CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ripple (XRP) neden artışa geçti? Kazanımlarını koruyabilecek mi?

kripto para haber coinajans

Bir süredir 15 ila 16 sent aralığında işlem gören XRP son 24 saat içinde %10’dan fazla artarak 17 sentin üstüne çıktı. Peki bu ralli, kripto para birimini 20 sent barajına doğru ilerletebilecek kadar güçlü mü?

XRP güçlü görünmesine rağmen, pazarın geri kalanı hâlâ çöküyor. XRP’nin dalgalanması daha geniş bir piyasa rallisini tetikleyemedi. Binance tokeni de yaklaşık %7 oranında tırmandı.

XRP’den daha yüksek piyasa değerine sahip olan Bitcoin ve Etheruem, yatay işlem görüyor. Neyse ki hâlâ yeşil bölgedeler ve her ikisi de bu haberin yazıldığı esnada %1’den az marjinal bir artış kaydediyorlar.

XRP neden artışa geçti?

XRP’nin arkasındaki şirket Ripple ile ilgili yeni bir gelişme olmadı. Bu son hareketin teknik bir hareket olduğunu gösteriyor. Kripto para 15 sentin altına altına düştükten sonra, son geniş piyasa hamlesi sırasında düşüşü düzeltmek ve uzun vadeli aralığına geri dönmek için yeterince ivme kazanamamıştı. Kripto para nihayet yukarı yönlü kırıldı ve ivme kazandı.

Bir sonraki yükseliş dalgasında XRP, 20 sent direncini test etmek için yeterli boğa desteğine ve uzun vadede 17 sentin üzerinde kalmak için güçlü desteğe sahip olacak.

Piyasadaki hissiyat olumlu

Bitcoin liderliğindeki piyasa durağanlaştı. Herhangi bir önemli gelişme veya büyük bir değişiklik söz konusu değil. Bitcoin’in zorluk ayarlaması, teşvik paketi ve ABD’deki işsizlik sayısındaki artış; piyasayı pek de etkilemedi. Bu durum boğaların tükenmesine işaret ettiği için yatırımcılar adına endişe verici olabilir.

Söz konusu durum günlük işlem hacmindeki düşüşle de destekleniyor. Büyük yükseliş hamleleri sırasında işlem hacmi Bitcoin için 50 milyar doların üzerinde seyretti. Son birkaç gün içinde ise kademeli olarak düştü ve şimdi 36 milyar dolarlık bir seviyede.

Kilit destekler sağlam görünüyor ve bu olumlu bir işaret. Herhangi bir küçük tetikleyici, fiyatların giderek artmasına neden olabilir. Mevcut finansal görünümde herhangi bir varlığın bir sonraki yönünü tahmin etmek hayli zor.

zycrypto

Üç ünlü isimden Bitcoin tahminleri: “Koronavirüs BTC’ye yarayacak.”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti!

Coin Ajans

İki yılın zirvesine tırmandı: Monero (XMR) neden artıyor?

SushiSwap’ın kurucusu, aldığı 38 bin ETH’nin tamamını iade etti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası