CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“daisyturkiye”

Balinalara ait kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert, son 24 saat içinde iki kripto devi arasında devasa miktarda XRP transferleri gerçekleştiğini tespit etti.

Ripple haberleri: Fintech devi ve Binance’dan dikkat çeken XRP transferi!

Fintech devi ve dünyanın en büyük kripto borsası Binance son 24 saat içinde, çok büyük miktarda XRP’nin taşındığı transferler gerçekleştirdi!

Binance işbirliği Ripple

 Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap tarafından, son 24 saat içinde iki kripto devi arasında devasa miktarda XRP transferi yapıldığı tespit edildi.

Ripple ve Binance, toplamda 127,3 milyon XRP’nin transfer edildiği birkaç işlem gerçekleştirdi. Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, son 24 saat içinde Ripple ve Binance arasında yaklaşık 72 milyon dolar değerinde olan 127,3 milyon XRP taşındığını gösteriyor. Yani transfer edilen bu dev miktarın USD karşılığı yaklaşık 71.858.922$’a tekabül ediyor.

Ripple nedi? XRP nedir?

Ripple ve Binance tarafından 127,3 milyon XRP taşındı!

Ripple 39,1 milyon XRP tokenini Binance’e gönderdi. Hacim bazında dünyanın en büyük kripto borsası ise daha sonra bu fonları kaynağı bilinmeyen cüzdanlara taşıdı.

İkili arasında genellikle benzer transferlerin gerçekleştirildiğine şahit oluyoruz. XRP’nin likiditesini desteklemek için Ripple, Binance’a daha önce de büyük miktarlarda token gönderdi. Bu transferlerde Binance zaman zaman bu fonları, Ripple’a geri gönderir.

“sportsbet”

Esasen San Francisco merkezli blockchain devi, toplam XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor. Ve birden fazla platformda, kripto para biriminin benimsenmesi adına piyasaya sık sık yüksek miktarda XRP sürüyor.

Dahası Ripple’nin, çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP sattığı artık herkes tarafından biliniyor. Hatta bu durum SEC tarafından açılan davaya da konu oldu. Ancak bu seferki transfer satıştan ziyade, varığın likiditesini artırmaya yönelik yapılan bir işlem gibi görünüyor.

Ripple haberleri: şirket kaç yıl boyunca XRP satacak?

Bu arada San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple’ın 20 yıl boyunca XRP satışlarına devam edeceği tahmin ediliyor.

Şöyle ki; 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturdu. Hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

XRPArcade tarafından yayımlanan bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 200 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 20 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam etmesi bekleniyor.

Ripple haberleri: Ripple’dan Güneydoğu Asya’da gücüne güç katacak hamle! 30 Mart 2021

Ripple, Güneydoğu Asya’daki varlığını genişletmek için Malezya merkezli bir şirket ile ortak oluyor! İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla yeni koridorlar açmak üzere Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’da yüzde 40 hisse satın aldı.

ripple haberleri Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer!

Ortaklık, şirketin Güneydoğu Asya’daki konumunu daha da güçlendirmesine olanak tanıyacak. Ripple’a göre, bu bölgenin sınır ötesi ödemeler için “standart bir entegrasyona” ihtiyacı var.

Ripple, geçtiğimiz hafta Güneydoğu Asya’daki operasyonlarını yönetmek için eski bir Uber yöneticisi olan Brooks Entwistle’ı ekibine dahil etti. Şimdi de sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’da yüzde 40 hisse satın aldı.

koinmedya_brave

Regülatörler bu ortaklığa yeşil ışık yakarsa, Entwistle, Ripple’ın satın almadan sorumlu başkan yardımcısı Amir Sarhanghi ile birlikte Tranglo’nun yönetim kurulunda yer alacak.

Bu arada şubat ayında Tranglo, Uganda ve Brezilya’nın yanı sıra, dünyanın en büyük iki havale alıcısı olan Nijerya ve Gana’da yeni ödeme kanalları açtı.

Ripple “Line oF Credit” hizmeti

Ripple haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşterilerin hem ODL hem de Kredi hizmeti veren “Line of Credit” çözümünden yararlanabileceklerini söyledi:

“Bu haberi vermekten heyecan duyuyoruz – Tranglo’nun APAC ayağını RippleNet ile birleştirmek, hem ODL hem de Line of Credit hizmetimizden yararlanabilen müşteriler için daha da iyi bir deneyim yaratacak!”

Ripple haberleri: Ripple kurucusu XRP cüzdanını boşaltıyor!! (29 Mart 2021)

JedMcCaleb, milyonlarca XRP satıyor! Ripple’in ilk CTO’su Jed McCaleb, XRP cüzdanını boşaltmaya devam ediyor.

Ripple haberleri

XRPscan, Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, son iki hafta içinde üzdanından piyasaya sürmek için 127 milyon XRP çıkardığını tespit etti.

McCaleb’in cüzdanı boşalıyor!

Jed McCaleb, geçtiğimiz iki hafta içinde tacostand olarak bilinen cüzdanından nakde çevirmek üzere yaklaşık 127 milyon XRP tokeni çekti.

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan Jed McCaleb’e ait cüzdandan toplam 126.6 milyon XRP’nin taşındığı 15 büyük kripto işlemi gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

ripple haberleri Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer!

Jed McCaleb’in 126.6 milyon XRP’yi nakite çevirdiği bu işlemlerin USD karşılığı ise; 0.55$’lık mevcut fiyattan yaklaşık 71,000,000$’a tekabül ediyor. Bununla birlikte McCaleb’in cüzdanında satılmayı bekleyen 336 milyon XRP daha var.  

Ünlü kurucu neden XRP satıyor?

Aynı zamanda Stellar’ın kurucusu olan McCaleb, 2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ekibindeydi ancak 2014 yılında Stellar’ı geliştirmek üzere şirketle yollarını ayırdı. Daha sonra Ripple olarak yoluna devam eden OpenCoin’i kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın sabit bir programa göre 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Yani tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi. Satışların, XRP fiyatını etkilememesi adına şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yılllık bir anlaşmaya vardılar. 

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

McCaleb bundan önce de 152 milyon XRP sattı!

Bundan önce de yine şirketin kurucu ortağı dokuz gün içinde 152 milyon XRP tokenini nakde çevirmişti. Bu da yaklaşık 65.183.376 dolara tekabül ediyor. McCaleb’in yaptığı sık satışlar, genellikle XRP’nin fiyatını etkilemiyor.

Çünkü 2016’da yapılan anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Ripple McCaleb’in tek seferde dev miktarlarda XRP satmasını önlemek için ona parça parça ödeme yapıyor.

Bu arada McCaleb de Ripple’ın kurucu ortaklarından biri ve kayıtsız yatırım sözleşmeleri (tahvil satmakla suçlanan Larsen ve Garlinghouse gibi McCaleb de XRP satıyor. Ancak Ripple’ın kurucu ortağı olmasına ve XRP satmasına rağmen, kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı ile ilgili davada henüz McCaleb’in adı geçmedi.

Kaynak

Ripple, dünyanın çapında bankalara, finansal kurumlara ve kuruluşlara çözümler sunan bir blockchain şirkettir. Bankalar, ödeme işlemcileri ve dünya çapında ünlü havale sağlayıcılarının yer aldığı ödeme piyasasında sağlam bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Esasen Ripple’ın yapmaya çalıştığı şey; şirketlerin büyük miktarlarda atıl sermaye tutmasını önlemek için kripto para birimi destekli hızlı ve uygun maliyetli bir blockchain oluşturmak.

Bu minvalde oluşturulan likidite platformu On-Demand Liquidity (ODL) de para birimlerinin “saniyeler içinde” aktarılmasını ve dönüştürülmesini sağlıyor. ODL aynı zamanda 200’den fazla bankacılık ve finansal ortağı bir araya getiren RippleNet olarak adlandırılan ana ağın bir parçası.

Ayrıca 2020’nin ikinci çeyreğinde RippleNet tabanlı Line of Credit (Kredi Sınırı) adlı yeni bir hizmet başlattı. Müşteriler kredi ile XRP alabilecek. Bu adım, performanslarını artırmak isteyen şirketler için önemli. Çünkü aynı zamanda Ripple, özellikle ODL platformunu kullanan seçkin müşterileri için işletme sermayesi kredisi sağlıyor.

Şirketin resmi raporuna göre, bu yeni hizmet ODL müşterileri tarafından olumlu karşılandı. Line of Credit çözümünden faydalanacak olan firmalar, bu fonları hizmetlerini geliştirmek, daha verimli hale getirmek veya yeni ürünler sunmak için kullanabilir.

Kaynak

Ripple haberleri: Borsalar yakında XRP’yi tekrardan listeleyebilir! (26 Mart 2021)

XRP’nin bazı kripto borsalarından çıkarılmasının ardından, devam eden kampanyalar, atılan adımlar ve son gelişmeler, dijital varlığın yakın gelecekte yeniden listelenebileceğini gösteriyor.

Şöyle ki; “XRP Ordusu” olarak anılan XRP savunucuları, borsalar üzerinde baskı oluşturan bir hareket başlattı. Ve Twitter’da birçok ülkede trend olan “#RelistXRP” etiketiyle kripto parayı yeniden listeletmek için harekete geçti.

Ripple nedi? XRP nedir?

Hareketin geçtiğimiz birkaç gün içinde yakaladığı coşku ve bunu destekleyen binlerce hesap, son zamanlarda XRP’nin yeniden listelenmesine yönelik artan talebin seviyesini gösteriyor. Esasen bu ilgi ve talep aynı zamanda, dijital varlığın değerini de olumlu yönde etkileyebilir.

Nitekim Ripple aleyhinde açılan davadan bağımsız olarak, kripto para son zamanlarda iyi bir ivme yakaladı. Ve geçen hafta kayda değer bir artış gördü. Bu yükseliş, zor zamanlardan geçen bir varlık için oldukça umut verici görünüyor.

ripple haberleri Ripple ve dev kripto borsası arasında milyon dolarlık transfer!
XRPUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

Geçen hafta, SEC tarafından başlatılan yasal mücadeleye rağmen XRP fiyatında yaşanan bu %9’luk artış, XRP’ye yönelik ilginin arttığını gösteriyor.

Aynı zamanda son raporlar, Ripple Labs’ın kurucusu Chris Larsen’in, şirket aleyhine açılan davayı reddetmek amacıyla şirketin CEO’su Bradley Garlinghouse ile birlikte önemli girişimlerde bulunduklarını ortaya çıkardı.

Ripple haberleri

Bu arada Amerikalı editör Michael Arrington Twitter’da birkaç gün önce, yasal savaşın Ripple lehine sonuçlanacağını ima etti. Ve Coinbase ve diğer platformların XRP’yi yeniden listelemelerinde herhangi bir risk bulunmadığını söyledi.

Ripple ve SEC arasındaki dava nasıl sonuçlanır?

2012’de piyasaya sürülen XRP, 24,45 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ile en büyük yedinci kripto para birimidir. 

Kripto para birimi hemen hemen piyasaya çıktığı günden bu yana zaten merkezi olduğu gerekçesiyle eleştiriliyordu. Eleştirilerin başında Ripple ağı (RippleNet) üzerinde değer transfer etmeyi sağlayan bu kripto paranın arzının yaklaşık %60’ının şirkete ait olması geliyor.

Geçen yılın sonlarında SEC, şirketin üst düzey iki yöneticisinin “kayıtsız, menkul kıymet satışı yoluyla 1.3 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini iddia etti. Ripple Labs, SEC tarafından kendisine yöneltilen tüm iddiaları reddetse de aralarında Binance.US, Coinbase, Bitstamp, Crypto.com ve Bittrex’in de yer aldığı birçok kripto borsası XRP’yi delist etti.

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle XRP’nin Amerikalı yatırımcılara satılması, kayıtsız menkul kıymet satışı olarak görülüyor. Ve Ripple, üst düzey iki yöneticisi ile birlikte, kayıtsız tahvil satışı yapmakla yargılanıyor.

Ripple haberleri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan yasal savaşın ardından; pek çok kripto para platformu Ripple’a cephe alırken; şirketin yerel tokeni XRP bazı borsalardan çıkarıldı.

Ancak davanın ardından her platform, dijital varlığın satışı veya değişimi konusunda farklı parametreleri baz aldı. Bazı şirketler, XRP’yi yalnızca ABD platformlarından kaldırırken, bazıları ise küresel çapta bir delist işlemi gerçekleştirdi.

Ayrıca bazı kripto borsaları, tokeni listesinden çıkarırken, bir kısmı alım satım işlemlerini durdurdu, askıya aldı veya devre dışı bıraktı.

Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu ve iTrustCapital gibi platformlar ise, faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde Ripple tokeni için alım satım işlemlerini askıya aldı.

Bununla birlikte, son gelişmeler, dijital varlık için bu sürecin yavaş yavaş sona ermeye başlayacağına işaret ediyor. Artan propagandalar borsaların  kriptoyu yeniden listelemek zorunda kalacağını ve raporlar ise davanın Ripple lehine sonuçlanması gerektirdiğini gösteriyor.

Kaynak


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple yüzde 35 ilave düşüşe hazırlanıyor olabilir mi?

Coin Ajans

Goldman Sachs analisti Küresel daralma nedeniyle öyle bir BTC fiyat tahmini söyledi ki… TAKİP ET

Forbes: “Bitcoin dört gözle DeFi balonunun patlamasını bekliyor” TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası