CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Romanya’da Açık Artırma ile Bitcoin ve Ethereum Satılacak

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Romanya’daki yetkililer, bir dolandırıcılık vakasından ele geçirilenlerle ilk kripto para birimi müzayedesine ev sahipliği yapacak.

2 Ekim’de Ulusal Ele Geçirilen Varlıkların Yönetimi Ajansı (ANABI), Ploiesti Mahkemesi Savcılığının kararı doğrultusunda ele geçirilen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yakın zamanda açık artırmayla satılacağını duyurdu. açık artırma için belirli bir miktar belirtilmedi. ANABI, bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Müzayedeye çıkarılan taşınır mülkün niteliğini dikkate alan başarılı alıcının; devir işlemine devam etmek için sanal para birimi ticaret platformuyla ilişkili BTC ve ETH adresleri hakkında bilgilendirmesi gerekecektir.”

ANBI, başarılı bir şekilde teklif verip satın almayı tamamlayan kişinin sunduğu kripto ticaret platformunun, Romanya’nın mali aracılarının yasal normlarına ve yönergelerine uyan; yasal ve kayıtlı bir varlık olması gerekeceğini açıkladı. Söz konusu platform müşterileri için Müşteri Tanıma (KYC) gereksinimlerini sağlamalı ve hem yerel hem de yabancı Kara Para Aklamayı Önleme (AML) hükümlerine uymalıdır.

Romanya, Avrupa’nın kripto para hükümlerini ülke hukukuna geç uygulamıştı

Rapor edildiği üzere Romanya, daha önce, Beşinci Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanı Direktifinde özetlenen tüm hükümleri (kripto para birimleriyle ilgili olanlar da dahil olmak üzere); ulusal hukuka tamamen aktarma konusunda geç kalmıştı. Bu nedenle Avrupa Adalet Divanı’na çağrılmıştı. Bu Temmuz ayında Romanya, direktifin önemli unsurlarını iç hukuka aktarmış olsa da; İrlanda ile birlikte bu gecikmenin bir sonucu olarak para cezasına çarptırıldı.

Önümüzdeki müzayede Romanya için bir ilk olsa da, ceza soruşturmalarından ele geçirilen çok sayıda kripto para müzayedesi; daha önce dünya çapında ulusal makamlar tarafından gerçekleştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Halving’den sonra Bitcoin madenciliği karlılığını devam ettirebilecek mi?

Coin Ajans

Bitcoin enerji değeri şiddetli yükselişi haber veriyor

Coin Ajans

Grayscale: Kurumsallar yüklü miktarda Bitcoin alımı yaptı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası