CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde kritik karar anı! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Ripple (XRP) fiyat grafiğinde karar anı! Yakın vadede XRPUSD paritesini hangi seviyeler bekliyor?

Ripple Teknik Analizi: XRP fiyatını bekleyen kritik seviyeler!

Ripple (XRP) fiyatı,  0.5000$ civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya. Yakın vadede büyük bir düzeltmeyle karşılaşmamak için 0,4450 doların üzerinde kalması gerekiyor.

XRP fiyatı kritik bir dirençle karşı karşıya!

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde kritik karar anı!

Son günlerde XRP 0,4200 dolar ve 0,4500 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde oldukça iyi bir ivme kazandı. Fiyat, 0.4500$ seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde de kalmayı başardı. Ancak Ripple 0.4950$ ve 0.5000$’ık direnç seviyelerini aşmaya çalışırken, Bitcoin ve Ethereum çok daha fazla yükseldi.

Düzeltmeden önce XRP’nin en son zirvesi, 0,4950$ civarındaydı. Bu seviyede tepe oluşturduktan sonra fiyat, 0,4800 dolarlık destek seviyesinin altına kırıldı.

“daisyturkiye”

Pariteyi en düşük 0.3937$’dan en yüksek 0.4954$’a taşıyan son yükseliş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altında işlem gördü. Dahası XRPUSD paritesine ait 4 saatlik grafikte 0.4700$ civarında destekle oluşan üçgenin altında da bir kırılma oldu.

Fiyat şu anda 0.4500$’ın üzerinde konsolide oluyor ve 4 saatlik grafikte 100 basit hareketli ortalamayı test ediyor. Bu arada 0.3937$’dan 0.4954$’a doğru gerçekleşen yükselişin %50 Fib geri çekilme seviyesi de 0.4500$’lık desteğe yakın.

0,4500 dolarlık destek bölgesinin altında gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma, keskin bir düşüş başlatabilir. 0.4550$ altında oluşacak aşağı yönlü bir kırılma yakın vadede boğalar üzerinde baskı oluşturabilir. Bu durumda, fiyat muhtemelen 0,4000 dolarlık desteği tekrar test edecek.

Ripple nedi? XRP nedir?

Yakın vadede XRP yükselir mi?

Ripple 0,4500 dolarlık desteğin üzerinde kalmayı başarırsa, yeni bir ralli başlatabilir. Bu durumda yukarı yöndeki ilk direnç 0,4950 dolar seviyesine yakın olacak.

En önemli direnç ise hala 0,5000$ civarında. 0,5000 doların üzerinde oluşacak net bir kırılma, güçlü bir artışa kapı açabilir. Böylece bir sonraki ana direnç ise, 0.5200$ seviyesine yakın olacak. Boğaların bu direnci aşması halinde fiyat, 0.5500$ seviyesine doğru yükselebilir.

“daisyturkiye”

Teknik göstergeler:

  • 4 Saatlik MACD: XRPUSD için MACD, yükseliş bölgesinde ivme kazanmaya çalışıyor.
  • 4 Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): RSI şu anda 50 seviyesinin altında.
  • En önemli destek seviyeleri:  0.4500$, 0.4200$ ve 0.4000$
  • En önemli direnç seviyeleri: 0.4950$, 0.5000$ ve 0.5500$ 

Kaynak

XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi? (22 Şubat 2021)

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Ancak ya alehte sonuçlanırsa…

XRP fiyatlarında sabahın erken saatlerinde gelen yüksek alım baskısı, fiyatlarda büyük bir değişime yol açıtı ve fiyatlar 50 cent seviyesinden 65 cent’e kadar çıktı.

XRP’deki bu hareketlilik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanının Ripple lehindeki açıklamaları ve Ripple’ın genel merkezini Wyoming eyaletine taşıma kararının ardında geldi. Ripple lehine gelişen bu açılımlar, XRP fiyatlarına olumlu yansıdı. Ancak kalıcı bir etki doğurup doğurmayacağı tartışılır. Zira XRP 65 cent’i gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile fiyatlar başladığı seviyeye geri döndü. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde kritik karar anı!

Yukarıdaki grafik XRP piyasasında ciddi bir manipülasyonun yaşandığı şeklinde de yorumlanabilir.

Top kripto paraların son 3-6 aylık serüvenine baktığımızda birçoğunun 2017-2018 dönemindeki rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu kripto paralara örnek olarak Bitcoin, Ethereum ve Binance’i verebiliriz. Cardano da oldukça yakın. Muhtemelen SEC davası olmasaydı bu listeye Ripple’ın XRP’sini de ekleyecektik!

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Bu senaryoya göre şu an XRP almak, çok iyi bir yatırım kararı olacaktır. Ancak dava Ripple lehinde sonuçlanmazsa ya da uzarsa o zaman XRP almak pek de mantıklı karar olmayacaktır.

Kısaca Ripple fiyatlarını XRP teknik analizinden tahmin etmek pek de kolay olmayacaktır. XRP fiyatlarını içsel faktörlerden ziyade dışsal gelişmeler belirliyor: SEC davası, balina hareketleri ve kripto para borsalarının list/delist kararları vesaire.

Yine de bazı temel teknik göstergelere göz atabiliriz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki günlük değişimi, Bollinger Bandlarını (BB) ve Stokastik RSI değerlerini görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde kritik karar anı!

Fiyatlar BB bantlarının içerisinde hareket ediyor ve 65 cent seviyesinde bir direnç hattı oluşuyor. Stokastik RSI değerleri ise aşırı satım bölgesinde ve trend değişim sinyali veriyor. Yani XRP, tekrardan 65 cent’i test edebilir.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.62 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5000 Türk Lirası veya 620 dolar alınabilmektedir.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın: https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple fiyatı için en ölümcül senaryo: 19 cent

Coin Ajans

Coinbase Ripple’ı (XRP) yeniden listeler mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Eski SEC başkanından Ripple’a büyük destek! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası