CoinAjans.com
Ripple Haberleri

“Ripple XRP satışında bulunmak zorunda”: Ripple CFO’su

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_banner

Ripple CFO’su David Schwartz’a göre Ripple XRP satışında bulunmak zorunda. Hem ARGE çalışmalarının finansmanı hem de balina oluşumlarının önüne geçmek için XRP arzını Ripple yönetmeli.


Ripple XRP satışında bulunmak zorunda

Ripple’ın ay başında 1 milyar adet XRP’yi emanet hesaplarından serbest bırakması, XRP dump’ı konusunda eski tartışmaları tekrardan alevlendirdi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu konudaki tartışmalara XRP satışına rağmen Ripple’ın XRP fiyatlarını kontrol edemeyeceğini ve XRP fiyatlarının piyasada belirlendiği yönde cevap verdi. Garlinghouse’a göre Ripple, XRP fiyatlarında manipülasyon yapamaz. Garlinghouse’un iddiasına göre XRP’de Bitcoin’de olduğu gibi balina yatırımcılar bulunmuyor. Bu nedenle XRP fiyatlarında manipülasyon olanağı Bitcoin’de olduğu gibi yok.

Lütfen Bkz: Ripple destekli BRD cüzdanından blockchain uyumlu araçlar

Ripple CFO’su David Schwartz, XRP arzındaki artışlarla alakalı ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere üretilen toplam XRP miktarı 100 milyar adet. Piyasada işlem gören toplam XRP adedi ise 43,65 milyar adet. Yani oransal olarak toplam XRP’lerin yüzde 56’sı piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Schwartz’a göre Ripple’ın kontrolündeki XRP’ler emanet hesaplarda kilitlenmiş durumda. Bu sayede üçüncü şahısların (Buna Ripple yöneticileri de dahil) emanet hesaplarda tutulan XRP’lerle şahsi kazanç elde etmeleri imkânsız.

Schwartz, emanet hesaplardaki XRP’lerin birden değil kademeli biçimde azar azar piyasaya sürüldüğünü belirtti. Bu sayede piyasada ciddi dalgalanmaların önüne geçildiğini ileri sürdü.  Schwartz ayrıca bu satış stratejisi ile XRP balina oluşumlarının engellendiği iddia etti.

Lütfen Bkz: Ripple Beyaz Sarayda lobicilik yapıyor

Kısaca Schwartz’a göre ARGE çalışmalarını desteklemek için Ripple XRP satışında bulunmak zorunda. Ripple ise fiyat manipülasyonlarının önüne geçmek için bu süreci profesyonel ve şeffaf biçimde yönetmeye devam edecek.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki güncel değişimi görüyoruz.

ripple xrp satışında “Ripple XRP satışında bulunmak zorunda”: Ripple CFO’su

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple fiyatı kritik bölgede! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple bu seviyeyi geçmediği müddetçe tehlikede!

Coin Ajans

Korkutan Ripple XRP fiyat tahmini – 0.07 dolara düşüş mümkün mü?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası