CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ripple, XRP, SEC davası ve düşen fiyatlar ile kripto parayı tutmalı mı yoksa satmalı mısınız?

kripto para haber coinajans

Piyasada XRP ve Ripple ile ilgili çok fazla kafa karışıklığı varken, yatırımcıların aklına takılan bir soru var: “XRP almalı, satmalı ya da tutmalı mıyım?” Bildiğiniz gibi her şey SEC davasıyla başladı.

Ripple ve. SEC: Dava

SEC’in Ripple ve iki yöneticisi – Chris Larsen ve Brad Garlinghouse – aleyhine açtığı dava şu anda en trend konu. Michael Saylor’un bitcoin portföyün, daha fazla bitcoin satın alan kurumların vb. önüne geçmiş durumda. Birçok ana akım medya da bu habere yer verdi.

Haber çıktıkça XRP’nin fiyatı düşmeye başladı. Yazım sırasında XRP, son 24 saatte -% 16,7 düştü ve piyasa değeri açısından dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunu kaybetti.

Ripple aleyhine açılan dava, SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak görmesinden ve Ripple’ın 2013’ten beri yaptığı şeyin, cezalandırılabilir bir suç olan “kayıtsız menkul kıymetler satmak” olmasından kaynaklanıyor.

Ayrıntılara girmeden, önümüzde neler olabileceğine dair birkaç senaryoya bakalım.

SEC kazanırsa?

Bu, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu anlamına gelir ve çoğu borsa, fiyatlardaki düşüşün devam etmesine neden olur. Ripple ağır para cezasına çarptırılacak ve Garlinghouse ve Larsen muhtemelen hapse gönderilecek. Ancak, bu olası değil ve daha fazla para cezasına yol açan bir çözüm olabilir.

Oyunu bitirmek mi? XRP, değerini büyük ölçüde kaybeder; Ripple’ın ortakları muhtemelen fon transferi ve likidite sağlamak için XRP’yi kullanan ODL’lerini kullanmayı bırakacaktır.

Ripple kazanırsa

Bu, XRP’nin fiyatının toparlanmasına neden olur ve normalde olduğu gibi devam eder. Fiyat ilk başta XRP ordusundan FOMO’ya ve ikinci bir dalgalanmaya neden olan “sana söylemiştim” diyen bir tweet dalgasına yol açacaktır.

Yazım zamanında kimin galip geleceğini tahmin etmek zor. Ancak mevcut senaryoda Ripple veya XRP ile ilgili şirketlerin başı belaya girecek. Bitwise ve bu tür birçok şirket hâlihazırda XRP’den uzaklaştı. Davanın gittiği yöne bağlı olarak, kullanıcılar/şirketler ya XRP’ye yeniden ısınabilir ya da sonsuza dek terk edebilir.

Ripple, XRP, SEC davası ve düşen fiyatlar ile kripto parayı tutmalı mı yoksa satmalı mısınız? 4

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, fiyat 0.786-Fibonacci seviyesine dokunduğu için en kötüsü bitti. Belki de kısa vadede, daha fazla haber ortaya çıkana kadar bu seviyeyi kararsız bir şekilde ilerlemesini bekleyebiliriz.

Bu gelişmeye bağlı olarak, fiyat yeni yönünü tayin edebilir. Kısa vadede, Ripple veya XRP için işler kötüye giderse XRP’nin 2020’nin en düşük seviyesine ulaşması kaçınılmaz olur.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Kripto para yatırım firmasından 2020’nin ilk çeyreğinde rekor geldi!

Coin Ajans

İki kripto firması daha fazla AB kara para aklamayı önleme kurallarından dolayı kapanma kararı alıyor

Coin Ajans

BitMEX CEO’su, YFI için 100,000 dolar tahminine sıkı sıkıya sarılıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası