CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı destek ve direnç seviyeleri TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com

Ripple (XRP) fiyat analizi, kripto paradaki zayıflığı gösteriyor. Hatta bazı göstergeler ayıların üstünlüğüne işaret ediyor. XRP/USD paritesi için önemli destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple fiyatı 29 Eylül’den bu yana oluşan trend çizgisini takip ediyor. Ancak öyle görünüyor ki bu trend çizgisinin görevi değişti. Daha önce kripto paraya yükseliş için yön veren söz konusu trend, şimdi de yükselişinin önündeki en büyük engeli.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı destek ve direnç seviyeleri

XRP/USD paritesi 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Ripple yükseliş trend çizgisi dirence dönüştü

Ripple (XRP) fiyatı 29 Eylül’de 0.88 dolarda dip yaptıktan sonra yükselişe geçmişti. 10 Ekim’e kadar XRP/USD paritesi 4 saat grafiğinde oluşan yükselen bir trend çizgisi görüyoruz. Söz konusu yükselişin zirve seviyesi ise 10 Ekim’de 1.23 dolarda gerçekleşti. Ardından XRP fiyatında bir düşüş var.

Öyle görünüyor ki kripto para aşağıdaki grafikte görülen yükselen trend çizgisini 12 Ekim’de kırdıktan sonra bu sefer söz konusu trend direnç olarak çıkıyor altcoinin karşısına.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı destek ve direnç seviyeleri

XRP/USD paritesi 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

XRP fiyatında zayıflığa işaret eden göstergeler

12 Ekim’deki 2 mum, sırasıyla 1.0650 dolar ve 1.0653 dolarda dip seviyeleri test etti. Öyle görünüyor ki 1.06 dolar seviyesi XRP için destek sağladı ve kripto para 1 dolar kritik seviyeye doğru düşüşü durdurabildi.

Bu dip seviyesi testinden sonra toparlanma girişimini görüyoruz. Ancak XRP fiyatının önünü bu sefer daha önce yükselişe destek veren trend çizgisi dirence dönüşerek kesiyor.

Ripple coin fiyatı birkaç defa bu trendi geçme girişiminde bulunsa da henüz üzerinde bir kapanış yapamadı. Sonuç olarak dünden itibaren mini bir düşüş trendi oluşmaya başladı. XRP fiyatının önündeki önemli destek ve direnç seviyeleri ise şöyle:

  • XRP direnç seviyeleri: 1.14 dolar, 1.20 dolar, 1.23 dolar
  • XRP destek seviyeleri: 1.13 dolar, 1.06-1.08 dolar bölgesi

Ripple (XRP) indikatörler

Teknik indikatörler XRP boğalarının zayıflığını gösteriyor. RSI 50 seviyesinde ve yatay. Piyasadaki alıcı ve satıcıların güç eşitliğini gösteriyor. Ancak MACD ayı bölgesine geçti ve ilerliyor.

XRP fiyatı kısa süre önce 1.14 dolardaki 50 MA’nın altına kırıldı ve bu hareketli ortalama şimdi direnç olarak görev yapıyor. 100 MA ise 1.13 dolarda ve her an kırılarak ayı durumuna katkı yapma ihtimali var.

 

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2021 Ripple yorum

2021 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP, son zamanlarda en çok 1 dolar ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat, daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın.


Ripple 2 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Mayıs ayı içinde 2 dolara yaklaştı. Boğaların gelişi ile 2 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalabilir. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

1.5 milyar XRP’lik devasa Ripple balina işlemi! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple mahkemede SEC karşısında bir zafer daha kazandı! Mahkeme sonucunu etkiler mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Bankacılık devinden Ripple destekli yeni entegrasyon! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası