CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ripple Yöneticisi: “Bitcoin Maksimalizmi Günleri Sona Erdi!”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Yakın tarihli bir Lend Academy podcast’inde, RippleNet’in genel müdürü olarak da görev yapan Ripple SVP’si Asheesh Birla; genel piyasa algısı hakkında konuşurken Bitcoin maksimalizmi günlerinin sona erdiğini belirtti:

“İnsanların sadece Bitcoin’in var olacağına inandığı günlerin bittiğini düşünüyorum. Bence çok sayıda dijital varlık ve tokenize edilecek çok daha fazla geleneksel varlık olacağı açık.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi Birla da Bitcoin’in uygulanabilir bir ödeme yöntemi olamayacağına inanıyor ancak “altına inovatif bir alternatif” olarak bakıyor:

“Fed ve diğer merkez bankalarının para basması gibi olaylarla birlikte piyasayı belirsiz bir şekilde gördüğünüzde; iyi olabilir. Bilirsiniz, altın gibi güvenli liman.”

Ripple için ufukta e-ticaret mi var?

XRP söz konusu olduğunda Birla, bunun daha verimli bir küresel ödeme sitemi için bir kanal olduğuna inanıyor. Ripple’ın XRP destekli On Demand Liquidity (ODL) çözümünü küresel olarak düzenleyici onay alabilecekleri ülkelere genişletmeye devam edeceğini söylüyor.

Ripple Yöneticisi: “Bitcoin Maksimalizmi Günleri Sona Erdi!” 4

Blockchain devi geçen ay, RippleNet müşterilerinin kullanabileceği XRP kredilerini tanıtmıştı. Birla, borç vermenin yalnızca ilk ürünleri olduğunu ve yakında e-ticarete girmeyi planladıklarını söylüyor:

“Borç verme, RippleNet müşterilerimizin gerçek sorunları çözerken onlar için sunabileceğimiz diğer ürünlerden sadece bir tanesi. Ödünç verirsiniz, ödemelerinizi alırsınız, bu da bize yenilik yapmamız için birçok başka alan açar. Açılan alanlardan biri e-ticaret.”

RippleNet, CBDC’ler arasında köprü hizmeti görebilir

Birçoğu merkez bankası dijital para birimlerinin XRP için bir tehdit oluşturduğunu düşünürken Birla; bunların blok zinciriyle hiçbir ilgisi olmadığını belirtiyor. Buna karşılık RippleNet, merkezi CBDC’lerin arasına köprü kurabilir ve birlikte çalışabilir bir ağ üzerine kurabilir:

“RippleNet aslında bu CBDC’leri alıp daha verimli bir şekilde hareket ettirmek için köprü kurabilir, bu yüzden Ripple gibi şirketler için CBDC’lerin çok iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü yazar ve programcı John Frank Stossel’dan Bitcoin güzellemeleri

Coin Ajans

Bitcoin’in Yılı 20.000 Doların Üzerinde Sonlandırma Olasılığı Belirlendi!

Bu iki altcoin yeni tüm zamanlar rekoru kırarken Bitcoin dominansı son 3 ayın en düşük seviyesinde

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası