CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple ve Coinbase’den akıllara durgunluk veren transfer! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Whale alert, Fintech devi ve ABD merkezli kripto borsası Coinbase tarafından çok büyük miktarda XRP transferi gerçekleştirdiğini tespit etti.

Ripple haberleri: Dev XRP transferleri ne anlama geliyor?

Balina işlemlerini takip eden Whale Alert tarafından elde edilen son verilere göre, Ripple ve en büyük ABD merkezli kripto borsası Coinbase, toplamda 237.1 milyon XRP’nin transfer edildiği birkaç işlem gerçekleştirdi.

Whale Alert tarafından tespit edilen bu işlemlerde yaklaşık 108.505.501$  dolarlık XRP taşındı.

Ripple ve Coinbase 237,1 milyon XRP taşıdı!

Whale Alert’e göre, son 15 saatte Fintech devi ve Coinbase, toplam 108,5 milyon dolarlık XRP’nin taşındığı üç transfer gerçekleştirdi.

“daisyturkiye”

İşlemlerden ikisinde Ripple, operasyonel harcamalarını karşılamak üzere XRP satışlarında kullandığı emanet cüzdanlardan biri olan RL18-VN aracılığıyla 37,4 milyon XRP’yi (yaklaşık 16,5 milyon dolar) nakite çevirdi.

Ayrıca Coinbase, iki cüzdan arasında tek bir transferde 200 milyon coin göndererek dudak uçuklatan cinsten bir işlem gerçekleştirdi. 

Ripple haber

Coinbase 30 Aralık’tan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan yasadışı XRP satışları ile ilgili davaya konu oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple’i mahkemeye vermesinin ardından Coinbase XRP’yi delist etti. Ancak, ABD merkezli borsa hala, müşterilerinin XRP’yi cüzdanlarında muhafaza etmesine ve coinlerini kolayca çekmesine izin veriyor.

Ripple haberleri

Coinbase’e karşı açılan davadan önce, SEC Ripple ve üst düzey kurucu ve yöneticilerinden Chris Larsen ve Garlinghouse’a karşı yasal işlem başlattı.

“daisyturkiye”

Davaya rağmen Ripple, bu tarz şüpheli işlemleri geçekleştirmekten geri durmuyor. Dahası Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb de son bir hafta içinde 108 milyon XRP’yi piyasaya sürmek için cüzdanından çıkardı.

Ripple haber: Jed McCaleb yine XRP satıyor! (10 mART 2021)

Ripple’in ilk CTO’su Jed McCaleb, XRP cüzdanını boşaltmaya devam ediyor!

XRPscan, Ripple Labs’ın kurucularından ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, son bir hafta içinde 108 milyon XRP’yi piyasaya sürmek için cüzdanından çıkardığını tespit etti. En son satışın ardında cüzdanında yaklaşık 537 milyon XRP kaldı.

McCaleb’in cüzdanı boşalıyor!

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan Jed McCaleb’e ait cüzdandan toplam 108 milyondan fazla XRP’nin taşındığı yedi büyük  kripto işlemi gerçekleştirildiğini gösteriyor:

ripple haberleri Ripple ve Coinbase'den akıllara durgunluk veren transfer!

Jed McCaleb, 108,3 milyon XRP’yi nakite çevirdi!

Bu işlemlerin USD karşılığı ise; 0.47$’lık mevcut XRP fiyatından yaklaşık  252.301.364$’a tekabül ediyor. Toplam değeri 252.301.364$ olan bu işlemlerin her birinde 13 ila 18 milyon XRP taşındı. Ancak McCaleb’in cüzdanında satılmayı bekleyen yaklaşık 537 milyon XRP daha var.

Yukarıda belirtilen işlemlerin ardından McCaleb’in cüzdanının bakiyesi 536,996,596,086819 XRP’ye düştü.

Ancak topluluk, “tacostand” dışında, Ripple Labs’ın eski kurucusunun, yaklaşık üç milyar tokeni kaldığını düşünüyor.

ripple haberleri Ripple ve Coinbase'den akıllara durgunluk veren transfer!

McCaleb hala yaklaşık 3 milyar XRP’ye sahip!

Kripto topluluğu, Jed’in yaklaşık 3 milyar tokeni kaldığını ve bu yılın sonuna kadar hepsini satacağını düşünüyor. Şöyle ki;

McCaleb de Ripple’ın kurucu ortaklarından biri ve kayıtsız yatırım sözleşmeleri (tahvil satmakla suçlanan Larsen ve Garlinghouse gibi McCaleb de XRP satıyor. Ancak Ripple’ın kurucu ortağı olmasına ve XRP satmasına rağmen, kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı ile ilgili davada henüz McCaleb’in adı geçmedi.

Ripple haberleri

Peki ünlü kurucu neden XRP satıyor?

Aynı zamanda Stellar’ın kurucusu olan McCaleb, 2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ekibindeydi ancak 2014 yılında Stellar’ı geliştirmek üzere şirketle yollarını ayırdı. Daha sonra Ripple olarak yoluna devam eden OpenCoin’i kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın sabit bir programa göre 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Yani tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi. Satışların, XRP fiyatını etkilememesi adına şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yılllık bir anlaşmaya vardılar. 

2016’da yapılan bu anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor.

Kaynak

Ripple’a Fransız öpücüğü! (8 Mart 2021)

Son haftaların durgun kripto paralarından olan Ripple’da, temel analiz faktörleri devreye giriyor. Uluslararası yeterliliğe sahip dünyanın en büyük muhasebe kuruluşlarından olan CPA Avustralya, Ripple hakkında gündem oluşturan bir rapor yayımladı.

CPA Avustralya yayımladığı raporda, Fransa Merkez Bankası’nın Ripple ve XRP’yi dijital euro ihraç etmek için potansiyel bir platform olarak kullanmayı düşündüğünü belirterek, XRP holderlarının heyecanlanmasına neden oldu.

ripple haberleri Ripple ve Coinbase'den akıllara durgunluk veren transfer!

Raporda öne çıkanlar!

CPA Australia’nın ”Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Karşılaştırmalı Bir İnceleme” başlıklı raporunu incelediğimizde çarpıcı sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Raporda Bitcoin’in çok riskli bir takas aracı olduğu belirtilirken, Ethereum’un merkezi olmadığını ve hiçbir hükümetçe kontrol edilemeyeceği bildiriliyor.

Öte yandan Ripple ve Fransa Merkez Bankası için kışkırtıcı cümleler kuruluyor:

”Fransa merkez bankası Banque de France, Ripple / XRP’yi, Avrupa’nın merkezi dijital para birimi için olası en büyük platform olarak görüyor.”

Ayrıca raporda Ripple’ın sınır ötesi ödemelerde kusursuz çalışan ağı ve de yaptığı büyük ortaklıklardan övgüyle bahsedilirken, Ripple.Net’in CBDC’ler için biçilmiş kaftan olabileceği vurgulanıyor.

ripple haberleri Ripple ve Coinbase'den akıllara durgunluk veren transfer!

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Ukrayna Merkez Bankası dijital parası için XLM’i seçtiğini duyurmuş ve XLM’de eşine az rastlanır bir pump hareketi yaşanmıştı. Benzer şekilde Fransa Merkez Bankası’ndan yapılacak resmi bir Ripple açıklaması, XRP’yi öngörülemez bir yükseliş furyasına sokabilir.

Ripple ilk yasal zaferini kazandı!

2019’da Ripple’ın 200 milyon dolarlık C Serisi finansman turunun baş yatırımcılarından biri olan Tetragon tarafından açılan dava, Ripple lehine sonuçlandı.

Mahkeme, SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davası nedeniyle Tetragon’un fonlarını Ripple’dan alma talebini reddetti.

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

Tetragon kimdir? Neden Ripple’a dava açtı?

Bloomberg tarafından verilen habere göre; Delaware Yüksek Mahkemesi Tetragon’un Ripple Labs’a karşı açtığı davayı reddetti.

Peki Tetragon Ripple’a neden böyle bir dava açmıştı?

Ripple’ın en büyük hissedarlarından biri olan İngiltere merkezli şirket, 2,32 milyar dolarlık bir sermayeyi yönetiyor.

SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davasının ardından 5 Ocak’ta, ticari davalara bakan en eski mahkeme olan Delaware Temyiz Mahkemesi (Delaware Chancery Court)’nde firmaya dava açtı.

Bloomberg tarafından verilen 6 Ocak tarihli habere göre; Tetragon, yatırımda bulunduğu C Serisi imtiyazlı hisse senetlerini, Ripple’ın amorti etmesini sağlamak için sözleşme hakkını kullanmak amacıyla mahkemeye başvurdu.

Ayrıca firma dava çözüme kavuşana kadar Ripple’ın, nakit veya diğer likit varlıklarını kullanmasını engellemek için mahkemeye dilekçe verdi.

Ripple kanadı ise, davanın “hiçbir değeri olmadığını” iddia ederek, Tetragon’u ABD’de regülasyonlarla ilgili kanunlardaki açıklıktan yararlanmaya çalışmakla suçladı.

Ancak bugün gelinen noktada mahkeme, SEC davası çözüme kavuşana kadar XRP’nin yasal statüsünün net olmadığına karar vererek, Tetragon’un talebini geri çevirdi.


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple XRP’nin ATH yapmasını bankalar mı engelliyor?

Coin Ajans

Ripple CEO’sundan çok konuşulacak coin burn itirafı! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası