CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında yüzde 20 düşüş beklentisi TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Ripple fiyatı, grafikte oluşan ayı formasyonun kritik seviyesinin altına kırılma yaptı. Bundan dolayı yüzde 20’lik düşüş beklentisi var. Bu düşüşteki hedef seviye ve diğer kritik desteklere bakalım.


Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple (XRP) fiyatı, lider kripto para ile beraber düştü. XRP’nin hafta sonu kaybı yüzde 11’den fazla. Sınır ötesi ödeme coini, düşüşten toparlanmaya çalışarak ulaştığı dip seviyeden fırladı. Sonuçta oluşan ayı formasyonun direncini bir kez daha test etti.

Günlük grafikte XRP 23 Mayıs’tan bu yana mini bir baş ve omuzlar formasyonu oluşturdu. Şimdi ise Ripple bu ayı formasyonun altına kırılma yaptı. Bu daha fazla düşüşe işaret ediyor.

XRP fiyatı söz konusu formasyonun omuz bölgesinin altına ilk defa 18 Haziran’da düştü. Bir gün sonra ise söz konusu seviyenin altında ayı bir kapanış yaptı.

“koinmedya_biswap”

Ripple fiyatı kritik destek seviyesinin altına düştüğü için mevcut seviyeden yüzde 20 düşüş bekleniyor. Böyle bir düşüşte hedef 0.57 dolar seviyesi olarak ölçülüyor. Ayrıca kripto parada baş ve omuzlar formasyonunun boyun seviyesinden yüzde 28’lik bir düşüş de beklenebilir.

Daha fazla düşmesi için ise birden fazla desteği kırması gerekiyor. Söz konusu desteklerin hangi seviyelerde olduğuna bakalım.

200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA), XRP için destek görevi görüyor. Ancak artık iki gündür bu seviyenin altına kırılma var.

Eğer satıcılar alıcılara üstün gelmeye devam ederse, Ripple fiyatı 0.65 dolardan başlayan talep bölgesine düşebilir. Ardından ise baş ve omuzlar formasyonunun hedefi olan 0.57 dolar geliyor.

XRP şimdi 200 günlük SMA civarında işlem görüyor ve bu seviye yakın gelecekteki gidişatı belirlemeden önemli rol oynayacak.

“koinmedya_biswap”

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

XRP/USDT günlük grafik

XRP boğalarının ortaya çıkması ve satıcıların gücünü kırabilirse için Ripple ilk direnç bölgesinin kırarak üzerinde kapanış yapmalı. Bu kritik direnç formasyonun boyun bölgesine ve 0.78 dolar seviyesinde. Ardından ise 0.89 dolardaki %23.6 Fibonacci izleme seviyesine ralli girişiminde bulunabilir.

Tabii şunu da unutmamak gerekiyor. Ripple’da muhtemel bir ralli durumunda fiyatın önünde büyük bir direnç var. Bu direnç 100 günlük SMA’ya da denk gelen 1.04 dolardaki %38.2 Fibonacci.

XRP/USD paritesi kilit seviyeler

Destek seviyeleri: 0.65 dolar, 0.54 dolar ve 0.47 dolar.
Direnç seviyeleri: 0.78 dolar, 0.89 dolar, 1.04 dolar.

Kaynak

 

 

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği TAKİP ET

Coinajans.com

Litecoin 45 dolar direncini aştı, yeni hedefi kaç dolar? TAKİP ET

Ripple işlemleri rekor kırdı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası