CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ripple (XRP) Bu G20 Ülkesinde Kullanıcıların Gözdesi Oldu!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – RippleNet’in talep üzerine likidite olarak isimlendirilen ODL isimli ürünü Latin Amerika Merkezli borsa olan Bitso’yu bölgenin en büyük kripto para yatırımcısı haline getiriyor. Bu hamle aynı zamanda XRP’nin Meksika’da benimsenmesini önemli ölçüde artırıyor. 

Ripple, resmi web sitesinde bir makale yayınladı. Makalede,
MoneyGram, Ripple ve Latin Amerika’da kripto alanında önemli bir güç haline
gelen Meksika merkezli kripto para borsası Bitso arasındaki iş birliğine
değiniliyor.

Bitso’da finans müdürü olan Bárbara González Briseño, Ripple’ın avantajlarından bahsediyor ve Meksika’ya yönelik olarak dışarıdan gelen ödemeleri son derece hızlı ve düşük maliyetli bir sürece dönüştürdüğünü vurguluyor. Ayrıca Ripple’ın Meksika’da bulunan bankasız nüfusun büyük bir kısmına finansman erişimi noktasında yardımcı olduğuna dikkat çekiyor.

Fiattan XRP’ye Dünyanın En Büyük Likiditesi

Briseño, Ripple’in ODL’si ile MoneyGram’ın yurtdışından Meksika’ya yapılan havalelerin çalışma biçimini önemli ölçüde değiştirdiğini ifade ederek Ripple’ın aynı zamanda Bitso’nun kendisini de dönüştürdüğünü belirtiyor. Briseño yaptığı açıklamada ayrıca “Dijital varlıklar sayisinde Dünyanın en büyük Meksika pezosu likiditesine sahibiz ve MoneyGram’ın Meksika’ya havale yapması için kilit değişim ortağıyız” ifadelerini kullanıyor.

Bitso, ODL hizmetini kullanarak 2018 sonundan beri Ripple ile işbirliği yapıyor. Ripple, Bitso ve bankacılık ortaklarına XRP’yi kullanarak doları Meksika pesosuna çok hızlı bir şekilde dönüştürme imkanı tanıyor ve bu işlem sadece dakikalar içinde meydana geliyor.

XRP ve ODL Benimsenmeyi Artırıyor

Bitso şimdi ODL’yi daha geniş bir alana yayıyor ve ortaklarına sunuyor. Son zamanlarda, Ripple sayesinde Meksika’da ODL ve XRP kullanımı önemli ölçüde arttı. Briseño konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Ripple ile çalışmaya başladıktan sadece birkaç ay sonra, ortaklarımıza tamamen işleyen bir çözüm sunabildik. Temmuz 2019’dan bu yana, benimsediğimiz transferlerin yanı sıra kolaylaştırdığımız transfer hacminde büyük bir artış gördük.”

Bitso’nun finans müdürüne göre, Ripple’ın ODL’si Meksika’ya
yapılan tipik sınır ötesi ödemelerin maliyetini beşte bir seviyesine indirdi.

Bitso Daha Büyük Bir Pazar Payı Elde Etmeyi Hedefliyor

ABD’de şu anda 11 milyondan fazla Meksika vatandaşı yaşıyor ve çalışıyor. Bitso, iki ülke arasındaki ulus ötesi ödeme pazarının yılda en az 35 milyar dolar değerinde olacağına inanıyor. Geçen yıl pazarın yüzde 1,5’ini elde ettikten sonra, 2020’de Bitso on kat daha büyük bir pasta parçası almak için planlamalar yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin ile altcoinler arasındaki korelasyon ilginç sinyaller veriyor! Altcoinler bağımsızılık ilan edebilir mi?

Bitcoin Balinaları Satışa mı Hazırlanıyor? İşte Kritik Veriler

ABD Başkanı Trump’ın Teşvik Paketi Çağrısı Bitcoin’e İvme Kazandırdı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası