CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple teknik analizi: Yatay seyirdeki XRP’de kırılma hazırlığı TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Ripple (XRP) fiyatı geniş bir aralıktaki yatay seyrini koruyor. Ancak indikatörler boğa bir senaryoya işaret ediyor. XRP/USD paritesindeki kırılma ihtimali ve kritik seviyelere bakalım.


Ripple teknik analizi: XRP’de kırılmaya hazır olun!

Ripple (XRP) fiyatı 0.94639 dolarda zirve ve 0.92290 dolarda dip kaydettikten sonra 0.94639 dolarda kapanış yaptı. XRP/USD paritesi bir miktar yükselerek, son kayıplarının bir kısmını telafi edebildi. XRP, iki oturumda art arda düştükten sonra Pazar günü yönünü değiştirdi.

Bunda Ripple şirketi ve devam eden davası ile ilgili gelişmelerin rolü var. Geçtiğimiz Cuma günü Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, SEC’i, şirketin bu yılın başlarında talep ettiği iki dizi belgeyi hazırlamaya zorlamak için bir dava açtı. Ripple ile ilgili davadan dolayı XRP fiyatı bir süredir baskı altında. Geçen hafta sonu da XRP aynı baskıyı grafiklere yansıttı.

İlgili – Ripple, SEC davasına “öldürücü” darbe hazırlığında – XRP yükselir mi?

Bu arada ABD Doları’nın fiyatının düşmesi, XRP/USD paritesinin hafta sonu yükselişinde önemli rol oynadı. ABD Doları Endeksi 90.03 seviyesine düşerken, dolar da büyük baskı altına girdi. Başlıca sebep ise ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Cuma günü açıkladığı ve istihdam yaratmayla ilgili beklenenden daha zayıf ekonomik veriler.

“koinmedya_biswap”

Bu gelişmeler üzerine XRP/USD paritesi Pazar günü önceki günlerdeki kayıplarını telafi etme imkanı buldu.

Ripple teknik analizi: Yatay seyirdeki XRP’de kırılmaya hazırlık

Ripple – XRP/USD grafiği

XRP/USD günlük teknik seviyeler

  • Destek seviyeleri: 0.93073 dolar, 0.91507 dolar ve 0.90724 dolar
  • Direnç seviyeleri: 0.95422 dolar, 0.96205 dolar ve 0.97771 dolar
  • Pivot noktası: 0.93856 dolar

Grafikten de görüldüğü gibi XRP/USD paritesi yatay bir seyir izliyor. Bununla da 1.07815 dolar ve 0.79788 dolar arasındaki geniş aralığı koruyor. 1.0781 dolarda boğa crossover, Ripple’a daha fazla alım baskısı getirebilir. Bir sonraki direnç ise %61.8 Fibonacci izleme seviyesinin bulunduğu 1.2948 dolarda.

Aşağıda ise 0.7978 dolar bölgesindeki destek korunuyor. MACD ve RSI ise boğa trendini destekliyor. EMA ise satış görünümünü koruyor.

“koinmedya_biswap”

Kaynak

 

Ripple teknik analizi: XRP’de boğalar hedefi yükseltti (3 Haziran)

Ripple (XRP) boğaları 20 günlük EMA’yı korursa hedefleri büyük.

Ripple XRP boğaları haziran başında 1,07 dolar direncini kırmayı denedi ancak 20 günlük EMA seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştılar. XRP, ilk direnç seviyesinin altında, 1,05 dolarda ve 40 günlük hareketli ortalamanın biraz üzerinde bir düşüş hattı çizmeye başladı. Neticede Ripple XRP, 4 saatlik grafikte %40 getiri hedefleyen bir Fincan-kulp formasyonu oluştu. XRP, fiyatı 1,03 dolardan 1,5 dolara çıkmayı bekliyor. Kupanın sağ tarafındaki hacmin tutarlı gelişimi ve kulpta kalan hacim göz önüne alındığında, alıcılar önümüzdeki bir kaç gün içinde yükselişin başlamasını umuyor.

Ayılar, fiyatı, son düşüşün Fib: %38.2 seviyesi altına çekmek için çaba harcıyorlar. Bu bölge aynı zamanda son 13 haftanın en düşük seviyesi.

Böyle bir hareket boğalar için felaket olur ve sonunda XRP’yi 50 MA seviyesi olan 0,97 doların altına çekebilir. Dha sonrasında ise satış baskısı artabilir ve XRP 0,800 – 0,850 dolar fiyat aralığına çekilebilir.

 

XRP grafiği yükseliş diyor

Ripple XRP haftaya %15’lik bir artış ile başladı ancak ayıların 1,07 dolarlık direnci bırakma niyetleri olmadığı görülüyor. Bu noktada XRP’nin 1,1 dolar ve ardından 1,34 dolar hedeflerine ulaşabilmesi için çok daha fazla pazar desteğinde ihtiyaç duyduğu görülüyor.

 

XRP Price Prediction: XRP buyers aim to sustain 20-day EMA and target 40% yields 1
XRP/USD Günlük grafik. TradingView

 

XRP/USD 4 Saatlik grafiğe baktığımızda ise yükselen bir üçgen formasyonu oluştuğunu görebiliriz. Oluşan formasyonun çatı direnci 1,05 dolar seviyelerinde. Bu aşamada, XRP’nin 20 günlük MA bölgesinde bulunan 1,10 dolar hedefine ulaşması, boğaların formasyonun çatı direncini kırmalarına bağlı.

 

XRP Price Prediction: XRP buyers aim to sustain 20-day EMA and target 40% yields 2
XRP/USD 4 Saatlik Grafik. TradingView

 

Ripple – ABD SEC davaları hala devam ediyor. Ancak özellikle SEC’in bilgi saklamasına dair son iddialar ibreyi Ripple lehine çevirmiş gibi görünüyor. Dava ile ilgili gelişmeler XRP fiyatını da teknik verilerden bağımsız olarak etkileyecektir.

 

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı kritik seviyede TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple ve Coinbase’den akıllara durgunluk veren transfer! TAKİP ET

Coinajans.com

Altcoinlerden kaçan para sayesinde Defi coinleri pump yapıyor! İşte liste TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası