CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ripple ve Ethereum’da Büyük Düzeltme Riski! İşte Analistlerin Hedefleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Analistlere göre, Ethereum ve Ripple (XRP)’ın büyük bir iyileşme görmesi için ETH’nin en az 150 dolara geri dönmesi gerekecek.

Ripple ve Ethereum’da
kasvetli kısa vadeli eğilimler görünüyor

Cumartesi günü Bitcoin fiyatındaki yüzde 10’a yakın düşüşün ardından, altcoin pazarı bir kez daha sert bir düşüş gösterdi. Özellikle XRP ve Ethereum rekor seviyelere göre sırasıyla yüzde 94 ve yüzde 91 azaldı. Altcoin’lerin ezici performansı, tüm kripto para piyasasının değerlemesinin Mart başından beri 100 milyar doların üzerinde düşmesine neden oldu.

Ripple ve Ethereum’da Büyük Düzeltme Riski! İşte Analistlerin Hedefleri 4
Kaynak: DonAlt

Son haftalarda XRP’nin fiyatı, Ripple tarafından XRP’nin
kurumsal satışlarının önemli ölçüde azaltılmasına rağmen, 2017 ortasından beri
görülmeyen seviyelere düştü. Geçtiğimiz yıl boyunca analistlere göre, küçük
piyasa değeri olan altcoin’ler genellikle XRP’nin kısa vadeli fiyat trendini
izledi. XRP’nin fiyatı düştüğünde, düşük piyasa değeri olan kripto para
birimleri de düşük performans gösterir.

“Ethereum ve Ripple’ın yükselişi bu seviyeye bağlı!”

XRP’nin cansız momentumu ve makro düzeyde art arda üç düşük seviye, alıcıların kısa vadede XRP’ye verecekleri desteğin düşük olduğunu gösteriyor. Ethereum, 2020’nin başından beri XRP’den daha iyi performans gösterse de Bitcoin’in anahtar direnç seviyelerinden çıkamamasından etkilenerek durgun bir eğilim görüyor. Önde gelen kripto para birimi analisti ve BTC tahminleri tutan DonAlt, Ethereum’un fiyatının büyük bir iyileşme olasılığını görmek için en az 150 dolara yükselmesi gerektiğini söyledi:

USD çifti daha da kötü görünüyor. ETH %90’ın üzerinde düştü ve şimdi daha düşük yükseklere kaymaya devam ediyor. Bir sonraki adımın yükseliş olması beni mutlu eder, ancak ETH 150 doların altında kapanırsa, daha yüksek fiyatları beklemek için çok az neden görüyorum.

Ripple ve Ethereum’da Büyük Düzeltme Riski! İşte Analistlerin Hedefleri 5
Ethereum’un uzun vadede bir ralliyi başlatmak için yakın zamanda yüzde 20’lik bir artış görmesi gerekiyor. Analistlere göre, bu hamle Ripple’a da yükselişi geri getirecek.

Bitcoin
ve altcoin fiyatarını yükseltecek herhangi bir katalizör var mı?

Kripto para piyasasında fiyatlarda yüzde 20’lik bir artışı tetikleyecek önemli katalizörlerin olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor; özellikle de koronavirüs pandemisine yönelik korku düzeyi artmaya devam ettikçe… Finansal analist Koroush AK konuya yönelik şunları söyledi:

Çoğu işletme ve bireyin hala 1/2 ay idarelik fonu var. Virüs yayıldığından süreç birkaç hafta değil birkaç ay sürer. Bakalım, fatura ödemek ve masanın üstüne yemek koymak için mücadele ederken, kaç kişinin Bitcoin almak istediğini görelim.

Bitcoin’in küresel hisse senedi piyasasının dibe vurmasının bir sonucu olarak yükseliş göstermesi gerektiğine inanıyorlar. ABD hisse senedi piyasasında ikinci çeyrekte elde edilen kazançlar henüz açıklanmadı, analistler de borsadaki kısa vadeli eğilim konusunda olumsuz olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

CME, Bitcoin Vadelileri Sıralamasında İkinciliğe Yükseldi: Bu Durum Neyin Habercisi?

Bitcoin ve Ethereum Tahminleriyle Nam Salan CEO, BTC’nin Son Rallisinin Sırrını Açıkladı!

Bitcoin Volatilitesi Yıllar İçinde Nasıl Şekillendi? – İşte Ayrıntılar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası