CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi? TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Ancak ya alehte sonuçlanırsa…

XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi?

XRP fiyatlarında sabahın erken saatlerinde gelen yüksek alım baskısı, fiyatlarda büyük bir değişime yol açıtı ve fiyatlar 50 cent seviyesinden 65 cent’e kadar çıktı.

XRP’deki bu hareketlilik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanının Ripple lehindeki açıklamaları ve Ripple’ın genel merkezini Wyoming eyaletine taşıma kararının ardında geldi. Ripple lehine gelişen bu açılımlar, XRP fiyatlarına olumlu yansıdı. Ancak kalıcı bir etki doğurup doğurmayacağı tartışılır. Zira XRP 65 cent’i gördükten sonra ciddi bir satış baskısı ile fiyatlar başladığı seviyeye geri döndü. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi?

Yukarıdaki grafik XRP piyasasında ciddi bir manipülasyonun yaşandığı şeklinde de yorumlanabilir.

“daisyturkiye”

Top kripto paraların son 3-6 aylık serüvenine baktığımızda birçoğunun 2017-2018 dönemindeki rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu kripto paralara örnek olarak Bitcoin, Ethereum ve Binance’i verebiliriz. Cardano da oldukça yakın. Muhtemelen SEC davası olmasaydı bu listeye Ripple’ın XRP’sini de ekleyecektik!

Lütfen Bkz: Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

XRP yatırımcıları ciddi bir ikilemin içerisinde: Eğer SEC davası yakın zamanda Ripple lehine sonuçlanırsa XRP fiyatlarında olağanüstü bir pump yaşanır. Bu senaryoya göre şu an XRP almak, çok iyi bir yatırım kararı olacaktır. Ancak dava Ripple lehinde sonuçlanmazsa ya da uzarsa o zaman XRP almak pek de mantıklı karar olmayacaktır.

Kısaca Ripple fiyatlarını XRP teknik analizinden tahmin etmek pek de kolay olmayacaktır. XRP fiyatlarını içsel faktörlerden ziyade dışsal gelişmeler belirliyor: SEC davası, balina hareketleri ve kripto para borsalarının list/delist kararları vesaire.

Yine de bazı temel teknik göstergelere göz atabiliriz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarındaki günlük değişimi, Bollinger Bandlarını (BB) ve Stokastik RSI değerlerini görüyoruz.

“daisyturkiye”
ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP için teknik göstergelere mi bakmalı dışsal faktörlere mi?

Fiyatlar BB bantlarının içerisinde hareket ediyor ve 65 cent seviyesinde bir direnç hattı oluşuyor. Stokastik RSI değerleri ise aşırı satım bölgesinde ve trend değişim sinyali veriyor. Yani XRP, tekrardan 65 cent’i test edebilir.

9 Ocak Ripple Teknik Analizi

Ripple aldığı büyük darbelerden sonra dipte konsolide oluyor. Önce XRPBTC paritesine bakalım

Fiyat bir önceki analizimizde işaret ettiğimiz kutu içinde hareket ediyor. Alt bandı kırılmış değil. Konsolidasyon süreci tamamlandığında fiyatın kanal alt bandına doğru harekete geçmesi beklenebilir.

Not: Bir önceki analizimiz için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

XRPUSDT Paritesi

XRPUSDT kritik 32 cent desteğini yitirdikten sonra diplere savrulmuştu. 17,5 cent seviyesine kadar düşen Ripple fiyatı yavaş yavaş toparlanıyor. Dipte oluşan görüntü bir sonraki hamlenin 41 cent civarına doğru bir atak şekilde olabileceğini gösteriyor.

Fiyat grafikte üst sarı direnç hattına ulaştıktan sonra düzeltmeye gidecek ve 22 Şubat’ta ABD’den gelecek habere odaklanacak.

Ripple fiyatı, sektördeki diğer coinlerin aksine doğrudan haberlere odaklı hareket ediyor. Önce Airdrop FOMO’su sonra dava FUD’u. Ripple yatırımcısı oldukça heyecanlı geçen 2 ayın ardından Şubat ayını beklemeye koyuldu. Bakalım haberler olumlu mu yoksa olumsuz mu gelecek


2020 Ripple yorum

2020 Ripple yorumları son derece olumlu. 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra Ripple önemli bir yükselişe imza attı. Ripple yükselmeye başladığına göre artık kemerleri bağlama zamanı gelmiş demektir! Güncel Ripple yorumları için Tıklayın https://koinmedya.com/uzmanlarin-ripple-yorumlari-xrp-ne-kadar-olur/


Ripple düzeltmesi nerede sonlanır?

Ripple ana destek seviyesi 50 cent olarak göze çarpıyor. Bitcoin’in düzeltmeye gitmesi durumunda bu olasılığın gerçekleşeceğini varsayabiliriz.

Trade ederken her zaman B planınız olmalı. Ripple’ın ana hedefi 1 dolar ve üzeri. Bu yolculukta şu an için en ideal alım yerlerinden birinde olduğumuz aşikar. Zira mal destekte alınır dirençte satılır. Şu an XRP destekte kendine yer edinmiş durumda. Destek altına stop atmak kaydıyla Ripple harika alım fırsatı vermiş oldu diyebiliriz.

 

24 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Ripple Ripple! XRP show izliyoruz. Ripple hunharca yükseliyor, direnç tanımadan kırıp geçiyor. İnanılmaz ama gerçek Ripple tam 78 centi gördü! Peki son direnci aşabilecek mi?

Günlük güncellenen Ripple teknik analizi sayfamızda gelişmeleri sizlere an be an aktarıyoruz. Önceki güne ait detaylı incelemelerimizde de görebileceğiniz gibi XRP için belirli hedefler vermiştik. Ancak XRP bu hedefleri aşarak 2018 Eylül ayı zirvesine kadar yükselmeyi başardı.

Ripple’ın 12 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Spark coin airdrop haberi fitili ateşleyen kıvılcım oldu. Yatırımcılar XRP hodl etmek için saldırınca fiyat duraksız yükselmeye başladı.


Ripple neden yükseliyor?

XRP fiyatı ana destek hattına gelince yatırımcılar blok alım girdiler ve böylece destekten hızlı bir reaksiyon geldi. Yükselişi gören diğer yatırımcıların da FOMO duygusuna kapılmasıyla XRP pump yapmış oldu. Yani tamamen yatırımcı psikolojisi. Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-nedir-xrp-nereden-ve-nasil-satin-alinir/

Bu aşamada temkinli olmakta yarar var. Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere olası destek blokları 50 cent civarında yoğunlaşıyor.

23 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple inanılmaz işlere imza atmaya devam ediyor. Ethereum’un 600 doları gördüğü günde Ripple kendisi için en kritik direnç olan 50 centi geride bırtaktı. Kripto piyasasındaki bahar esintileri herkesi etkisi altına almış durumda

Ripple dolar paritesinde oluşan yükselen flama formasyonu çalıştı ve hedefine doğru yol almaya başladı. Formasyon hedefine ulaştığında XRP 68 centi yakalamış olacak. Ayrıca dün yaptığımız TOBO analizi hedefine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu hedefi aşağıda görebilirsiniz.

XRPBTC Hedefi Geldi

Dünkü analizimizde göreceğiniz XRPBTC kanal hedefi gelmiş bulunuyor. Burası önemli bir direnç bölgesi. Bunu da hatırlatmış olalım

 

22 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple (XRP) 4 Kasım tarihide 22.6 centten işlem görüyordu. 21 Kasım tarihinde ise 49.7 cente kadar yükseldi. 17 günde %120’lik yükselişe imza attı. Kasım ayının yıldızı tartışmasız XRP. Şimdi genel görünüme bakalım:

Bu grafikteki analizin temellerini, bu sayfanın altında görebileceğiniz 19 Kasım tarihindeki analizimizde görebilirsiniz. Fiyat alçalan yeşil direncin kırılması ile 33 centteki ana direnç blogu ile karşılaştı. Bu seviyenin kırılması ile önü açılan fiyat önemli bir pump hareketine sahne oldu.

Oluşan FOMO ile bir önceki zirve olan 49 cente kadar yükseldi. Bu seviye önemli bir direnç hattı. Buranın geçilmesi ile fiyat formasyon hedefi olan 55 cente kadar uzanabilir.

21 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple boğaları çok uzun bir aradan sonra geri döndü. Gerçi Ripple yükselişleri boğadan ziyade ejderha kelimesi ile tanımlanmalı. Çünkü XRP uyandığında önündeki her engeli yakıp kül edecek devasa bir ejderha da uyanmış oluyor.

Ripple günlük grafiğinde kusursuz bir Ters Omuz Baş Formasyonu var. Bu oluşum bugün itibariyle hacimli kırıldı. Grafik geri dönüp kırdığı boyun çizgisini test edecek olsa bile hedefi değişmeyecektir. TOBO hedefi 0.5577 dolar olarak göze çarpıyor.

2017 yılında altcoinleri Ethereum değil Ripple ayağa kaldırmıştı. Yeni altcoin sezonunda işaret fişeğini ETH’den bekledik ancak gelmedi. Ripple’ın yükselişi ile bayrak yeniden XRP’ye geçmiş durumda. 2021 yılı her anlamda çok büyük süprizleri bünyesinde barındıracak.

XRPBTC Paritesi

Birçok yatırımcı kripto para fiyatını BTC paritesi üzerinden takip eder. Alım satımlarında BTC paritesini kullanan yatırımcılar için aşağıdaki analizi önerebiliriz:

XRPBTC paritesi son 1.5 yıldır grafikte görülen kanal içinde hareket ediyor. 7 Ekim tarihinde kanal orta hattını kıramayan parite Kasım ayı başlarında desteğe kadar çekildi. Bu seviyede oluşan FOMO etkisi ile hızlı toparlandı ve ilk direnç olan orta mavi hat kırıldı.

Fiyatın orta mavi hat üzerinde kalması durumunda hedefin direnç olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda, boğaların ilk hedefinin 3000 satoshi olduğunu belirtebiliriz.

19 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple günlük grafikte alçalan yeşil direnci kırmayı başardı. Ancak 32 civarındaki blok direnç henüz aşılabilmiş değil. Yukarıdaki grafik bize XRP’nin 2018 Temmuz ayı sonrasındaki performansını gösteriyor.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP en çok 30 cent ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın acilen 30 cent üzerine çıkması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.62 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5000 Türk Lirası veya 620 dolar alınabilmektedir.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın: https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

İşlem hacmi verilerinde Ripple Ethereum’u geride bıraktı

Coin Ajans

Ripple teknik analizi: Yatay seyirdeki XRP’de kırılma hazırlığı TAKİP ET

Coinajans.com

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası