CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ripple (XRP) için çarpıcı rapor: İşlemlerin %98’i değersiz

kripto para haber coinajans

Yeni bir araştırma makalesi, büyük Blockchain platformlarındaki işlemlerin büyük çoğunluğunun değersiz olduğunu ortaya koydu. Makaleye göre EOS, Tezos ve XRP’den oluşan bu platformlar, büyük ölçüde spam ya da değersiz token’ların airdrop’u için kullanılıyorlar.

Makalenin özet kısmında “Analizimiz, işlemlerin sadece küçük bir kısmının değer aktarımı amacıyla gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor. EOS’taki işlemlerin yüzde 95’i değersiz bir token’ın airdrop’undan kaynaklanıyor. XRP defterindeki işlemlerin sadece yüzde 2’si değer aktarımı içerirken Tezos’ta yüzde 82’si fikir birliğini sağlamak için kullanıldı.” deniliyor.

Makale, Imperial College London doktora öğrencisi Daniel Perez, University College London araştırmacısı Jiahua Xu ve Brave’de baş bilimci olan Benjamin Livshits tarafından yazıldı.

XRP ile ilgili bölümde, “Gözlem dönemimiz boyunca XRP defteri, değersiz işlemlerle dolu görünüyordu. XRP defteri üzerinde hem işlem hacmi hem de token’ının değerinin son derece manipüle edilebilir olduğunu öğrendik.” ifadeleri kullanılıyor.

Tezos hakkında ise işlem hacminin çoğunun kaynağının blok zincirinin oylama süreci olduğu sonucuna varılıyor.

Makale yazarları, bu üç büyük Blockchain platformunun yüksek işlem kapasitesine sahip olduğunu fakat mevcut kullanımlarının potansiyellerine uymadığını not ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Halka açık satış sonrası listelenen Atari’nin (ATRI) fiyatı hızla çakıldı

MetaMask Google Play’de yeniden yayında

Coin Ajans

Uzmanlar tartışıyor – Ripple geleceği nasıl olacak? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası