CoinAjans.com
Altcoin

Ripple yaklaşan tahvil davası ile ilgili son gelişmeler

fairspin_koinmedya

Ripple yaklaşan tahvil davası hakkında ortaya atılan yeni bir dosyaya cevaben bir belge gönderdi. Eğer XRP bir tahvil olsa bile, Ripple’ı dava eden yatırımcıların dava açmak için çok geç kaldığını belirtiyor.


Ripple yaklaşan tahvil davası

Dahası, davacılar tarafından dosyaya eklenen son kanıtlar ilk iddialarıyla çelişiyor. Ripple, 4 Aralık’ta ABD’nin Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi ile temasa geçtiğini söyledi.

Federal mahkemenin devam eden davada Bradley Sostack‘ı baş davacı olarak görevlendirmesinden bu yana yaşanan son gelişme en son belgenin sunulması oldu. Sostack sonradan değiştirdiği şikayetini ilk olarak Ağustos 2019’da sunmuştu. Davacılar, şirketin XRP’yi bireysel yatırımcılara kayıt dışı bir tahvil olarak sattığını iddia ediyor.

Verilen son belge, Ripple’ın  mahkemeden davayı reddetmesi için daha önceki duruşmada savunduğu argümanları yineledi. Ripple’a göre şikayet Ağustos ayında yapıldı. Bu ise şikayetin yapılması için belirlenen son yasal tarihin kaçırıldığı manasına geliyor. Ripple baş davacının hala XRP’yi nereden aldığını açık bir şekilde gösteremediğini iddia ediyor. Örneğin davalı XRP’yi diğer sanıklardan mı veya ICO sırasında mı aldığını gösteremediği belirtiliyor. Ayrıca, davacının XRP’nin tahvil olduğu yönündeki ithamarının Kaliforniya Eyalet Tüketiciyi Koruma yasaları uyarınca değerlendirilebilir olmadığını savunuyor.

Bu nedenle, Ripple bir kez daha kripto para endüstrisi için durumun sorduğu en önemli soruyu gözden kaçırdı: En büyük üçüncü Kripto para olan XRP’nin ABD yasalarına göre bir tahvil olup olmadığı sorusu!

XRP bir tahvil değil, ama bu davanın amaçları için önemsizdir. XRP bir tahvil olsa bile, davacının iddiaları hala bir hukuk meselesi olarak geçersiz”

Yukarıdaki ifadeler doğrudan dava dosyasından alınmıştır.

Dava, her iki tarafın katılımıyla gelecek ay karara bağlanması öngörülen son duruşma olacak.

Gemi yelken açtı mı?

Davacının Ripple’ın haa tahvil sattığını iddia ediyor. Ripple ise firma olarak ilk kez 2013 yılında XRP satmaya başladıklarını, yatırımcının eğer şikayeti varsa kanunlar gereği bunu ilk 3 yıl içinde bildirmesi gerektiğini ifade ediyor.

FisherBroyles’ın ortağı Rebecca Rettig daha önce yaptığı açıklamada; bu argümanın sanıklar tarafından birkaç yıl önce ipotek teminatlı menkul kıymet davalarında başarılı bir şekilde kullanıldığını belirtiyor.

Ripple’ın cevabı da davacının 4 Kasım’da verdiği şu beyana cevap niteliğinde: “Ripple her ay ilk kez halka satış için emanetten yeni XRP çıkarıyor”

4 Aralık’ta yapılan evrak bildirimine göre bu iddia, davacının orijinal şikayeti ile çelişmektedir. Ayrıca “100 milyar XRP’nin tamamı, yatırımcılara dağıtılmadan önce 2013 yılında Ripple tarafından hissettirilmeden yaratıldığı” vurgulanıyor.

Ripple’in davacıya yaptığı XRP satış yüzde 0,095 oranındadır. Bu oran borsalarda satılan toplam XRP hacminin %1’inin onda bininden daha azıdır. ” Sostack, bu dönem boyunca XRP‘yi satın aldığını söylüyor.

Taraflar, 15 Ocak 2020 tarihinde mahkemede toplanacak.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

İlgili Haberler

Güncel Tether haberleri: Son 25 günde 40 milyon USDT basıldı!

Stabil coin işlem hacmi 2020’nin ilk çeyreğinde rekor kırdı

Coin Ajans

“XRP’ye Dikkat Edin!” Diyen Analistten Can Sıkacak Ripple Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası