CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ripple yine baraj kapaklarını açtı – Topluluk endişeli

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Hacim büyüklüğüne göre kripto para piyasasının 3. sırasında yer alan Ripple yine emanet hesabındaki 1 milyar XRP’yi serbest bıraktı. Ripple topluluğu ise bu durumun XRP fiyatlarını daha da düşürebileceği hususunda endişeli.


Ripple yine 1 milyar XRP tokeni bıraktı

Piyasadaki büyük hacimli işlemleri yakından takip eden Twitter fenomeni Whale Alert’in paylaştığı habere göre Ripple emanet cüzdanlarda bulunan 1 milyar XRP tokeninin kilidini açtı. Serbest bırakılan XRP tokenlerinin toplam değeri 225 milyon dolardan fazla.

Ripple yetkilileri 2017 Aralık ayında yaptığı açıklamada, o tarihten itibaren emanet hesapta bulunan tokenlerden her ay 1 milyarını serbest bırakacaklarını duyurmuştu. Dolayısı ile bu ay serbest bırakılan 1 milyar XRP, Ripple için standart olan prosedürün bir parçası.

Öte yandan, sene başından beri Ripple şirketi ile başı belada olan Ripple topluluğu bu haber üzerine tıpkı önceki aylarda olduğu gibi çılgına döndü. Ripple’ın yatırımcılarını aldatmaya devam ettiğini dile getiren topluluk üyeleri, zaten zor günler geçiren XRP tokeninin bu olaydan sonra biraz daha düşebileceğini tahmin ediyor.

Zaten Ripple, diğer kripto paralar gibi merkezi olmayan bir para birimi olarak değerlendirilmiyor. Bunun en büyük sebebi olarak Ripple şirketinin XRP tokeninin toplam arzının yüzde 50’sinden fazlasına sahip olması gösteriliyor. (Ripple için kötü senaryo güçleniyor!)

Ripple yetkilileri dump suçlaması ile karşı karşıyalar

Aslında Ripple, aylık serbest bırakma işleminde tüm varlıklarını aynı anda piyasada satmayacağına dair XRP tokeni sahiplerine garanti veriyor. Bununla birlikte aynı Ripple, bu tokenlerin bir miktarını piyasaya sattığı için ister istemez XRP fiyatlarında bir düşüşün gözlemlenmesine sebep oluyor.

2019 başından bu yana yüzde 40 dolayında bir değer kaybı yaşayan Ripple için önümüzdeki günler daha zor geçeceğe benziyor. Özellikle topluluk üyeleri tarafından düşüşün baş sorumlusu olarak gösterilen Ripple yetkililerinin bu tepkiye nasıl karşılık verecekleri merak konusu idi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kendilerine karşı yapılan suçlamaları kesinlikler kabul etmediklerini açıkladı. Ripple’ın, XRP tokeninin şimdiye kadar elde ettiği başarılarda büyük bir pay sahibi olduğunu hatırlatan Garlinghouse, bu prosedürün Ripple ekosisteminin gelişmesi için gerekli olduğunun altını çizdi.

Diğer taraftan Ripple, yakın geçmişte açıkladığı 3. çeyrek raporunda toplamda 66,24 milyon dolar değerinde XRP tokeni satışı gerçekleştirildiğini açıkladı. Ancak bu rakam, bir önceki çeyrek ile karşılaştırıldığında yüzde 73’lük bir düşüşe işaret ediyor. (“Şubatta Ripple 0 dolar” – Biri bunun şaka olduğunu söylesin!)

Kaynak

İlgili Haberler

Coinbase ve Ripple yöneticilerinden işbirliği hamlesi

Coin Ajans

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı Bitcoin’den faydalandı TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple SEC davasında zafer üstüne zafer! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası