CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: XRP’nin yüzü gülüyor, 1 dolar olur mu? TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_binance”

Ripple (XRP) fiyatı bugün yüzde 8 yükselerek 2020 zirvelerinin üzerine çıktı ve 0.85 dolar seviyesine ulaştı. Peki, böyle bir gelişme üzerine XRP fiyatı yeniden 1 doları görebilir mi?


Ripple teknik analizi: XRP boğaları 2020 zirvesinin üzerine çıktı

Kripto para piyasasındaki diğer coinler gibi XRP de geçen hafta zor bir dönem geçirdi. Ripple fiyatı yüzde 41’lik keskin düşüş yaşadı. Dün ise 0.62 dolarda dip seviyesine ulaştı. Ancak buradan toparlanmayı başardı ve günlük mumu da 0.79 dolarda kapattı.

Ripple en büyük düşüşünü Çarşamba günü yaşamıştı. XRP fiyatı söz konusu gün 1.70 dolardan ani bir düşüşle 0.75 dolara kadar (.786 Fib) gerilemişti. Buna rağmen o gün bir sıçrama ile günlük kapanışı 1.05 doların üzerinde yapmayı başarmıştı.

O zamandan bu yana XRP yavaş bir düşüşle, haftanın geri kalanında çekilmeye devam etti. Sonuçta dün 2 haftanın dip seviyesi olan 0.61 dolara ulaştı. Bugün ise Ripple yüzde 8 sıçrama yaptı ve şimdi de 2020 yılının zirvesi olan 0.85 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ripple teknik analizi: XRP’nin yüzü gülüyor, 1 dolar olur mu?

XRP/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Kısa vadeli XRP-USD fiyat tahmini

Mevcut konumundan bakarsak, XRP fiyatının önünde ilk önce 0.89 dolar (ayı .236 Fib ve 100 günlük MA) direnci bulunuyor. Bunun ardından ise 1.00 dolar, 1.05 dolar (ayı .382 Fib) ve 1.25 dolar (Şubat 2018 zirvesi) engelleri geliyor.

Diğer yandan ise Ripple fiyatı için ilk destek 0.8282 dolarda (2020 zirvelerinden) görünüyor. Bunu ise 0.75 dolar (.786 Fib), 0.65 dolar (200 günlük MA) ve 0.6 dolar seviyelerindeki destekler izliyor.

Günlük RSI da sıçrama yaptı ve aşırı satış konumundan yukarıya yöneliyor. Bu da ayı momentumunda bir gevşeme olduğuna işaret ediyor. Buna ek olarak Stochastic RSI da ayı crossover sinyali vermeye yöneldi.

XRP fiyatı dikkat edilmesi gereken seviyeler

Kilit destek seviyeleri: 0.82 dolar, 0.75 dolar, 0.65 dolar
Kilit direnç seviyeleri: 0.89 dolar, 1.00 dolar, 1.05 dolar

koinmedya_telegram_coinsignal

Kaynak

 

Ripple teknik analizi: Ayı piyasasında XRP fiyatına güç veren gelişme

Kripto para piyasası çöküşten sonra yaralarını sarmaya çalışıyor. Ripple fiyatında da pozitif bir görünüm var. Ancak analizler güç eksikliğine dikkat çekiyor. Ripple’dan gelen pozitif haber eşliğinde XRP fiyatında dikkat edilmesi gereken kilit seviyelere bakalım.


Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olacak?

Ripple (XRP) bugün işlemlere bir miktar iyimser havayla başladı. Bir gün önce kripto para ani bir çöküş yaşamış ve fiyat da yüzde 30’dan fazla düşmüştü. Şimdi ise XRP/USD paritesi 1.15 dolardan işlem görüyor.

SEC ile Ripple arasındaki yasal sorunlar devam ediyor. Bu da kripto paranın fiyatını etkiliyor. Yine de XRP’deki son yükselişler yatırımcılara ümit veriyor. Yatırımcılar söz konusu yasal kavganın yakında sonlanmasını ümit ediyor.

Bunun ötesinde Ripple ile ilgili pozitif haberler de geliyor ki buna göre XRP teknolojisinin benimsenmesi artıyor. Son haberlere göre Ripple ile Mısır Ulusal Bankası arasında işbirliği başladı. Mısır’ın en büyük bankası olan bu kuruluş, RippleNet’i BAE merkezli finansal hizmetler sağlayıcısı Lulu International Exchange ile sınır ötesi havale işlemleri için kullanacak.

Bununla blockchain teknolojisi bir kez daha sınır ötesi ödemeler ve işlemler için kullanılacak. Çünkü blockchain, finansal kuruluşlara göre daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeler sağlıyor. Bu haber önemli çünkü Mısır dünya genelinden en çok havale alan ülkelerden biri. 2020 yılında bu ülkeye toplam 24 miyar dolarlık ödeme gönderilmişti.

XRP fiyatında dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olacak?

Hiç şüphesiz Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık haberi XRP traderler için iyi haber. Yine de XRP şu an bir miktar ayı görünüm ile işlem görüyor. Bir trend değişimi ve fiyatın yükselmesi için alıcıların yeterli momentum sağlayarak 1.42 dolar seviyesini geçmesi gerekiyor.

Her ne kadar teknik analizler muhtemel bir düşüş trendine işaret etse de XRP/USD paritesi yükselişte. Şimdilik 0.99 dolar destek seviyesinin üzerinde tutunabiliyor. Eğer gün içinde kazanç sağlamaya devam ederse, bir sonraki destek seviyesi 1.22 dolarda. Boğa trendinin güçlenmesi için bu seviyenin üzerine çıkması gerekiyor.

Kaynak

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple’dan Güneydoğu Asya’da gücüne güç katacak hamle! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple SEC davasında kritik bir adım daha! TAKİP ET

Coinajans.com

Dev Ripple balinaları yine devrede! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası