CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP’de yeni formasyon, hedef yüksek.. TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Ripple (XRP) boğaları 20 günlük EMA’yı korursa hedefleri büyük.

Ripple teknik analizi: XRP’de boğalar hedefi yükseltti

Ripple XRP boğaları haziran başında 1,07 dolar direncini kırmayı denedi ancak 20 günlük EMA seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştılar. XRP, ilk direnç seviyesinin altında, 1,05 dolarda ve 40 günlük hareketli ortalamanın biraz üzerinde bir düşüş hattı çizmeye başladı. Neticede Ripple XRP, 4 saatlik grafikte %40 getiri hedefleyen bir Fincan-kulp formasyonu oluştu. XRP, fiyatı 1,03 dolardan 1,5 dolara çıkmayı bekliyor. Kupanın sağ tarafındaki hacmin tutarlı gelişimi ve kulpta kalan hacim göz önüne alındığında, alıcılar önümüzdeki bir kaç gün içinde yükselişin başlamasını umuyor.

Ayılar, fiyatı, son düşüşün Fib: %38.2 seviyesi altına çekmek için çaba harcıyorlar. Bu bölge aynı zamanda son 13 haftanın en düşük seviyesi.

Böyle bir hareket boğalar için felaket olur ve sonunda XRP’yi 50 MA seviyesi olan 0,97 doların altına çekebilir. Dha sonrasında ise satış baskısı artabilir ve XRP 0,800 – 0,850 dolar fiyat aralığına çekilebilir.

“koinmedya_biswap”

XRP grafiği yükseliş diyor

Ripple XRP haftaya %15’lik bir artış ile başladı ancak ayıların 1,07 dolarlık direnci bırakma niyetleri olmadığı görülüyor. Bu noktada XRP’nin 1,1 dolar ve ardından 1,34 dolar hedeflerine ulaşabilmesi için çok daha fazla pazar desteğinde ihtiyaç duyduğu görülüyor.

XRP Price Prediction: XRP buyers aim to sustain 20-day EMA and target 40% yields 1
XRP/USD Günlük grafik. TradingView

XRP/USD 4 Saatlik grafiğe baktığımızda ise yükselen bir üçgen formasyonu oluştuğunu görebiliriz. Oluşan formasyonun çatı direnci 1,05 dolar seviyelerinde. Bu aşamada, XRP’nin 20 günlük MA bölgesinde bulunan 1,10 dolar hedefine ulaşması, boğaların formasyonun çatı direncini kırmalarına bağlı.

“koinmedya_biswap”
XRP Price Prediction: XRP buyers aim to sustain 20-day EMA and target 40% yields 2
XRP/USD 4 Saatlik Grafik. TradingView

Ripple – ABD SEC davaları hala devam ediyor. Ancak özellikle SEC’in bilgi saklamasına dair son iddialar ibreyi Ripple lehine çevirmiş gibi görünüyor. Dava ile ilgili gelişmeler XRP fiyatını da teknik verilerden bağımsız olarak etkileyecektir.

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Ripple teknik analizi: XRP boğalarının 1 dolar mücadelesi

XRP fiyatı bugün yüzde 15 yükselirken, alıcılar da 1 dolar seviyesini geçmek için mücadele veriyor. Ripple, geçen hafta sonucu 1 dolar seviyesinin altına gerilemişti. Ardından ise daha da gerileyerek 0.95 dolar seviyesindeki 100 günlük MA seviyesinin altını görmüştü.

Kripto parada düşüş Cumartesi günü 0.8282 dolar seviyesinde destek bulanan kadar devam etti. Piyasa bu destekte kapanış yaptı ve dün de bu seviyeden toparlanma hareketi geldi. Sonuçta XRP fiyatı 0.90 dolar seviyesinin üzerine çıkabildi. Bugün ise yüzde 15’lik yükseliş Ripple fiyatına yeniden 100 günlük MA seviyesinin üzerine çıkma imkanı sağladı. Ayrıca 1 dolar seviyesini de almak için çabalıyor.

Ripple teknik analizi: XRP boğalarının 1 dolar mücadelesi

Kısa vadeli Ripple (XRP) fiyat tahmini

Eğer boğalar 1 dolar seviyesini kırabilirse, XRP’nin önündeki ilk engel 1.05 (ayı .382 Fib) direnci olacak. Bunun ardından ise 1.12 dolar (20 günlük MA), 1.25 dolar (Şubat 2018 zirveleri) ve 1.33 dolar (ayı .618 Fib & 50 günlük MA) dirençleri geliyor.

Diğer yandan ise ilk destek 0.9 dolar seviyesinde. Bunun altında ise 0.8282 dolar, 0.75 dolar (.786 Fib) ve 0.69 dolar (200 günlük MA) destekler bulunuyor.

RSI ise orta çizgiye dönerken bu da piyasadaki kararsızlığa işaret ediyor. XRP’nin 1 dolar seviyesini geri alabilmesi ve üzerinde kalabilmesi için RSI’ın da 50 seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor ki bu da piyasadaki boğa momentumuna işaret edecek.

XRP/USD önemli destek ve direnç seviyeleri

  • Destek seviyeleri: 0.9 dolar, 0.8282 dolar, 0.75 dolar.
  • Direnç seviyeleri: 1.05 dolar, 1.12 dolar, 1.25 dolar.

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Traderin XRP tahmini – Kısa vadede 0.135 dolara düşebilir

Coin Ajans

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında kırılma beklentisi – Hangi yöne? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası