bitcoin’den faydalandı TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Ripple fiyatı piyasadaki genel pozitif durumdan faydalanıyor. XRP son zamanlarda düşüşler yaşarken, şimdi Bitcoin’den de aldığı destekle boğa işaretler sergiliyor.


Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple (XRP) piyasası Bitcoin’in kazançlarını da yansıttı. Bu yükseliş ile kripto para 0.8246 dolar ile 0.8893 dolar aralığından konsolidasyondan kurtuldu. Ancak buna rağmen fiyat şu an geri çekilme gösteriyor.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

XRP-USD 1 saat grafiği Kaynak: TradingView

Bir saat grafiği hafta sonu kaydedilen ilerlemeyi gösteriyor. Fiyat yükselirken, bu durum XRP hacmine de yansıdı. Çünkü traderler mevcut piyasadan faydalanmak istedi.

“koinmedya_biswap”

Buna rağmen fiyat şimdi alçalan kanalda geriliyor. Önceki trendi ve mevcut boğa piyasası göz önünde alındığında XRP fiyatı yeniden yükselişe geçebilir. Çünkü Ripple 0.8709 dolar seviyesi yakınında işlem gördü.

XRP piyasasındaki teknik göstergeler

Ripple grafiklerinde Bollinger Bantları hala birbirinden uzak. Çünkü piyasa hala volatiliteli kalmaya devam ediyor. Son ani yükseliş XRP’yi boğa bölgesine itti. Sinyal çizgisi de 50 hareketli ortalama (MA) ile birlikte mum çubuğunun altında kaldı. Bu da yükseliş trendinin geçerli olduğunu gösteriyor.

Fib izleme seviyeleri, XRP’nin yaşadığı son dip düşüşünden yüzde 50 seviyesinde işlem gördüğüne işaret ediyor. Burası aynı zamanda trend değişiminin olabileceği seviye. XRP’ye şu an traderlerin güçlü desteği var.

Kripto para aşırı satış bölgesinde kalmaya devam ederken, Stochastic RSI da dönüşüme işaret ediyor. RSI, sinyal çizgisinin üzerine çıkmaya çalışırken, boğa durumu kalmaya devam edebilir. Ancak yine de ani dump XRP’yi ayılara götürebilir.

XRP-USD kritik seviyeler

Giriş seviyesi: 0.8751 dolar
Kazanç toplama: 0.8826 dolar
Stop seviyesi: 0.8670
Risk ve ödül: 0.92

“koinmedya_biswap”

Sonuç olarak XRP artan bir yükseliş baskısı yaşıyor. Geri çekilirken bir piyasa boğa kalmaya devam ediyor ve fiyat da bundan daha fazla yararlanabilir.

Kaynak

 

Ripple teknik analizi: Yüzde 9 düşen XRP’de satışlar sona erdi mi? (8 Haziran)

Ripple (XRP) fiyatı bugün yüzde 9 oranında keskin düşüş yaşadı. Bununla da kripto para yükselen trend çizgisinin de altına geriledi ve 0.86 dolar seviyesini gördü. Peki, XRP’de satışlar bununla durur mu?

Son 24 saatte XRP keskin düşüş yaşarken, oluşturduğu yükselen trend çizgisinin altına geriledi. Sonuçta Ripple coin fiyatı 0.82 dolarda günün dip seviyesini (2020 zirvelerinden) kaydetti.

Kripto para bu aya 1.05 dolardaki (ayı .382) dirençle savaşarak başlamıştı. Maalesef bu seviye düşen üçgen formasyonunun üst sınırını oluşturdu. Sonuçta alıcılar bu seviyeyi geçmede başarılı olamadı ve XRP düşmeye devam etti.

Geçen hafta XRP 1.00 dolar seviyesinin altına geriledi. Ardından ise üçgenin alt sınırına doğru gerileme devam etti. Dün ise 1 doları geçmek için yeni başarısız deneme yaptı ki sonuç olarak yükselen trend çizgisinin de altına geriledi. Bununla da Ripple 2020 zirvelerine doğru geriledi. O zamandan bu yana bir miktar yükselerek 0.86 dolarda işlem görüyor.

Ripple teknik analizi: Yüzde 9 düşen XRP’de satışlar sona erdi mi?

XRP/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Kısa vadeli XRP-USD fiyat tahmini

Peki, XRP fiyatını bundan sonra ne bekliyor? Eğer satış baskısı devam ederse, ilk destek seviyesi 0.828 dolarda (2020 zirveleri). Bunun ardından ise 0.8 dolar, 0.75 dolar (.786 Fib), 0.7 dolar (200 günlük MA) ve 0.671 dolar (aşağı yönlü 1.414 Fib Extension) destekleri geliyor.

Diğer yandan ise ilk direnç seviyesi 0.9 dolarda. Bunun ardından ise 1 dolar (100 günlük MA), 1.05 dolar (ayı .382 Fib) ve 1.25 dolar (50 günlük MA ve Şubat 2018 zirveleri) direnç seviyeleri geliyor.

RSI orta çizginin altında “lower low” yapıyor. Bu da artan ayı momentumuna işaret ediyor. Buna rağmen hala daha da düşmek için yeterli yer var. Aşırı satış bölgesine kadar daha var. Bu da yukarıda sorduğumuz sorunun cevabını veriyor. Yani, satış baskısı hala bitmiş olmaktan uzak.

XRP/USD paritesi kilit seviyeler

Destek seviyeleri: 0.828 dolar, 0.8 dolar ve 0.75 dolar.
Direnç seviyeleri: 0.9 dolar, 1.00 dolar, 1.05 dolar.

Kaynak

 

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple balinaları yeniden harekete geçti

Coin Ajans

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ethereum golden cross ne zaman gerçekleşir? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası