CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple yeni dip yapar mı?

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Ripple, günün ilk saatlerinde hafif bir toparlanma girişimi göstererek geceden 0,2266 dolara yükseldi. Bu seviyede tutunamayan Ripple yeni dip seviyesi oluşturur mu?


Ripple yeni dip yapar mı?

Ripple bu gece 0,2266 dolar seviyesinin üzerine doğru yaptığı atak ne yazık ki kalıcı olmadı. Xrp fiyatları yazım sırasında 0,22 dolardan el değiştiriyor. Analistler ise, yeni ayda Ripple’ın tekrar yükselişe geçmesi için 0,21 dolar kritik destek seviyesine doğru geri çekileceği görüşünde birleşiyor.

Ripple’ın şu anda işlem gördüğü seviye 21 günlük basit hareketli ortalamanın altında. Eğer XRP fiyatları 9 günlük hareketli ortalamanın altına düşürse, aşağı yönlü bir hareketin başlaması ve 0,21 doların altına düşmesi son derece muhtemel. Bu durumda Ripple yeni dip seviyeleri görebilir. (Ripple için yazılan kötü senaryo gerçekleşir mi?)

Ancak Ripple ters bir rüzgârla yükselişe geçerse ziyaret edeceği 0,230, 0,235 direnç seviyeleri çok önem arz ediyor. Çünkü bu seviyeler kısa vadede yükseliş hareketinin başlamasını tetikler ve XRP fiyatlarını 0,240 ve 0,245 dolar seviyelerine çıkartabilir.

Bu yüzden Ripple’ın yükselişe geçeceği 0,230 seviyesi yatırımcıların alım yapması için oldukça makul bir nokta olabilir. Diğer taraftan, eğer Ripple düşüş eğilimi gösterir ve 0,21 dolar seviyesini test ederse satış emri vermek çok geç olmaz. Çünkü bu seviye, muhtemelen satışları tetikleyebileceği için Ripple fiyatının sırasıyla 0,20 ve 0,195 dolar seviyesine düşmesinin yolunu açabilir.

Bitcoin’e kıyasla Ripple daha iyi durumda

Bununla birlikte Ripple, şu anda 21 ve 9 günlük ortalamanın altında işlem görmesine rağmen feci bir düşüş kanalının içinde bulunan Bitcoin’e kıyasla hepten kötü durumda değil. Fiyat indikatörlerinde görülen olumlu işaretler ile birlikte alıcılar XRP fiyatlarını günlük ortalamaların üzerine çıkarma çabası içindeler. Bu gayret Ripple fiyatlarında bir miktar yükselişe sebep olabilir.

Ancak, boğalar XRP fiyatlarını yukarı taşımada başarısız olursa, sıra tetikte bekleyen ayılara gelebilir. Bu durumda Ripple yeni dip seviyeler oluşmasının yolunu açar ve yukarı da değindiğim destek seviyelerini görebilir. (Traderin XRP tahmini – Kısa vadede 0.135 dolara düşebilir)

MACD indikatörü şu anda son derece olumsuz bir tablo ortaya koyuyor. Aşağıya doğru bir kırılma olursa XRP fiyatları aşırı değer kaybedebilir. Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) indikatörü şu anda 40’a doğru hareket ediyor. Bu tablo,  Ripple için yükseliş hareketinin devem edebileceğini gösteriyor.

Son tahlilde, bu aralar ne yapacağı pek belli olmayan Ripple için her iki ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Alım için 0,23 dolar, satış için ise 0,21 dolar seviyesi itibara alınabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple rallisi en çok ona yaradı! TAKİP ET

Coinajans.com

Fransa Merkez Bankası’ndan Ripple’a hayat öpücüğü! TAKİP ET

Coinajans.com

Hızla artan Bitcoin wallet adresi boğaya mı işaret ediyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası