CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde yükseliş işaretleri! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Ripple (XRP) fiyat grafiğinde, yükselişe dair işaretler artıyor! Yakın vadede pariteyi hangi seviyeler bekliyor?

Ripple Teknik Analizi: XRP neden yükselebilir?

Ripple, USD karşısında 0,4500 dolarlık kilit destek bölgesinin üzerinde konsolide oluyor. XRP fiyatı yükselişe dair önemli işaretler verior. Parite yakın vadede 0,5000 dolarlık direncin üzerine çıkabilir.

Ripple fiyatı yükselişe hazırlanıyor!

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin ve Ethereum dolar karşısında güçlü yükseliş hareketleri sergiledi. XRP fiyatı da istikrarlı yükseldi ve 0.4500$ seviyesinin üzerinde güçlü bir destek tabanı oluştu.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde yükseliş işaretleri!
  • Son zamanlarda, 0,4660 dolarlık direnç kırıldı. Fiyat 0.4800$ seviyesinin de üzerine çıktı, ancak 0.4880 dolardan geri çevrildi. Dolayısıyla 0.4800$ seviyesinin altında aşağı yönlü bir düzeltme oldu.
  • Ayrıca 0.4557$’dan 0.4900$’a doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin de altına düştü. Ardından XRP, 0,4720 doların altına düşse de 0,4620 doların üzerinde kalmayı başardı.

XRPUSD paritesine ait saatlik grafikte 0,4630 dolara yakın bir destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var. Trend çizgisi,  0.4557$’dan 0.4900$’a doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

“daisyturkiye”

Fiyat şu anda, 0,4500 dolarlık destekle birlikte 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor. İlk direnç 0,4880 dolar seviyesine yakın. 0,4880 doların üzerinde gerçekleşecek net bir kırılma, büyük olasılıkla 0,5000 dolarlık direncin üzerindeki bir ralliye kapı aralayacaktır. Bu durumda bir sonraki kilit direnç 0,5500 dolar olabilir.

Fakat 0,4880 ve 0,5000 doların üzerinde net bir kırılma olmazsa, parite aşağı yönlü bir düzeltmeye geçebilir. Bu durumda ilk destek, 0,4720 dolar seviyesine yakın olacak.

Bu arada ana destek trend çizgisine ve 0,4550 dolar seviyesine yakın. Trend çizgisinin ve 0.4550$ altında oluşacak aşağı yönlü bir kırılma yakın vadede boğalar üzerinde baskı oluşturabilir.

Teknik göstergeler:

  • Saatlik MACD: XRPUSD paritesi için MACD, yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): XRPUSD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • Önemli destek seviyeleri: 0,4720, 0,4600 ve 0,4550 doları
  • Önmeli direnç seviyeleri: 0,4880, 0,5000 ve 0,5500 dolar.

Kaynak

“daisyturkiye”

XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi? (22 Şubat 2021)

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Ancak ya alehte sonuçlanırsa…

XRP fiyatlarında sabahın erken saatlerinde gelen yüksek alım baskısı, fiyatlarda büyük bir değişime yol açıtı ve fiyatlar 50 cent seviyesinden 65 cent’e kadar çıktı.

XRP’deki bu hareketlilik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanının Ripple lehindeki açıklamaları ve Ripple’ın genel merkezini Wyoming eyaletine taşıma kararının ardında geldi. Ripple lehine gelişen bu açılımlar, XRP fiyatlarına olumlu yansıdı. Ancak kalıcı bir etki doğurup doğurmayacağı tartışılır. Zira XRP 65 cent’i gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile fiyatlar başladığı seviyeye geri döndü. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde yükseliş işaretleri!

Yukarıdaki grafik XRP piyasasında ciddi bir manipülasyonun yaşandığı şeklinde de yorumlanabilir.

Top kripto paraların son 3-6 aylık serüvenine baktığımızda birçoğunun 2017-2018 dönemindeki rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu kripto paralara örnek olarak Bitcoin, Ethereum ve Binance’i verebiliriz. Cardano da oldukça yakın. Muhtemelen SEC davası olmasaydı bu listeye Ripple’ın XRP’sini de ekleyecektik!

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Bu senaryoya göre şu an XRP almak, çok iyi bir yatırım kararı olacaktır. Ancak dava Ripple lehinde sonuçlanmazsa ya da uzarsa o zaman XRP almak pek de mantıklı karar olmayacaktır.

Kısaca Ripple fiyatlarını XRP teknik analizinden tahmin etmek pek de kolay olmayacaktır. XRP fiyatlarını içsel faktörlerden ziyade dışsal gelişmeler belirliyor: SEC davası, balina hareketleri ve kripto para borsalarının list/delist kararları vesaire.

Yine de bazı temel teknik göstergelere göz atabiliriz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki günlük değişimi, Bollinger Bandlarını (BB) ve Stokastik RSI değerlerini görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP grafiğinde yükseliş işaretleri!

Fiyatlar BB bantlarının içerisinde hareket ediyor ve 65 cent seviyesinde bir direnç hattı oluşuyor. Stokastik RSI değerleri ise aşırı satım bölgesinde ve trend değişim sinyali veriyor. Yani XRP, tekrardan 65 cent’i test edebilir.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.62 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5000 Türk Lirası veya 620 dolar alınabilmektedir.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın: https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple yakın gelecekte 60 cente yükselebilir

Coin Ajans

Ripple’dan yüzde 20’lik gizemli sıçrayış! TAKİP ET

Coinajans.com

Goldman Sachs analisti Küresel daralma nedeniyle öyle bir BTC fiyat tahmini söyledi ki… TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası